Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tudom ezt a kettősséget...

Hogyan tudom ezt a kettősséget feloldani, vagy ha bennetek van hasonló érzés, nektek hogyan sikerül?

Figyelt kérdés

Laikus vagyok és van bennem egy kettős érzés a katolikus egyházzal szemben. Egyrészt felháborít a Vatikán gazdagsága, urizálása (saját állam, saját bank, arany, műkincsek, túldíszített ruhák, szerintem felesleges, bürokratikus és drága apparátus stb.), botrányos pénzügyek, magas rangú papok leginkább politikusnak tűnő magatartása, az egyre több pap "nem az esküjéhez méltó" életvitele stb.

Másik oldalról viszont lenyűgöz és példaértékűnek tartom azt, ahogy a tisztességes papok, apácák és szociális nővérek az egész életüket az oktatásnak (tanítás, nevelés), vagy szociális tevékenységnek (gyógyítás, ápolás, segítés, felkarolás stb.) szentelik.



2020. dec. 27. 16:46
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

20.

Értelek. Nekem valamiért az a vesszőparipám, hogy ezeket a munkákat egy csapat irodista is el tudná végezni közalkalmazotti fizetésért.


Pénzügyek. Félek, hogy amikor a Vatikáni Ügyészség és a Római Ügyészség együtt indít vizsgálatot, akkor itt már nem felfújásról van szó. De adja Isten, hogy tévedjek...

2020. dec. 28. 09:16
 22/29 anonim ***** válasza:

"papok leginkább politikusnak tűnő magatartása"

A Vatikán ugyanúgy egy állam, mint bármelyik másik, így politikusokra is szüksége van.

2020. dec. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"Jézus anno sejtethette"

:))))

Mindent tud.

2020. dec. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

22.

És ezek a politikusok a vezetésen kívül mit csinálnak? Segítenek, gyógyítanak, tanítanak, felkarolnak, támaszt nyújtanak, etetnek, itatnak stb...?

2020. dec. 28. 09:35
 25/29 anonim ***** válasza:
Nekik nem más a dolguk. Mint ahogyan más országokban sem a politikusok gyógyítanak, stb.
2020. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

365.hu

Terjeszd az Igét(Isten=Krisztus felszólítására...)

2020. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Cecilía Marogna-meg elveszett a világi élvezetek oltárán gondolom

szerette-ezt azt(leginkább a mammont)

2020. dec. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Teljesen véletlenül akadtam bele, de illik ide, ezért megosztom.


„Ami a bibliát illeti, én azt hiszem, hogy azt vakon kell hinni, akármilyen sorrendben lett is csinálva a világ - az isten azt jól megcsinálta. Hanem amit aztán az emberek csináltak hozzá, arról másképp lehet beszélni. Ők csinálták a pedagógiát, csinálták a pénzt. Mihelyt a pénz meglett, fiacskám, az egy csomó ördögöt szabadított fel.” Mikszáth Kálmán

2020. dec. 28. 16:51
 29/29 Tislerics Máté ***** válasza:

Nem kell feloldanod a kettősséget! A világ sosem csak fekete és fehér! Ítéld meg őket úgy, ahogy logikusnak érzed és használd fel ehhez azt a tudásodat, amit már megszereztél. Minél többet akarsz megtudni erről, annál többet kell tanulnod. Ez mindennel így van, amit nem értesz eléggé.


A vallások is csak közösségek, amikben emberek vannak. Rengeteg vallás létezik. Senki sem tudja melyik az igazi. Vagy, hogy van-e egyáltalán köztük olyan, ami valódi dolgokat állít. A hit ugyanis nem tudás!


Ettől még neked lehet tudásod, ami lehetővé teszi, hogy megértsd a vallások szerepét az emberi társadalomban.

2021. jan. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!