Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mohamed mivel bizonyította az...

Mohamed mivel bizonyította az araboknak, hogy Istentől kapta a kinyilatkoztatásait?

Figyelt kérdés
2020. dec. 4. 19:34
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
23%

"Szerencsére az ország területének csak kb harmadát foglalták el, szóval hülyeség az állításod."


Akkor a harmada lett volna muszlim, de nyoma sincs erőszakos térítésnek.


"Másrészt például a mi falunk népessége a török megszállás alatt kereken nullára csökkent, utána kezdett újra népesedni. Azért ez is mutat valamit a kedves törökökről. Illetve nehéz lett volna kit muszlimmá tenni, ha kiirtották és/vagy elűzték a lakosságot."


Ez is egy tipikus keresztény hazugság. Magyarország két birodalom határává vált ezért háború idején voltak pusztítások minden résztvevő réséről, sőt a Habsburgokra sokkal inkább jellemző volt de még magyarok is benne voltak. Szóval a te faludat valószínűleg a Habsburgok pusztították el. Az pedig nevetséges hogy a törökök kiirtották és/vagy elűzték a magyar lakosságot. Csak egy totál tudatlan képes leírni ilyet. Valójában a magyarok még a 17. század végén is inkább a törökök oldalán harcoltak mint a Habsburgok oldalán. Az 1683-as Bécs elleni török hadjáratban a magyarok a törököket segítették. Később mindkét levert magyar szabadságharc túlélői, a törökökhöz menekültek. Az 1848-49-es szabadságharcot követően a törökök 16 ezer magyart fogadtak be. Ha igaz lenne az a sok marhaság amit állítasz a magyarok nem a törökök oldalán harcoltak volna és nem a törökökhöz menekülnek.



"Egyébként délebbre azért már vannak muszlimok, például nagyon sokan az albánoknál is."


Egész Kelet-Európábol az albánok egy része és bosnyákok tértek át az iszlámra. Ez aztán hatalmas nagy iszlamizáció 500 év alatt :) Amúgy ők is önként tértek át.

2020. dec. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
42%

"Szóval a te faludat valószínűleg a Habsburgok pusztították el."

Nálad se sok hülyébb van a világon. De hiába hazudsz nagyokat, az én falum lakosságát nem a Habsburgok pusztították ki. A templomunkat se a Habsburgok pusztították el 1562-ben. Szóval felesleges hazudnod, kinek teszel ezzel jót?

2020. dec. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
100%

"Az első négy Kalifa ugyanazok ellen harcolt aki ellen Mohamed próféta, vagyis Bizánc és a perzsák ellen, tehát nem a muszlimok voltak agresszorok. " Engem érdekelne, hogy szerinted Bizánc és Perzsia miért volt az agresszor? Mert nem akart behódolni Mohamednek, amikor ő azt mondta? A perzsák lefejezték a követet, amikor megkapták ezt a szívéjes felszólítást ez igaz, de a bizánciak úgy tudom még ennyit sem tettek, egyszerűen csak nem foglalkoztak vele. Pontosan, mikor támadták meg őket a bizánciak és a perzsák? Ennek szívesen utána olvasnék, mert nekem ez az egész nagyon nem stimmel. Azok alapján, amit eddig olvastam, nekem úgy tűnik inkább Mohamed volt az agresszor. Megfenyegette, majd rátámadt Bizáncra, akik persze egy idő után már visszatámadtak. A tabuki expedíció úgy kezdődött, hogy Mohamed állítólag azt a hírt kapta, hogy Bizánc állítólag támadni akar, de amikor kivonultak nem volt ott senki. Vagyis miután a Bizánciak egyáltalán nem foglalkoztak vele, Mohamed erőfitogtatásból kivonult a Bizánci határhoz egy 30.000 fős hadsereggel. Ezt követően foglyul ejtettek egy keresztény fejedelmet stb. Szóval hol kezdte ezt Bizánc? Én ezt valahogy nem látom. Mert egy Gasszanida tisztviselő, (amely állam Bizánc vazallusa volt), állítólag kivégeztetett egy követet, ezért kellett meghódítani Jeruzsálemtől kezdve, Egyiptomon át, Tunéziáig a területeket? Ez komoly? De, az is érdekelne, hogy Jemen akiket Mohamed meghódított, miért voltak agresszorok, stb. Mert nem voltak hajlandók áttérni az iszlámra?

Mohamed Mekka elhagyását követően egész életében harcolt és a társai csak ezt folytatták.

2020. dec. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

“Az első négy Kalifa ugyanazok ellen harcolt aki ellen Mohamed próféta...”


Az Ibériai félszigettől Kabulig mindenki ellen harcolt Mohamed és az első négy Kalifa önvédelemből? Ha nem lennél muszlim ezt biztosan nem hinnéd el te sem.


Egyébként Észak-Afrika, a mai Szíria, Libanon keresztény többségű volt, Irán zoroasztriánus, Afganisztán pedig buddhista többségű volt, komolyan azt hiszed, hogy szinte mindenki önként áttért és ennek köze sincs ahhoz, hogy a muszlimok meghódították ezeket a területeket?

2020. dec. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem hitt neki, azt feldarabolta, ilyen egyszerű. Ezért olyan népszerű a mai napig a primitív emberek körében.
2020. dec. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a rész nem igaz, mert közvetlenül Mohamed próféta halála után az első kalifa utasítására könyvvé állították össze. Tehát nem 20 évvel később történt hanem közvetlenül halála után."

Értem, te a Hafsa féle Koránt tartod az eredetinek. Bár bevallom, nekem ez egy kicsit fura. Omár és Abu Bakr összeszedette a Koránt, majd Omár odaadta a lányának, aki 20 évig tárolta az ágya alatt. Miközben a muszlimok között mindenféle téves elképzelés terjengtek. Majd jött Oszmán és elkérte Hafsától a Koránt, és átíratta benne a dialektusokat, (meg pár sort még bele íratott, ami abból a verzióból hiányzott, azt hiszem) és akkor mostantól az volt a végleges Korán, amitől többet nem lehet eltérni. Én ebben azt nem értem, hogy ha már volt egy kész Koránjuk, akkor azt miért nem használták 20 éven keresztül? Miért az ágy alatt tartották? Több embernek is voltak kisebb-nagyobb gyűjteményei, pl. Alinak is, de Oszmán azokat begyűjttette és elégettette. Bár az alapot Hafsa gyűjteménye adta, de a mai formában a Korán a 3. kalifa korától létezik, ő véglegesítette. De, abban igazad van, hogy állítólag Mohamed halállát követően már történtek kísérletek a szövegek megőrzésére, de a végleges szerkesztés, csak 20 évvel később, Oszmán ideje alatt fejeződött be.

2020. dec. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
Én azt tanultam idén történelemórán, hogy a törökök összedték a magyar fiatalembereket az alföldről, és gyalog elvitték őket Isztambulba... Meg, hogy a Hortobágy is a töröm hódítás miatt lett olyan kihalt...
2020. dec. 6. 06:37
 28/41 anonim ***** válasza:
27%

"Nálad se sok hülyébb van a világon. De hiába hazudsz nagyokat, az én falum lakosságát nem a Habsburgok pusztították ki. A templomunkat se a Habsburgok pusztították el 1562-ben. Szóval felesleges hazudnod, kinek teszel ezzel jót?"


Ez nem hazugság hanem valóság. A Habsburgok nagyobb pusztítást végeztek de ugye az nem hangzik jól hogy a keresztény Habsburgok pusztították a keresztény Magyarországot :) Szerinted a magyarok miért harcoltak inkább a törökök oldalán, miért volt két országos szabadságharc a Habsburgok ellen és a magyarok miért a törökökhöz menekültek te észlény?

2020. dec. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
0%

"Engem érdekelne, hogy szerinted Bizánc és Perzsia miért volt az agresszor? Mert nem akart behódolni Mohamednek, amikor ő azt mondta? A perzsák lefejezték a követet, amikor megkapták ezt a szívéjes felszólítást ez igaz, de a bizánciak úgy tudom még ennyit sem tettek, egyszerűen csak nem foglalkoztak vele. Pontosan, mikor támadták meg őket a bizánciak és a perzsák?"


Kezdjük azzal hogy nem volt semmiféle behódolásra való felszólítás. Mohamed próféta levelei máig fennmaradtak és elolvashatod. Ezek békés levelek voltak:


[link]



Mohamed próféta követet küldött a gaszanida keresztényekhez akik megölték a muszlim követett. Bizánc pedig ahelyett hogy megbüntette volna a tettest, hadsereget küldött. Tehát a keresztények voltak az agresszorok:


[link]



"Meanwhile, Muhammad had sent his emissary to the ruler of Bosra While on his way to Bosra, he was executed in the village of Mu'tah by the orders of a Ghassanid official"



"Azok alapján, amit eddig olvastam, nekem úgy tűnik inkább Mohamed volt az agresszor. Megfenyegette, majd rátámadt Bizáncra, akik persze egy idő után már visszatámadtak."


Ez a keresztény hazugság. Pusztán történelmi és hadtörténelmi szempontból is képtelenség hogy a muszlimok voltak agresszorok. Bizánc és Perzsia volt akkoriba a térség két szuper hatalma. Olyanok mint ma az USA és Oroszország. Hatalmas képzett hadseregekkel rendelkeztek. Szerinted a nemrég létrejött kis muszlim állam a kis törzsi harcosokból álló hadseregével háborút indítana Bizánc és a perzsák ellen ráadásul egyidőben? Ez teljesen abszurd. Ha megnézzük a csatákat, azokból is látszik hogy akár bizánc akár a perzsák hatalmas létszámfölényben voltak. Az első Mutahi csatában a muszlim sereg létszáma 3 ezer fő a bizánci sereg pedig 10 ezer. A döntő Yarmuki csatában a muszlimok 15-20 ezres sereggel rendelkeztek a bizánciak seregét pedig 80-150 ezresre becsülik. Már a számokból is kiderül hogy a keresztények akarták a háborút.



"A tabuki expedíció úgy kezdődött, hogy Mohamed állítólag azt a hírt kapta, hogy Bizánc állítólag támadni akar, de amikor kivonultak nem volt ott senki. Vagyis miután a Bizánciak egyáltalán nem foglalkoztak vele, Mohamed erőfitogtatásból kivonult a Bizánci határhoz egy 30.000 fős hadsereggel. Ezt követően foglyul ejtettek egy keresztény fejedelmet stb. Szóval hol kezdte ezt Bizánc?"


Ez már a Muthai csata után történt és a muszlimok miután a bizánciak nem támadtak, vissza is vonultak. Ez is bizonyítja hogy nem a muszlimok akarták a háborút. Ha a muszlimok lettek volna az agresszorok akkor nem vonulnak vissza hanem támadnak.



"De, az is érdekelne, hogy Jemen akiket Mohamed meghódított, miért voltak agresszorok, stb. Mert nem voltak hajlandók áttérni az iszlámra?"


Az arab félsziget törzsei szövetkeztek a muszlimok ellen és támadását indítottak és nem azért mert át kellett volna térniük. A levelezésből kiderül hogy ezek a törzsek megtámadták a muszlimokat de Mohamed próféta megbocsátot nekik. Olvasd el a Bahrein vezetőjéhez írt levelet. Ez írja:


"I forgive the offenses of the offenders."



"Mohamed Mekka elhagyását követően egész életében harcolt és a társai csak ezt folytatták."


Mert kénytelenek voltak harcolni, mivel a környező államok folyamatosan támadták a muszlimokat.


Továbbá javaslom olvasd el Mohamed próféta szavait a muszlim területen élő keresztényekhez:



Jelen Mohammed ibn Abdullah által írt levél szerződésként szolgál azokkal, akik felvették a Kereszténységet, legyenek közel s távol, mi mögöttük állunk. Kijelentem, hogy saját magam védelmezem őket, a szolgákat, segítőket és követőimet, mert a Keresztények az én népemhez tartoznak; és Allahra! Elutasítok minden olyat, ami nekik nem tetszik. Nem kényszeríthetőek semmire. Bíráikat tilos állásukból elbocsájtani ahogyan szerzeteseiket is tilos kiűzni kolostoraikból. Továbbá tilos imahelyeikben kárt tenni vagy lerombolni azokat, valamint tilos bármit is eltulajdonítani onnan. Amennyiben bárki is szabályt szeg, ezen Isten által megkötött szerződést szegi meg és engedetlenséget mutat Prófétájával szemben. Kijelentem, hogy a Keresztények a szövetségeseim és mindentől megvédelmezem őket, ami utálatot kelt bennük. Tilos utazásra vagy harcra kényszeríteni őket. A Muszlimok harcolnak értük. Muszlim férfi nem vehet feleségül egyetlen Keresztény nőt sem annak beleegyezése nélkül. Tilos visszatartani őket attól, hogy templomaikban imádkozhassanak. A templomaikat tisztelnie kell mindenkinek. Senki nem akadályozhatja meg őket abban, hogy felújítsák templomaikat és visszaállítsák imahelyeik szentségét. Ezen szerződést senki nem szegheti meg, mindenkinek kötelező betartani egészen az Ítélet Napjáig és a világ végezetéig.

2020. dec. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

"Omár odaadta a lányának, aki 20 évig tárolta az ágya alatt. Miközben a muszlimok között mindenféle téves elképzelés terjengtek. Majd jött Oszmán és elkérte Hafsától a Koránt, és átíratta benne a dialektusokat, (meg pár sort még bele íratott, ami abból a verzióból hiányzott, azt hiszem) és akkor mostantól az volt a végleges Korán"


Itt van egy alapvető tévedés. A muszlimok között nem volt semmiféle téves elképzelés. Azok nem jelentésben eltérő Koránok voltak hanem kiejtésben tértek el, ezt egységesítette a harmadik kalifa. Az Abu Bakr által összeállított Korán nem az ágy alatt volt, de valószínűleg nem rögzítették pontosan írásjelekkel a helyes kiejtést. Továbbá nem iratott bele semmiféle plusz sort. Mindkét munkát bizottság végezte és ugyanaz a személy vezette akik fejből tudták az egész Koránt.

2020. dec. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!