Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudom ezt a kettősséget...

Hogyan tudom ezt a kettősséget feloldani, vagy ha bennetek van hasonló érzés, nektek hogyan sikerül?

Figyelt kérdés

Laikus vagyok és van bennem egy kettős érzés a katolikus egyházzal szemben. Egyrészt felháborít a Vatikán gazdagsága, urizálása (saját állam, saját bank, arany, műkincsek, túldíszített ruhák, szerintem felesleges, bürokratikus és drága apparátus stb.), botrányos pénzügyek, magas rangú papok leginkább politikusnak tűnő magatartása, az egyre több pap "nem az esküjéhez méltó" életvitele stb.

Másik oldalról viszont lenyűgöz és példaértékűnek tartom azt, ahogy a tisztességes papok, apácák és szociális nővérek az egész életüket az oktatásnak (tanítás, nevelés), vagy szociális tevékenységnek (gyógyítás, ápolás, segítés, felkarolás stb.) szentelik.



2020. dec. 27. 16:46
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ezért kérdezem.


Megkérdezném én szívesen, de most fizikálisan nem tudom. De ha adsz hozzájuk egy elérhetőséget, akkor szívesen megkérdezem őket.


"... és nem a szád jár." Én nem személyeskedtem, hanem kérdeztem, így te se tedd.


Nekem a pápai vagy a "felsővezetői" (bíboros?, érsek?, püspök?) pozícióval az a gondom, hogy a bürokratikus dolgokon túl nem látom, hogy mi az az értékes munka, amit a hívőkért vagy Istenért tesznek.


Sejtem, hogy ideologizált gondolat, de egy csapat irodista nem tudná ugyan ezeket a munkákat elvégezni?

2020. dec. 27. 21:18
 12/29 anonim ***** válasza:

Tessék, néhány elérhetőség:

[link]


Előbbi a Teréz anya nővéreihez volt, ez a ferencesekhez:

[link]


Egy csapat irodistát általában nem bíznak meg diplomáciai feladatokkal, háborúzó felek kibékítésével. Minden ilyesmit magas rangú diplomaták végeznek.

2020. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Nagylelkű vagy, köszönöm. Azt hittem, személyes elérhetőséget adsz.


Mások véleményére is kíváncsi vagyok.

2020. dec. 27. 21:33
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem, mi a gond az elérhetőséggel? Hogy tényleg fel kellene hívni vagy levelet írni, amire esetleg még válaszolnának is és nem jönne be a prekoncepciód?

Egyébként személyesen is elmehetsz a ferences templomokba, náluk még járvány idején is van szolgálat.

2020. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Tőled már megkaptam a katolikus véleményed/személyeskedésed, köszönöm.


Hadd mondja el más is.

2020. dec. 27. 21:42
 16/29 anonim ***** válasza:

#14

Hagyd rá, az ilyen csak azt akarja hallani, ami őt igazolja 🙂

2020. dec. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

16.

Neked is köszönöm a véleményed, megjegyzem.

2020. dec. 27. 21:53
 18/29 anonim ***** válasza:
Szívesen bármikor. Akár privátban is írhatsz, ha érdekel a véleményem, tényleg. 😄
2020. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Tovább megyek, bemásolom ide egy másik kérdéshez írt véleményemet.


A Vallási Művek Intézete (Vatikán bankja) becslések szerint 8 milliárdos vagyont kezel. A bíborosok kb 1.825.000 ft-ot (5000 eurót) keresnek havonta, a püspöki fizetés kb. 1.095.000 ft-ban (3000 euróban) van maximalizálva. Nem kéne az egyháznak egy kis önmérsékletet tanúsítania?


De hagyjuk a fizetéseket.


Becciu bíboros jóváhagyásával fontos volt megvenni a londoni 300 millió dolláros luxusingatlant Raffaele Mincione olasz üzletembertől, aki ebben az időszakban a vatikáni államtitkárság több százmillió eurónyi befektetését kezelte.


Szintén fontos lehetett a bíboros saját testvérének szardíniára egy civil szervezet nevére utalni 100.000 eurót (a vatikáni nyomozók szerint ennyi, mások szerint 400-500.000 euro).


Az pedig különösen fontos volt, hogy Cecilia Marogna 500.000 eurót kapott a vatikántól, amiből igazolhatóan 200.000 eurót költött luxustermékekre.


A többit nem sorolom. Szerintem állati hálás lenne bármelyik szegényekkel foglalkozó misszió vagy pl Böjte Csaba testvér árvái, ha ennek a hatalmas pénznek csak az 1%-át megkapták volna.


És nem, tényleg nem nagy a kontraszt hitelességben Teréz anya és a Vatikán (Pápa) között...

2020. dec. 27. 23:26
 20/29 anonim ***** válasza:

"Nekem a pápai vagy a "felsővezetői" (bíboros?, érsek?, püspök?) pozícióval az a gondom, hogy a bürokratikus dolgokon túl nem látom, hogy mi az az értékes munka, amit a hívőkért vagy Istenért tesznek."

Ha csak a Szentszék kongregációit nézzük: elég sok és elég fontos munkát végeznek...

De ha a megyéspüspököknél maradunk, akkor - bár lehet, nem a legjobb példa -, de egy cégnél ki végez értékesebb munkát: a kétkezi munkás vagy a cég igazgatója? Szerintem egyformán, csak más terület, más felelősség és más a fontos. Kétkezi munkás nélkül nem lenne cég. De ha nincs, aki koordinál, nincs aki keresi azokat a külső kapcsolatokat, amitől a beosztottak munkája jobb lesz, meg nincs aki meghatározza az irányvonalat, akkor hiába a sok munkás, nem tartunk semerre.


Ami a pénzügyeket illeti: úgy oldom fel, hogy több forrásból tájékozódom. A média hajlamos a visszaéléseket felnagyítani, de ha az Apostoli Szentszék adakozik vagy akár a nunciatúrákon keresztül a háttérből nyújt humanitárius segítséget, akkor a média hallgat, mint az a bizonyos dolog a fűben...

2020. dec. 28. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!