Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A darwini evolúció nem cáfolta...

A darwini evolúció nem cáfolta meg már a kereszténységet? Hogyan kell elképzelni a fejlődést és a teremtést, és az eredendő bűnt? Evolúció szerint nem lehetett Ádám és Éva. Vagyis a kártyavár összedőlt.

Figyelt kérdés

2021. jan. 16. 15:02
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/188 anonim ***** válasza:
4%

"A darwini evolúció nem cáfolta meg már a kereszténységet? "

Miután az evolúciót, mint tudományos tényt mára már az evós tudósok is elutasítják, illetve elfogadják, hogy az evolúció is hitkérdés, így nem hiszem, h bármit cáfolna.

A még rosszabb hír, hogy mivel természettudományosan teljesen tarthatatlan az evolúció, pontosabban a törzsfejlődés, így később sem lesz bizonyítva, hacsak nem változnak meg gyökeresen a természeti törvények, ami szintén kizárt


"Hogyan kell elképzelni a fejlődést és a teremtést, és az eredendő bűnt?"

Ahogy a Biblia írja. Szó szerint értelmezd


"Evolúció szerint nem lehetett Ádám és Éva. Vagyis a kártyavár összedőlt."

VAgyis nem dőlt össze, sőt. De felőlem hihettek az evolúcióban, csak nem érdemes


"A kereszténység szerint sem volt konkrétan Ádám és Éva, a teremtéstörténetet szinte sose értették szó szerint, csak ma divat szekták körében."

Marhaság. Pár nyughatatlan álkeresztény nem csinál "nyarat".


A Teremtés könyve szó szerinti leírást tartalmaz. ÉS ezt nem sikerült még semmilyen szinten megcáfolni, csak alátámasztani. MA már ez az egyetlen, tudományosan is igazolható eredettörténet.

Sajnálom, tudom, h ez sokaknak fáj, de ez van

2021. jan. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/188 A kérdező kommentje:

[link]


Már a kereszténység kialakulása után jött az az észrevétel, hogy nem kellene szó szerint érteni a teremtést, mert aztán minden összegabalyodik. Pl. 6000 éves Föld, ember+dinó, sokszínű ember. És a fejlődés sokkal jobban hangzik, mint a semmiből való egyszeri teremtés, hogy az állatok egyszer csak ott lettek egészben... A Jehova tanúi is állkeresztények utolsó, jobb ha ennek utána nézzel ;)

2021. jan. 18. 11:22
 33/188 anonim ***** válasza:
100%

#31

Melyik bolygón igaz amit írtál? Mert ezen az íráson már 2000 éve is hasukat fogva röhögtek volna a keresztények.

2021. jan. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/188 A kérdező kommentje:
ma 11:27 nem tudom, hogy te melyik vagy, de mit szólsz Szent-Ágoston írásaihoz? Én a teista evolúciót fogadom el, mert sokkal jobb, mint a semmiből való egyszeri teremtés. Isten egy remek művész, építész stb... :) érted?
2021. jan. 18. 11:38
 35/188 anonim ***** válasza:
100%
Igen, értem. Valószínűleg Szent Ágoston kisujjában több tudás volt és sokkal nagyobb hit, mint bármelyik itt írogató szektásban.
2021. jan. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/188 A kérdező kommentje:
Mielőtt hívő lettem gondolkodtam és kutatottam. És tanultam is a szektákból (azért az, mert tagad nagyon sok állítást a Bibliából és még hozzá is add ellentétes dolgokat) Szerintem Isten teremthet evolúcióval is! :) Sokkal jobb a teista evolúció, mint a semmiből való egyszeri varázslat teremtés, hogy az állatok egyszer csak ott lettek egy helyben stb... Én inkább a teista evolúciót fogadom, minthogy hülye legyek. :)
2021. jan. 18. 11:48
 37/188 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem fogalmaznék így, de lényegében igazad van. Szerintem Isten nem az átverések hamis istene, hanem az igaz Isten, ezért nem teremt úgy világot, hogy az több milliárd évesnek tűnjön, de valójában csak 6000 éves. Ahogy nem teremt a földbe megkövült dinoszaurusz csontokat sem, hogy átverje az embereket. Elég rossz vicc lenne.
2021. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/188 A kérdező kommentje:
Amúgy az nagy baj számomra, hogy nem íratta bele a teremtéskönyvbe a világ korát, az evolúciót, és az emberi testet. Hiszen, akkor sokkal könnyebb lenen elfogadni, hogy létezik Isten. :) vagy valami tárgyi bizonyítékot a feltámadásra, mint a torinói lepel ami sajnos hamis.
2021. jan. 18. 12:01
 39/188 anonim ***** válasza:
50%
Ha van bizonyíték, akkor már nem hit. Tamás apostolnak is azt mondta, hogy boldogok akik nem látják, de mégis hisznek. A torinói lepel nem biztos, hogy hamis, van számos érv pro/kontra. Például az izotópos kormeghatározáshoz a széléről vettek mintát, ami köztudottan javítás volt, mivel egy tűzben megsérült a lepel. Ezen felül sok egyéb hiba is volt a mintavétel során. Ráadásul a mai napig nem voltak képesek reprodukálni a leplet.
2021. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/188 A kérdező kommentje:
Ez milyen igaz. Én nem látom Jézust, de mégis hiszek és boldog vagyok. De mi van az aggodalommal? Hiszen aggódok, hogy mivan ha mégsem igaz a kereszténység és mindez hallucináció, és az evangéliumok és hamisak, és a történet teljesen más stb..? Csak ritkán szoktam aggódni. És hol olvashatok erről magyarul? A Jézus-kód dokumentumfilm szerint középkorban készült kezdetleges fénykép volt. Amúgy megbízható forrást kérek magyarul :)
2021. jan. 18. 12:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!