Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten, ha létezik, miért nem...

Isten, ha létezik, miért nem adta meg nekünk a jogot, hogy eldönthessük, le akarunk-e születni erre a Földre vagy sem ? BŐVEBBEN LENT !

Figyelt kérdés
Úgy értem, nagyon sok szép dolog van a Földön, de ezzel együtt sok rossz is. Ha az ember előre látja a rossz dolgokat is, betegségek, háborúkat, ha egy nyomortelepre születik, vagy hajléktalan lesz, rendellenességgel születik, vagy mondjuk egy alkoholista családba, ahol a szülők már az ő megszületése előtt verik egymást, vagy az iskolában szekálni, megalázni fogják, akkor Isten miért nem adta meg nekünk a jogot, hogy dönthessünk, kell-e nekünk ez az Élet, vagy sem ? Akkor lenne tényleg SZABAD AKARAT, ha ezt eldönthetnénk. Most tulajdonképpen szabadon szenvedünk, kb ennyi a mozgásterünk. Miért dönt Isten az életemről, akár hogy megszületek, vagy az életem elvételéről, úgy, hogy előtte ki sem kéri a véleményemet ?

2020. dec. 6. 13:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Isten viszont az, neked pedig megvan a választásod, hogy Hozzá fordulj.
2020. dec. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

"Úgy értem, nagyon sok szép dolog van a Földön, de ezzel együtt sok rossz is. Ha az ember előre látja a rossz dolgokat is, betegségek, háborúkat, ha egy nyomortelepre születik, vagy hajléktalan lesz, rendellenességgel születik, vagy mondjuk egy alkoholista családba, ahol a szülők már az ő megszületése előtt verik egymást"

Ez a bűn következménye. Pont az a lényeg, hogy lássuk, tapasztaljuk, hogy milyen a bűn, hogy aztán tudjunk választani, hogy az öröklétet óhatjuk-e bűnmentesen leélni, avagy megyünk a lecsóba. Isten maga a lét. Aki a bűnt választja, a létmentességet választja. Ez a szabad akarat. Isten nem tart a létben, ha nem szeretnéd.


"Én nem erről beszéltem, hanem ha ELŐRE látnánk a sok rosszat, szenvedést, meg a Világ tökéletlenségét, akkor szabadon dönthetnénk"

És most, hogy sokan megtapasztalják, mégis maradnak istenellenesek. Tehát akkor előre látva sem döntenének sokan a bűn ellen.

2020. dec. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Mit jelent a "leszületni" ige? Honnan hová le? Ahonnan én megszülettem, annál nem nagyon van "lejjebb".
2020. dec. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:

Ha létezne az, az Isten kire ti gondoltok akkor eleve nem lenne mit ti rossznak vélnétek!

Az igaz Isten kinek ti köszönhetnétek létetek, valóságban utálja a főldet s az azon létes evolúciót és legszívélyesebben el pusztítá azt ha nem tartaná energia pazarlásnak!


Egyébként rossz/jó egy relatív fogalom!

Pl. biztos jó életed lehet ha ennyi időt és energiát elfecsérelhetsz fölösleges, egyoldalú, értéktelen irományok kreálmányozására!

Persze ez az én szemszögem, a tiédből valószínűleg másképpen látni!


Szintén egyébként...

A lélek toborzás olyan mint nálatok egy jó marketing kampány!

A lelkek mikor beleegyezésüket éreztetik, nem tudják csak a jó dolgokat a fizikális univerzumról, hisz te sem vennél jegyet egy szakadékszéle felé száguldó vonatra!

2021. jan. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

A "leszületés" előtt nincs szabad akarat, azt a szűlők képviselik. És sokáig amíg ki nem nyílik értelmünk és nem tudjuk gyakorolni szabad akaratunkat a szűlők felelőssége a jó helyzetbe hozás.


Miért van a földön ennyi szegény, nyomor? Hogy nyilvánvalóvá váljon Isten cselekedetei. Ezért mindannyian cselekedjünk, hogy segítsük azokat az embereket akik leginkább szenvednek.


Egoizmus, gazdagság, kevélység? Ezek az tulajdonság megtörésére lenne jók a szenvedők látványa.


Emiatt a szenvedők önismereti tükröt tartanak a kevélyeknek.


De az elidegenedés már olyan nagy hogy csak nagyon keveseknek esik meg a szivűk.

2021. jan. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!