Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből gondoljuk hogy Isten jó...

Miből gondoljuk hogy Isten jó lény, mi alapján gondoljuk ezt, amikor annyi rossz dolog van a földön? (nem szabad akarat miatti gonoszság)

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 13:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
0%

Ki követi el azt a sok rosszat? Emberek, más emberek ellen.

A harmadik világbeli országokban nem Isten okozta az éhezést és a szegénységet, hanem a multik akik gombokért dolgoztatják őket, és a helyi korrupt kapzsi politikusok akik ezt hagyják. A népirtásokat nem Isten követi el, hanem emberek más emberek ellen.

De nem várhatjuk el, hogy Isten végezze az összes munkát. Nekünk, az emberiségnek kellene tennünk ez ellen, menne is, ha még tovább látnánk az orrunknál, vagy legalább a fogyasztói kosarunknál.

2021. febr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
69%
@21 Pont a nem emberektől eredő rosszról van szó...
2021. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
69%
21-es, pont a természeti katasztrófák és ahhoz hasonlókról van szó.
2021. febr. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim ***** válasza:
0%
# 22, #23 Akkor ez benne lehetett volna a kérdés alatti leírásban, de persze nem volt benne, akkor ugyan honnan kellett volna tudnom? Idióták...
2021. febr. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
8%
Milyen szép, keresztényi megnyilvánulás:D Elmondom, hogy hol volt: a kérdésben. Nem a leírásban, a kérdésben.
2021. febr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim ***** válasza:
39%
Hívőktől miért vársz értelmes, következetes gondolkodást?
2021. febr. 5. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
45%
Mert én is az vagyok, és én képes vagyok rá. És tudom, hogy sokan mások is.
2021. febr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
76%

"Mert van, akinek szüksége van szenvedésre, próbákra, megerősödésre"

Igen, egy védtelen embernek, akit különös kegyetlenséggel megölnek, biztos erre van szüksége. Akinek a gyereke fogyatékkal születik, biztos erre volt szüksége... Isten végig nézi, ahogy egy ártatlan teremtését megkínoznak. Biztos erre volt szüksége.


Komolyan, tényleg ennyire nagy a sötétség? :/

2021. febr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ez természetesen irónia volt. Butaság azzal magyarázni, hogy valaki amiatt szenved, mert szükséges neki...
2021. febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
0%

Igen, lehet hogy erre van szüksége. Te nem tudod, hogy mire van szüksége, ahogy ő maga sem.

Ennyire nagy a sötétség, hogy nem érted meg?

2021. febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!