Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Úgy hallottam a Jehovák...

Úgy hallottam a Jehovák képesek befurakodni, erőszakosan a lakásokba és egy idő után még a " házadat " is elpaterolják?! Nagyon erőszakosak? Kinek mi a véleménye, tapasztalata?

Figyelt kérdés
2010. aug. 10. 14:38
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Igen. naív , tanulatlan emberekenek könnyebb beadni, hogy csakis akkor lehet az örök paradicsomban élni, ha a JThez csatlakoznak, a többi vallás tévúton jár.

Különösen megfogott a link azon része, hogy a tanúk nem tehetnek fel kérdéseket tulképp a vallásukkal kapcsolatban, vagy nem "vitázhatnak " róla. A Bibliát használják sumák alapnak, hogy az a magyarázatok forrása, de vagy már 6 -féleképpen átírták. (pl. a lélekből sima szellemet csinálva). szóval ezt már tapasztaltam, beszéltem JT-val és szinte semmilyen ismerete nincs a "vallásáról", csak azt a betanított szöveget képes ismételgetni, meg arról megy a duma hogy ők mekkora missziót teljesítenek Jehova nevéért. És Jézus? Jézus csak arra volt jó, hogy 1914ben felment Jehova mellé?

2010. aug. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
15%
Én is Tanú vagyok, és egyetértek az előttem író másik társammal. Valóban kínosan ügyelünk arra, hogy ne menjünk be mások lakásába. Ha valakit nem találok otthon, szoktam írni levelet. De nem háborgatom. Főleg, ha tudom, hogy ott lapul a függöny mögött. Mert bizony, ti jót nevettek odabentről, hogy hihi, itt ácsorgunk. De mi figyelmesek vagyunk ám! Azt is látni, ha a kukucslyukon kinézel. És mi is nevetünk. Mert tudjátok, nem minket utasítotok vissza, hanem Istent, és azt, amit szeretnénk elmondani róla.
2010. aug. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
29%

Ja, és nem Jehovák, hanem Jehova Tanúi.

A Jehova név Isten neve. Tehát az, hogy Jehovák, azt jelentené, hogy Istenek. De csak egy Isten van, szóval a Jehovák kifejezés innentől kezdve értelmetlen.

2010. aug. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Kedves Jehova Tanúi!


Mivel már a kérdés is provokatív tartalmú, ezért nem érdemes figyelmet és időt fordítani a válaszadásra. Ezen a fórumon úgy is mindenki mindent jobban tud mint TI. Titeket senki meg sem kérdez, mert nem kíváncsi a véleményetekre (lásd a házanként szerzett tapasztalataitokat). Ha röviden áttekintitek a válaszokat, amelyek rátok irányulnak, láthatjátok, hogy egytől-egyig szinte mind negatív nagyon kevés kivétellel.

Jehova Tanúi arra kapnak buzdítást, hogy legyenek pozitívak, így tekintsék embertársaikat is. A negatív "tapasztalatok" lelassíthatnak titeket. Ezért szerintem nem érdemes energiát pazarolni olyan emberek véleményére, akik nem megismerni akarnak titeket, hanem aláásni a tekintélyeteket.

2010. aug. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!