Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova Tanui próféciái igazak?...

Jehova Tanui próféciái igazak? Vagy valós beteljesült próféciák? Világ vége csak egyszer lehet elvileg? Vagy többször mint náluk?

Figyelt kérdés
2020. okt. 27. 12:57
A kérdező szavazást indított:
Hamis prófécia
Valós megtörtént próféciák
1975-ben volt a világ vége
11 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintük 1914-ben jött vissza Jézus láthatatlanul. Az 1975-ös világvége jóslatot ma már tagadják. Akik akkor elhitték, azokat ma megvetik.
2020. okt. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
aki azt vallja hogy láthatatlanul jött vissza az antikrisztusi azt irja a biblia nem? minden szem meglátja ha visszatér nem? vagy rosszul tudom?
2020. okt. 27. 14:18
 3/28 anonim ***** válasza:
Nem, jól tudod.
2020. okt. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Érv? ez áll a bibliában,vagy az hazudik?
2020. okt. 27. 14:45
 5/28 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy jól tudod. Miért érveljek mellette?

Kérdezted: rosszul tudod? Írtam: nem, jól tudod.

2020. okt. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
ja bocs én voltam a hibás félreértettem! :-)
2020. okt. 27. 15:07
 7/28 anonim ***** válasza:
Semmi gond. De amúgy a magyarázatuk az erre, emberi nyelvre lefordítva, ha ők nem képesek arra, hogy egyszerre lássa minden szem őket, akkor Jézus sem.
2020. okt. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

A "minden szem meglátja kifejezés" nem fizikai látásra utal.

Mert ha Afrikában jelenne meg, akkor Európápa egyetlen országában sem látná senki.

Az angyalok azt mondták, hogy Jézus úgy jelenik meg ahogy távozott, felhőben. a felhő pedig a napot is eltakarja, vagy is látható a nap, mert érezzük a hatásait, de szabad szemmel nem látható

ezért a minden szem meglátja, az értelemmel, felfogással van kapcsolatban.


Egyébként is Jézus azt mondta, hogy csak a Tanitávnyai fogják "látni".

(János 14:19) 19 Egy kis idő még, és a világ nem lát engem többé, de ti látni fogtok engem,. . .

Vajon miért mondta Jézus, hogy a világ nem látja Többé? Hiszen nem is látta mindenki aki a Földön élt.

Mert csak azok fogják "látni", vagy is megérteni, felfogni, hogy jelen van, akik a Tanitványai, követői.

2020. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Jehova Tanúinak nincsenek próféciái, a Bibliának vannak.

A világ vallásai is beteljesitik a rájuk vonatkozó próféciákat. Nem Isten messiási királyságában, hanem az emberi politikai vezetők megoldásában biznak, és velük kötöttek szövetséget, belekeveredve abba.

Már lerágott csont itt, hogy mindig ezeket hozzák fel érvként, de hát aki hibát akar találni, az fog is.

Jézust is bűnösnek kiálltották ki, ha nem is volt az.

2020. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
Tádám és már be is mutatta :)
2020. okt. 27. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!