Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A darwini evolúció nem cáfolta...

A darwini evolúció nem cáfolta meg már a kereszténységet? Hogyan kell elképzelni a fejlődést és a teremtést, és az eredendő bűnt? Evolúció szerint nem lehetett Ádám és Éva. Vagyis a kártyavár összedőlt.

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 15:02
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/188 anonim ***** válasza:
30%
Gyerekek ez vallási rovat, menjetek át a tudomány részhez. Ott bizonygassátok az okosságaitokat!
2021. jan. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/188 Pombe ***** válasza:
100%

"Gyerekek ez vallási rovat, menjetek át a tudomány részhez."


Tényleg? És ez csak a 12. oldalon jutott eszedbe? :D

2021. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/188 Pombe ***** válasza:
86%

Dynamo csodájáról Anahystor(#110): "Sok százan látták a vízen járni, sőt nem csak mesélnek róla, de mint látod videó felvétel is készült.

Kell ennél jobb bizonyíték?"


A világ kezd átmenni a totál lebutulás felé. [link]


A TV2-ben úgy vezetik fel a sztorit, hogy Uri Geller csodáiról állandóan feltételezték a bűvésztrükköt, de ő mindig újabb csodákkal rabul tudta ejteni az emberiséget. Ezzel azt sugallva, hogy azért lehet valami Uri dolgaiban, magyarán a TV2 tapsol az ügyes csalóknak... Gratula.


Éppen a minap a királyi TV-ben a mosolygó TV-híradós bemondónő már kerek-perec ki is jelentette ezt a hülyeséget: a tudomány a csodáit nem tudja megmagyarázni (maga Uri Geller ismeri be, hogy a csodáit simán reprodukálják a bűvészek, de ők csalnak, viszont ő nem... :DDD - jelzem, nem a tudománynak kell bebizonyítania, hogy Uri Geller csaló, hanem végre Gellernek kéne ellenőrzött körülmények között igazolnia magát, és többször egymás után). Korábban azt jelentette be a királyi TV, hogy egypetéjű ikrekről a tudomány bebizonyította, hogy azok egymással rejtélyes kapcsolatban állva minden történést megéreznek a másikról, akár a Föld másik oldaláról is...


Azért még néhány éve ezeket a totál hamis és valótlan állításokat a TV híradókban nem mondták be, vagy legalább hitelesen kommentálták volna a tudomány álláspontját.


Wadmalac véleménye az, hogy az emberiség butul, és én állandóan vitattam ezt, de most már belátom, talán mégis igaza van... :(


A világ szinte minden részén kezd háttérbe szorulni az iskolákban a természettudományi karok látogatottsága... Hááát, majd jól ellesz a világ a tudományok nélkül, úgy is az emberiség zöme csak köpköd rá, és az Uri Gellereknek tapsol. :(

2021. jan. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/188 Pombe ***** válasza:
91%

Azért még...


#111: "Gyerekek ez vallási rovat, menjetek át a tudomány részhez. Ott bizonygassátok az okosságaitokat!"


Hivatkozom az itteni #89-es megjegyzésre: Azért ne mondd már, hogy nem a vallási rovatba tartozik az, hogy a Bibliát állítólagosan szó szerint értelmező kreacionisták még a Biblia első hat sorát se képesek felfogni! 6000 éves Föld és világ marhaságuk...


Az alábbi link erre int: "Szövegértelmezési gyakorlatok felsősöknek – Ne csak olvasd, értsd is!"


[link]

2021. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/188 Tevenyereggyarto ***** válasza:
89%
Mondjuk ez a valláskritika kategória, nem a sima vallás. Kicsit azért más a kettő. Utóbbiban tényleg nem lenne helye kritikának, nem arra való viszont előbbiben (amiben ez a kérdés is van) igenis helye van, sőt azért van. Szóval aki nem szereti a tudományt meg csípi a szemét a kritika s az érvelés/ bizonyítás számonkérése ha állít valamit az ne a valláskritika meg tudományok kategóriában mozogjon.
2021. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/188 anonim ***** válasza:
7%
OK. Akkor ti a majomtól és a banántól származtok, de én Istentől való vagyok. Én elfogadom, ti tudjátok.
2021. jan. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/188 Pombe ***** válasza:
91%

#116: "OK. Akkor ti a majomtól és a banántól származtok, de én Istentől való vagyok"


Miért? A majom és a banán nem Istentől van? Te lenézed a majmokat, Isten teremtményeit? Te is az a típus vagy, aki rálegyint azokra, akik a gorillák mancsából hamutartót csinál? Szerinted Isten örül annak, hogy a hozzád hasonlóak a Föld felszínéről már csaknem kegyetlenül kiirtották a lenézett csimpánzok, gorillák stb. tömegeit? Hogy az anyákat, kölykeiket elszakítják egymástól a hozzád hasonlóak, akik ekkor nagyon is emberien szenvednek a lelki fájdalomtól? Láncra fűzve mutogatják őket, vagy egyszerűen csak kedvtelésből kínozzák, vagy megzabálják őket?


Ez mind nem lényeg, csak az, hogy te verhesd a melled, hogy te Isteni forma vagy?


Az ugye megvan, hogy az Isten által teremtett élőlények közül a csimpánzok, gorillák, bonobók hasonlítanak mind genetikailag, mind anatómiailag, mind agyilag, mind külalakilag a legjobban az emberhez. Ezt már csak nem tagadod le, vagy képes vagy még erre is? Pl. itt van egy rendszeresen emberien sétáló gorilla, ami ha nem lenne szőrös...: [link]


És akkor most újra felhívnám a figyelmedet arra, amire kérik az ált. iskolásokat: "Szövegértelmezési gyakorlatok felsősöknek – Ne csak olvasd, értsd is!"


Csapd fel a Biblia első oldalát, és olvasd el, hogy mi áll a hatodik napos teremtésben:


***

25 Teremté tehát Isten a szárazföldi vadakat nemök szerint, a barmokat nemök szerint, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokat nemök szerint. És látá Isten, hogy jó.

26 És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.

***


Ugye érthető, hogy az ember előtt teremti meg Isten a csimpánzokat? Magyarán már az ember előtt készített egy élőlényt, ami legalábecsültebben is 80%-ban ember.


Ugye érthető, hogy ezután teremti meg az embert? Ugye az is érthető, hogy ehhez mindössze csak annyit kellett tennie Istennek, hogy a meglévő majomtervhez még hozzácsapott 20%-ot? Ugye nem képzeled Istent annyira butának, hogy megint kitalálja újra az embert, és benne a 80% majmot?


***


Szóval van egy rossz hírem!


Még a Biblia szerint is a majomból lettünk, sőt, a banánból is! Bocsika, de még te is. Tagadhatod, de akkor a Bibliát is tagadod ezzel. :)

2021. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/188 Pombe ***** válasza:
89%

#115: "...Szóval aki nem szereti a tudományt meg csípi a szemét a kritika..."


Azért nekem is csípi a szemem a sok olyan Bibliakritika, ami foghegyről lerendezi a dolgot az egésszel azzal, hogy az egy marhaság...


Az ilyen kritikusoknak fogalmuk sincs arról, hogy közel sem hord össze a Biblia olyan sok sületlenséget, mint ahogy azt ők képzelik, ugyanis a hívők 80%-a ezerféle ostobaságot képzel bele a soraiba (ennek megfelelően ezerféle felekezet, irányzat születik), vagyis amit ők lenéznek, az nem a Biblia (bár kétségkívül abban is vannak bőven kritizálható sorok), hanem azok, akiknek a Biblia megértéséhez nincs elegendő történelmi tudásuk, akiknek a szövegértelmezési képessége a béka popsija alatt tunyul, és akik mindenféle kritikai igény nélkül mindent elhisznek a szektavezetőiknek, papjaiknak. Az ilyen hívők nem a Biblia Istenében, hanem a butuska emberi sztereotípiákban, és a "szellemi" vezetőikben hisznek.

2021. jan. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/188 Tevenyereggyarto ***** válasza:
85%

#118 Pombe


Nyilván azzal semmi baj nincs ha az ember tud is érvelni s intelligens vitát folytatni. Én a “struccpolitika” féle emberekre gondoltam akiknek ha nem alázatos hangvételűen megkérdőjelezhetetlen szentségként kezeled a vallását/ világnézetét s bármi számára kicsit is kellemetlent kérdezel/ állítasz arról akkor máris duzzogva elfordul s olyasmiket mond ,hogy “oké akkor ti buta majmok meg banánok vagytok de én Isten felsőbrendű képmása vagyok” bármiféle épkézláb érv nélkül.

2021. jan. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/188 anonim ***** válasza:
6%
Hát ez a Pombe diliházból szabadult. Ha azt mondom van Isten, támad. Ha meg azt mondom igaza van, a majomtól származik, akkor meg az a baj. Az ilyeneket szokták elkerülni az utcán, mert bicska van náluk.
2021. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!