Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jehova tanúi miért ilyen...

Jehova tanúi miért ilyen arrogánsak?

Figyelt kérdés
Más-más felekezetek máként értelmezik a Bibliát, szerintem nincs ezzel baj. De nem tudom találkoztam-e még egy felekezettel, amelyik azt hiszi, hogy senki sem üdvözülhet rajtuk kívül, sem a katolikusok, sem a reformátusok, sem a luteránusok, sem a metodisták, sem a baptisták, sem az ortodoxok, sem a nazarénusok, sem a pünködisá nem mondanak olyet, hogy kivétel nélkül senki sem üdvözülhet rajtuk kívül, csak a Jehova tanúi. Fel fordul a gyomrom ekkora arroganciától.

2020. okt. 31. 11:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%
Gumifejű azt is mondta nekem hogy rossz ez a nagy szabadság M.O.-on miért van vallás szabadság és miért szolhat bárki ellene a jehovista tanoknak,mondtam menjen ki az oroszokhoz ott nincs liberalizmus,ott kemény a diktatura,de ott az a gond hogy társadalmilag veszélyesnek minősitették ezt a szektát igy betiltották.tehát neki csak javára vállik a vallás szabadság.
2020. nov. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Néhány elvárás, a teljesség igénye nélkül, ami a megmentést jelentheti:(János 15:19) 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelne benneteket, hiszen az övéi lennétek. De mivel nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, ezért a világ gyűlöl titeket."


- Néhány észrevétel!

Ki is választotta ki őket a világból? Ezt fontos tisztázni!


"(Róma 10:13–15) 13 Mert „mindenki, aki segítségül hívja Jehova nevét, megmenekül”. 14 Hogyan fogják azonban segítségül hívni, ha nem hisznek benne? Hogyan fognak hinni abban, akiről nem hallottak? És hogyan fognak hallani, ha nincs, aki prédikáljon? 15 Hogyan fognak pedig prédikálni, ha nem küldik el őket? . . ."


Vajon ennek az igei résznek a fordításakor mennyire vették figyelembe a szövegkörnyezetet?

A zsidók ismerték Istenüket. Ha ismerték az istenüket akkor hogyan lehet az hogy nem hallottak róla? Kiről prédikáltak az apostolok? Kinek a neve miatt szenvedtek el üldöztetéseket?


"(Máté 25:40) 40 A király így felel nekik: »Higgyétek el, amit megtettetek e testvéreim legkisebbjeinek egyikével, azt velem tettétek meg.«"


Jehova tanúi kijelentik azt hogy mindenki más a hamis valláshoz tartozik. Amikor valaki azt mondja rájuk ők tartoznak a hamis valláshoz akkor Jehova tanúi szerint őket gyűlölik az emberek és üldözik őket!

Ebben az esetben akkor Jehova tanúi is gyűlölik és üldözik az embereket amikor kijelentik hogy a hamis valláshoz tartoznak?

Vagy milyen elvárásról is van itt szó?


"(János 14:21) 21 Az szeret engem, aki ismeri a parancsaimat, és teljesíti azokat. . . ."


Talán számba kellene venni ezeket a parancsokat! Hogy mi van közte és mi nincs közte!


"Jelenések 18 fejezet, azok a vallások itélete. akik a leirtak szerint azonosithatóak.

(Jelenések 18:23, 24) 23 Többé nem világít benned lámpafény, és vőlegény és menyasszony hangja sem hallatszik benned soha többé, mert kereskedőid a föld főrangú emberei voltak, és mert azzal, hogy spiritizmussal foglalkoztál, félrevezetted az összes nemzetet. 24 Igen, próféták és szentek vérét találták benne, és mindazokét, akiket legyilkoltak a földön.”

Ezeknek a vallásoknak, vér tapad a kezükhöz."


- Ez vitán felül áll. De nem jelenti azt hogy minden egyes felekezet és gyülekezet amely nem Jehova tanúihoz tartozik azokra vonatkozik ez a rész! Mert igen is vannak Jehova tanúin kívül is olyanok akik hívők és hitüknek megfelelően élik az életüket ,még ha olykor el is buknak!

(Jehova tanúi is el szoktak bukni nem kivételek ők sem)



14-es kommentelő!


"Milyen jó, hogy te Istentől való vagy 😊 jó érzés, mi? Örülök neki, hogy te, a bölcs és igaz itt van nekünk, ha baj lenne 😂😂"


És az hogy gúnyolódsz az mit árul el az Őrtorony szervezetről és annak tanításáról?

2020. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

---És az hogy gúnyolódsz az mit árul el az Őrtorony szervezetről és annak tanításáról?---


Azért húztam az agyát,hogy előhozzam belőle az igaz jehovista mentalitást,nem sokáig kellet várnunk rá hogy képet kapjunk róla,egyébként egy szenilis vénpap ahogy irta 50éve fetreng a szervezetben a felmenőivel együtt,a szervezet gyöngyszeme.

2020. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Balasa Bence ***** válasza:

Mutatsz kérlek egy vallást amely azt mondja, hogy a másiknak van igaza? Csak egyet mutass."



A régi többistenhívő vallások megfértek egymás mellett.

2020. dec. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!