Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A darwini evolúció nem cáfolta...

A darwini evolúció nem cáfolta meg már a kereszténységet? Hogyan kell elképzelni a fejlődést és a teremtést, és az eredendő bűnt? Evolúció szerint nem lehetett Ádám és Éva. Vagyis a kártyavár összedőlt.

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 15:02
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/188 Pombe ***** válasza:
91%

"Ha meg azt mondom igaza van, a majomtól származik, akkor meg az a baj."


Nekem ezzel nem volt bajom. Azt magyaráztam, hogy még a Biblia szerint te is a majomtól származol. Így jutottál el a bicskáig... Mondjuk most már én is kételkedem abban, hogy te a majomtól származol. A kutatások arról kimutatták, hogy az egy meglepően intelligens lény... :D

2021. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/188 Pombe ***** válasza:
91%

Imádom, akkor egy félművelt kreacos bepróbálkozik a szellemeskedéssel...


Nem tudom melyik részük származik le közvetlenül Istentől, de az nem a humor lesz. :D

2021. jan. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/188 Pombe ***** válasza:
84%

@120


Oh, kedves barátom! Te a #120-ban megsértődtél, mert a #117-ben majomlenézőnek neveztelek, aki tojik arra, hogy éppen ma is holokausztot rendez az emberiség a majmok között.


Miért? Nem vagy ilyen? Saját magaddal szemben is füllentesz?


Ezt írod nekünk(#116): "OK. Akkor ti a majomtól és a banántól származtok, de én Istentől való vagyok."


Ezt nem azért írtad, hogy kigúnyolj minket? Na, ne má', hogy nem! Magyarán lenézed, lesajnálod a majmokat... Szerinted kik öldöklik jelenleg ezeket a lényeket? Azok akik tisztelik ezeket az állatokat, és megpróbálják menteni őket? Vagy azok, akik semmit se tudnak róluk, és tojnak rájuk, és meg vannak győződve róla, hogy ők gyilkolhatnak majmot, mert ők sokkal magasabbrendűek. Te nem így gondolkodsz róluk? Dehogynem! Egy csomó ismeretterjesztő filmet mutatnak be a csimpánzok emberszerűen működő intelligenciájáról, de te ezekről semmit se tudsz, és nem is érdekel téged... Talán arról se tudsz, hogy már a kipusztulás szélén állnak. Te csak a tükrödet bámulod otthon, és elégedetten konstatálod, hogy Isten néz vissza rád.


Ezt írja a hittársad:


#61: "Az Isten képmására teremtett ember tudatában van létezésének, képes arra, hogy megismerje önmagát, és uralkodjon az ösztönein."


Szóval minden kreacos ilyen. nemde? Tudod, a bonobók, csimpánzszerű majmok, a nőstényeknek ajándékokat visznek udvarláskor. A kölykeiket megható szeretettel nevelik. Barátságok, szövetségek kötődnek közöttük... DE!


Nincs háború közöttük! Gyakorlatilag fajon belüli gyilkosságra tudtommal eddig még példát se találtak, és ha harag is lobban ki közöttük, nagyon sokszor végül a feszültséget egymás szeretgetésével, és sokszor szerelmeskedéssel vezetik le, bár sokszor ilyenkor a homoszexualitás megnyilvánulása is sorra kerül.


Szóval a hittársaddal együtt bőven vehetnétek leckét a bonobó majmoktól az önuralom gyakorlása terén, pl. amikor fogvicsorgatva a vitapartneredet egy bicskás őrültként mutatod be... hm ... közben jó példát mutatva arról, hogy a hívő emberek hogyan követik Jézus szeretetről szóló útmutatóit... :D

2021. jan. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/188 Anahystor ***** válasza:
100%

Kedves Pombe!


A Dynamos történet csupán irónia volt. :-)


Hinni persze senki sem hiszi el egy bizonyos IQ fölött, hogy tényleg a vízen járt, tudjuk, hogy csupán egy ügyes bűvész remek trükkökkel.



Mellesleg nem értem, miért írod ezt:

"

"Ha meg azt mondom igaza van, a majomtól származik, akkor meg az a baj."

Nekem ezzel nem volt bajom.

"


Szerintem ezzel igenis van egy súlyos probléma!


Hiszen (te, mint ember) nem a majomtól származol, hanem csupán egy közös őstől.

2021. jan. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/188 anonim ***** válasza:
71%
Ami közös ős úgy néz ki, mint egy majom, úgy makog, mint egy majom, úgy jár mint egy majom, tehát egy majom :D Egyszerű a logika.
2021. jan. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/188 Pombe ***** válasza:
91%

@Anahystor


Tudom, hogy irónia volt (és jópofa példa is volt), csak írtam, hogy van, aki ugyanilyen bűvészmutatványokat viszont természetfeletti képességekként mutat be (Uri Geller). Ha a kreacionista vitapartnerünk elhiszi a Bibliából, hogy Jézus csodatételei igaziak, akkor higgyen Uri Gellernek ugyanúgy, ne Dynamonak, aki csak bűvésznek vallja magát (legalábbis tudtommal).


[link]


Itt ugye egy lelkész vadul imádkozva kéri a halottat, hogy keljen fel a nyitott koporsóban. És ímé, így is lett. :D


Vagy itt van a Felház, ahol Orbán atyánk fia volt az egyik vezető.


https://www.youtube.com/watch?v=Qf78SLCLtSI


Itt is csodák tömege történt sportbemutatóval egybekötve... Tolószékből való távol-ki-ugrás, csontösszeforrási verseny időmérésre...stb.. (00:1:31-től). Mint hallhatjuk, azért nem szabad azámolatlanul a bénákat és vakokat meggyógyítani, ugyanis túl sok csodát csinálni veszélyes... :D - egyszóval a további csodás gyógyulások iránti lanyhuló érdeklődés miatt az intézményt bezárták. :D


Ilyenkor az is eszembe jut - hogy ha jobban belegondolunk - Jézus csodái eszerint nem túlságosan mutatnak fel kiugró teljesítményt, hiszen halottat egy kis papocska is tud feltámasztani, a tolószékből való felállást néhány fiatal egyetemista imája is abszolválja... És ugye se a pap. se egyik egyetemista se volt Jézus, ám innentől kezdve szegény Jézus mivel tudja bizonyítani, hogy ő tényleg rokonságban van Istennel?


***


A majom nem hivatalos, nem jól definiált elnevezés. Nagyjából szubjektív dolog, hogy milyen lényt nevezünk majomnak. Minden majomszerűnek tűnőt lehet majomnak nevezni. Ízlés dolga. Az ember és a mai majmok egy közös őstől származnak, amely közös ős, ha ma élne egy állatkertben, akkor minden látogató ugyanúgy majomnak nevezné.


Minden további nélkül amúgy lehetne majomnak nevezni az embert is. Ami igaz, hogy én ezt már nem tenném bizonyos okokból, de azon se csodálkoznék, ha valaki ezeket az okokat nem tartaná mérvadónak.

2021. jan. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/188 Pombe ***** válasza:
89%

@125


Ja. Van aki ezt röviden is meg tudja fogalmazni... Csodalény! :D

2021. jan. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/188 anonim ***** válasza:
26%
Mi a magyarázat arra, hogy a Jézus idejében élő emberek annyival butábbak voltak a mai embereknél, hogy mindennel be lehetett csapni őket, például ötezret egyszerre?
2021. jan. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/188 Pombe ***** válasza:
91%

Ja...


@Anahystor, látom lepontoztad a... :)


Csak egy példa: [link]


Idézve: "A kutatók Pierolapithecus catalaunicusnak nevezték el a 11,9 millió évvel ezelőtt élt majmot, és azt feltételezik, hogy ez volt az utolsó közös őse a ma is élő emberszabásúaknak, a csimpánznak, orangutánnak, bonobónak, gorilláknak és az embernek."


Tehát majom volt a mai majmok és emberek közös őse is, de a mai majmok nem olyan majmok, mint a közös ős utániak, ám ez csak kissé alaposabb kutatás után válna csak nyilvánvalóvá.


Itt is nagy majomnak nevezik.

[link]


Amúgy azért tudtommal nem tuti közös ősről van szó, mindenesetre gyanús, mert ennek az anatómiája eléggé közel áll az elképzelt közös ős modellhez. Éppen ezért ma ilyen majomféle természetesen már nem létezik.


Azért az igazsághoz hozzátartozik, hogy az angolban szakszerűen használják az 'ape' és 'monkey' szavakat is, és főleg tudományos kontextusban mást jelentenek. Nálunk ez a terminus nem igazán honosodott meg, legalábbis nem terjedt el publikusan.


Itt van egy oldal, ami leírja a különbséget: [link]


Tehát a legnyilvánvalóbb különbség az 'ape' és a 'monkey' között az, hogy az előbbieknek nincs farka, míg az utóbbiaknak van. Persze van más különbség is. Ezt a cikket magyarra lefordítva nem tudnánk különbséget tenni, mert nincs rá szavunk. Az angolban a 'Great Apes' tulajdonképpen az emberszabású majmokat jelenti, és ezek közé tartoznak a csimpánzok, gorillák...stb.


De itt is a Pierolapithecus catalaunicus-t a 'Great Apes'-ek közé sorolják, csak éppen koraiként, legrégebbiként aposztrofálják.

[link]


De van ahol a 'Great Apes'-ek közé csak a mai emberszabású majmok vannak sorolva (ez a ritkább - [link] és van, ahol még az ember is köztük van, mint főemlős. :)

2021. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/188 Pombe ***** válasza:
84%

"annyival butábbak voltak a mai embereknél, hogy mindennel be lehetett csapni őket, például ötezret egyszerre?"


Most mutattam több példát is, hogy a helyzet semmit se változott.

2021. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!