Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A darwini evolúció nem cáfolta...

A darwini evolúció nem cáfolta meg már a kereszténységet? Hogyan kell elképzelni a fejlődést és a teremtést, és az eredendő bűnt? Evolúció szerint nem lehetett Ádám és Éva. Vagyis a kártyavár összedőlt.

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/188 anonim ***** válasza:
81%

A kettő kizáró tényező. A Biblia szerint Ádám és Èva az első 2 ember. Akiknek Isten a paradicsomi életet adta otthonául. Itt következett be az ősbűn-ettek tudás fájáról. Ezért lett az ember kiűzve a paradicsomból.


Ha voltak rajtuk kívül ősemberek akkor ez semmilyen értelemben nem teremtéstörténet. Meg akkor lennie kellet volna Pistának, Gizinek, Józsinak, Julinak. Ádám és Éva neve értéktelen és felesleges információ lenne. A Biblia egyérteműen jelenti ki, hogy ők az első emberek. Akiknek be kell népesítenie a Földet. Ezzel is van több gond.


Pl. az, hogy a gyereküknek vagy a testvéreivel, vagy a szüleivel kellett volna gyereket nemzeni, így pár generáción belül ki is haltak volna. Ugyanez a helyzet a Noé bárkája történettel. Teljes vérfertőzéssel lehetetlen életképes utódokat létrehozni generációkon át.


Ha mindenképp kötni akarod az evolúcióhoz, akkor ne a most létező vallásokban keresd a lehetőséget rá. Max úgy tudjuk Istent összekapcsolni az evolúcióelmélettel, hogy a teljes világegyetem körforgását teremtette meg. A folyamat beindulását. A lehetőséget az èlet kialakulására. Másképp a 2 összeköthetetlen. Utóbbi esetben a Biblia ember alkotta, és valótlan.

2021. jan. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/188 A kérdező kommentje:

Amúgy tudtad-e, hogy Ádám jelentése ember, atyám? Az éva jelentése pedig Élet, életet adó?


Amúgy így is jó elképzelni az evolúciót? Nézd meg:


https://www.youtube.com/watch?v=BlOrEW1Zjg0&t=4s


Attól még összeakarom kapcsolódni Ádámot és Évát az evolúcióval. Meg miért ne teremthetett volna más embereket is Isten? Van maximális hatalma hozzá. Lehet, hogy nem is csak két embert teremtett, hanem 200 000-et... Nem akarok hülye lenni, és az evolúció jobban hangzik, mert mester mű stb... Mintha egy építész csinálta volna az evolúciót. Ezt sem szó szerint értem. Mit gondolsz?

2021. jan. 16. 22:25
 23/188 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia Istenének vagy a fia Jézusnak semmi köze az evolucióhoz. Megnevezi a hetedik napot amin megnyugodott, ugyszintén behatárolja és definiálja a teremtési napok határait estével és reggelel. A teremtésnek egy ember sem volt tanuja igy a teremtéstörténet Isten kinyilatkoztatása és sem nem szájhagyomány sem nem légböl kapot valami szimbolikus írás. Az evolució egy hipotézis kigondolás amit lehetetlen megfigyelni az évmilliók alatt igy nem tudomány. Ugyan olyan alternativ történet mint a teremtés. A kettő szembe ál egymással semmi közös nincs benne, ellentéte egyik a másiknak. Ugy is lehet nevezni hogy az evolució merénylet Isten ellen.


Tudományosan van lebontva az evolució és tényekkel megcáfolva. 101 tény van tudományosan összerakva eddig ami kizárja az evolució elméletét. Persze még kapaszkodnak benne egyesek de a hajó már széttört és merül. Az hogy mennyi keresztény benyeli és mennyien hisznek benne az nem teszi igazzá és valóságossá az evolució elméletét.


"az evolució mestermű"

Az Ateista számára a véletlenek sorozata.

Egy keresztény számára mestermű az evolució valótlan hipotézise?

Akkor ez mi?


Ezt lehetetlen megfigyelni és megismételni, de számtalan érv és tény van ami arra mutat az Istenben való hiten kivül ami rá utal.


"És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek leheletét. Így lőn az ember élő lélekké."


A sátántol idézek- "csakugyan ezt monda Isten?"

Mai nyelvezetben szószerint ugy van?


Két féle válasz létezik rá, nincs közzéput nincs harmadik lehetőség. Két opció van hogy melyik hazudott Isten vagy sátán.

Mindenki maga dönti el és jár utánna az igazságnak. Mert nem akkor igaz valami ha sokan állitják.

2021. jan. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/188 anonim ***** válasza:
91%

"Utolsó, te milyen felekezetű keresztény vagy? És mi a helyzet a közös őssel? Meg, hogy bacikból fejlődtünk ki? Ez, hogy-hogy nem cáfolta meg a Bibliát? Hiszen van az eredendő bűn, meg az egyik emberi első pár. Csak nem szó szerinti hanem valódi Ádám és Éva."


-------


Semmilyen felekezetű nem vagyok már, és keresztény sem vagyok már. Én úgy látom, hogy a teremtéstörténetet egy szimbolikus leírásnak szánta a szerző, lásd itt:


[link]


A Vatikán elfogadja az evolúciót. Tehát, hogy a teológiai kérdéseket miként kezelje egy hívő az evolúció mellett, azt a Katolikus Egyház teológiai szakértői, doktoriai, bizonyára el tudnák mondani. Talán egy pap is, hiszen ő is hittudományi egyetemet végzett ember.

2021. jan. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/188 A kérdező kommentje:
Szuper. Nem bántásból, de akkor te nem is voltál keresztény, mert aki keresztény az örökké fog hinni bármi is történik. Miért nem néztél apologetikát és érveket a Bibliáról? Én megnéztem a Jézus dossziét is és megerősítette a hitemet, és már semmi sem rombolja le. Idén el is megyek megkeresztelkedni. Ugye tudod, hogy a Biblia szerint aki elveszíti a hitet, az nem is volt keresztény? Amúgy a Biblia a Földet laposként írja le?
2021. jan. 17. 14:57
 26/188 anonim ***** válasza:
91%

#24


Szerintem meg nem az ilyen elfogult és naiv hívők fogják megmondani, hogy én keresztény voltam-e vagy sem. Semmit sem tudsz a múltamról, és a tevékenységemről, de nem is fogok neked bizonygatni semmit. Egyébként sem értem, hogy ha ilyen biztos vagy a hitedben, minek írtad ki ezt a kérdést. Azt, hogy a Föld lapos-e vagy sem a Biblia szerint, beszéld meg az katolikus keresztényekkel, akiknek szerintem az egyik legjobbak a teológiai kérdésekben.

2021. jan. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/188 A kérdező kommentje:
Köszi. :)
2021. jan. 17. 15:10
 28/188 anonim ***** válasza:
83%

Nekem az a véleményem, hogy az összes keresztény, aki kérdést ír ki a valláskritika témakörben provokációnak szánja.


Itt olyan embereket fogsz találni akik tudomànyos magyarázatokat keresnek a Biblia tanításaival szemben, vagy magyarázatokat az élet kialakulására.


Kiteszel egy kérdést, amiben állítod, hogy az evolúció megdöntötte a Bibliai teremtéstörténetet, meg is állapítod "hogy a kártyavár összedőlt" majd jössz a vallásos szöveggel.


Ez valláskritika oldal, vagy ateistákat találsz, max olyan embereket, akik hisznek Istenben de undorodnak az egész egyháztól, meg a meséskönyvtől amit ember hozott létre, azért hogy embereket irányítson.


Teljesen rendben van, hogy elismered a Bibliát, és az alapján formálsz véleményt, de azt a vallás témakörben tedd. Ide csak vitatkozni jöttél. Pontosan ismerve milyen válaszokat fogsz kapni. Van egy világképed, tiszteletben tartjuk, te is tartsd tiszteletben másét. Meggyőzni meg úgysem fogjuk egymást.

2021. jan. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/188 anonim ***** válasza:
0%

Semmi sem tudja megcáfolni.

Az eredendő bűn az ember elméjében lévő fejletlenség, hibák, és negatív torzultságok összessége.

2021. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/188 Pombe ***** válasza:
100%

#25: "Tudományosan van lebontva az evolució és tényekkel megcáfolva"


A vicclapokban max. :)

2021. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!