Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten, ha létezik, miért nem...

Isten, ha létezik, miért nem adta meg nekünk a jogot, hogy eldönthessük, le akarunk-e születni erre a Földre vagy sem ? BŐVEBBEN LENT !

Figyelt kérdés
Úgy értem, nagyon sok szép dolog van a Földön, de ezzel együtt sok rossz is. Ha az ember előre látja a rossz dolgokat is, betegségek, háborúkat, ha egy nyomortelepre születik, vagy hajléktalan lesz, rendellenességgel születik, vagy mondjuk egy alkoholista családba, ahol a szülők már az ő megszületése előtt verik egymást, vagy az iskolában szekálni, megalázni fogják, akkor Isten miért nem adta meg nekünk a jogot, hogy dönthessünk, kell-e nekünk ez az Élet, vagy sem ? Akkor lenne tényleg SZABAD AKARAT, ha ezt eldönthetnénk. Most tulajdonképpen szabadon szenvedünk, kb ennyi a mozgásterünk. Miért dönt Isten az életemről, akár hogy megszületek, vagy az életem elvételéről, úgy, hogy előtte ki sem kéri a véleményemet ?

2020. dec. 6. 13:56
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
És szerintem sok ember nem akarna leszületni erre a tökéletlen Világra, és azt mondaná Istennek, köszi szépen, ezt inkább kihagynám...
2020. dec. 6. 13:58
 2/25 anonim ***** válasza:
44%

Azt hogy kell-e az élet bármikor eldöntheted... Hogy milyen lesz a kezdése azt valóban nem te, de nem is Isten határozza meg...

Inkább az a kérdés, hogy miért engedi és miért nincs ott, amikor kell...a türelem néha nem kegyelem, hanem kegyetlenség....

2020. dec. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

2: " Azt hogy kell-e az élet bármikor eldöntheted..."


Én nem erről beszéltem, hanem ha ELŐRE látnánk a sok rosszat, szenvedést, meg a Világ tökéletlenségét, akkor szabadon dönthetnénk, hogy bocsi Isten, ebbe a csónakba inkább nem szállok be. Kikérheté a véleményünket erről, még a leszületésünk előtt.

2020. dec. 6. 14:06
 4/25 A kérdező kommentje:
Így egy csomó rossz dologtól megkimélne minket, és mi is megkímélnénk magunkat.
2020. dec. 6. 14:07
 5/25 anonim ***** válasza:
46%

Ő sem látja előre, mert még nincs jövő... Persze a jelen lehet rossz, ami egyik napról a másikra nem lesz jó...

De miből gondolod, hogy meg lehetett volna kérdezni tőled? Nem léteztél...

2020. dec. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Szerintem ez így lett volna akkor is korrekt. Az ember is akkor játszik szívesen egy játékban, ha előre tudja a játékszabályokat. Gyakorlatilag Isten, vagy a Teremtés, vagy az Univerzum, nevezzük bárhogy, nem is ez a lényeg, úgy kényszerít bele minket ebbe az Élet nevezetű játékba, hogy előtte nem kéri ki a véleményünket. És mondhattuk volna rá, hogy ilyen játékszabályok mellett inkább elutasítjuk a játékban való részvételt. Miért, nem ez lett volna a korrekt ? Istennek/Teremtésnek/Az Univerzumnak csak akkor lett volna joga ehhez, ha csak szép és jó dolog történik velünk itt lent a Földön. Akkor dönthetett volna esetleg helyettünk, hiszen ki ne akarna egy csupa szép, boldog és jó életet,problémák és bajok nélkül ?
2020. dec. 6. 14:22
 7/25 anonim ***** válasza:

Lehet, most kell majd döntened. Miből gondolod, hogy átvenni egy részletes információt csak egy pillantás?

Persze tekerni nem tudsz benne ez igaz...

2020. dec. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Hovatovább, ugye nyilván apa meg anya dönt hogy akarnak e gyereket. De a magzatnak miért nincs joga ahhoz, hogy lássa előre mi vár rá és eldönthesse, bocsi ez a kalap szar inkább nem kell ? 2 ember dönt a megszületésemről, szerintem ez igazságtalan. Miért nem lehet beleszólása a születendő gyereknek ehhez ?
2020. dec. 6. 14:34
 9/25 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy ilyen döntést meghozz, előbb létezned kell. Hogyan hozhatna meg valaki egy döntést, ha még nem is létezik?
2020. dec. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
De ez így akkor sem korrekt. Ha már leteremtettek erre a kicseszett Földre, legalább tökéletes lehetne.
2020. dec. 6. 14:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!