Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a helyzet keresztények?...

Mi a helyzet keresztények? Lehet, hogy hamarosan kiderül, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek a világegyetemben, vagyis meglesz cáfolva a vallás! Amúgy a Biblia bizonyítja, vagy cáfolja az értelmes életet másik bolygón?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Azt nekem ne mondjátok, hogy démonok ezek, vagy kamuk! Amiket megosztok az valószínűleg igaz! Ahogy Dr. House mondja: Mindenki hazudik. Vagyis az evangéliumok, írások (Josephus stb...) emlékek, nem zsidó emlékek, mind hamisítványok ahogy a Torinói lepel. Szóval?



2021. jan. 13. 22:54
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
* akkor nem mindenható!
2021. jan. 14. 14:00
 32/37 anonim ***** válasza:

Hát ez paradoxon.

Kedves Barátom, ha valaminek három szöge van, az nem áll kétszögből, és akkor a kétszögű megnevezést kapja. A butaságod határtalan.

A mindenható kifejezésre olyat is Belemagyarázol, ami nem annak a jelentése.


Ha valaki a házasság mellett dönt, az nem agglegény, és saját maga döntött erről, nem Isten határozott arról, hogy házasságban éljen, vagy agglegény maradjon.

Te az emberi döntést is Isten számlájára írnád? Olyan vagy mint az első ember. Éva a rossz döntését a "kigyó"ra fogta, Ádám pedig Évára is és Istenre is ráfogta a döntésének a következményeit.

Csak Ők nem hibáztak, mi?

Na ezért érted a mindenhatóság kifejezést félre.

2021. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Értem. De ha mindenható, akkor miért nem tudja a paradoxonokat megoldani? Hiszen Ő a maximális mindenható lény aki bármit megtud oldani. Tud-e a mindenható Isten olyan követ teremteni, amit nem tud felemelni?
2021. jan. 14. 14:54
 34/37 anonim ***** válasza:
Látom, érthetetlen vagy.
2021. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Köszi, ez aztán keresztényi....
2021. jan. 14. 15:56
 36/37 anonim ***** válasza:

Érthetetlen???!!! :) :D


Mit nem értesz. Szerintem az egy másik szó! Kemény :D


Most kapcsolódtam be de itt értetlenek helyett érthetetlenek vannak. Van szint

2021. jan. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

"De azt sem tudhatod, hogy az evangéliumokat már többször megszerkesztették, átírták. Lehet, hogy 2000 éve a tanítás teljesen máshogy volt, és Jézust csak félreértették, mert nem is Isten fia volt."

De lehet tudni. Pont ezért írták így a Bibliát, hogy ezt egyénileg is be lehet látni. Logika jeligére. Ha átírták volna, akkor lenne benne nem egy ellentmondás. Így meg nincs. Pedig igencsak nem egy időbe keletkeztek a Biblia könyvei és igencsak nem egy szerzőtől

2021. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!