Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből gondoljuk hogy Isten jó...

Miből gondoljuk hogy Isten jó lény, mi alapján gondoljuk ezt, amikor annyi rossz dolog van a földön? (nem szabad akarat miatti gonoszság)

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 13:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/74 anonim ***** válasza:
@48 Ez nem magyarázza a természeti katasztrófákat, stb.
2021. febr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/74 anonim ***** válasza:
51%

"HA neked anyád azt mondta gyermekként, hogy nem menj át a piroson, de te átmész és elcsap az autó, akkor az nem Isten hibája, hanem a te hülyeségedé, bármennyire is Istenre akarod kenni. Képes vagy egy bedrogozott vagy ittas által elkövetett balesetet Istenre kenni?"

Mégis, ki másé lenne a felelősség? A drogos nem akart elütni senkit, esze ágában se volt. A gyalogos se akart kimenni az autó elé, csak épp úgy sikerült. Senki se akarta a balesetet, vagyis a szabad akarat nem játszik. Innentől ki másé lenne a felelősség, mint a világ megalkotójáé? Intézhette volna úgy, hogy a drogos egy utcával többet autózzon a baleset előtt, és akkor a gyalogos már átért volna az úttesten. Vagy intézhette volna úgy, hogy a gyalogosnak megragadja valami a figyelmét az egyik kirakatban, mert mire azt megnézi, addigra a drogos már rég átrobog a baleset helyszinén, mire a gyalogos odaér. Ilyen egyszerű lenne Isten részéről megelőzni a tragédiát. Hatalmában áll, és egyedül neki áll hatalmában megelőzni, mégsem teszi, inkább végignézi ahogy az bekövetkezik. Akkor mégis, ki mást terhelne a felelősség?

2021. febr. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/74 anonim ***** válasza:
Jaj, Istenem... Itt komoly értelmezési problémák vannak 52-es és a másik valaki részéről is.
2021. febr. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/74 anonim ***** válasza:
47%

"De, tehetsz róla, mert nem vagy hajlandó logikusan gondolkodni"

Pont hogy logikus gondolkodással jutottam el idáig, és sajnos senki sem tudta megcáfolni az érveimet.

2021. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/74 anonim ***** válasza:
Te sem próbálod, mert nem is menne. Nincs a hitben logika.
2021. febr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/74 anonim ***** válasza:
A gondolkodást pedig nem lehet megváltoztatni. Az olyan, amilyen. Álláspontot lehet, de ahhoz meg kell valakit győzni.
2021. febr. 5. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/74 anonim ***** válasza:
Ne zavarjon, hogy eddig egész végig ezt csináltam. Megcáfoltam az érveidet. A kisgyereket elütő autó a szabad akarathoz köthető, mert az szabad akarat kérdése, hogy drogosan beül-e valaki az autóba, vagy hogy odafigyel-e a gyerekére, stb. De ennek nincs köze a témához, ami a nem szabad akaratból eredő rossz, amiről beszélünk. És amit ezzel kapcsolatban mondtál, arra reagáltam. A hit egy adott érvelési rendszeren belül lehet logikus, és az is, ezért van teológia. A keresztények pl. azért hisznek, mert az érvelési rendszer elfogadása igaznak már nem logikus és bizonyítható alapokon áll. Itt jegyezném meg, hogy jelen pillanatban benned sincs logika.
2021. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/74 anonim ***** válasza:
Azok nem az én érveim voltak... Azt más írta. Enyémek jobbak voltak.
2021. febr. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/74 anonim ***** válasza:
67%

Teológia... Hagyjuk, az nem egy tudomány. Alapból úgy indulnak ki, hogy igaznak feltételeznek dolgokat, de az általam feltett kérdésekre minden hívő csak ködösít, és kb azzal magyaráz mindent, hogy Isten útjai kifürkészhetetlenek, meg biztos VALAMIÉRT! (jó érv!) így kellett lennie. De ez nem magyarázza azt, hogy pl. miért engedi Isten, hogy mondjuk a drága jó teremtményei szénné égjenek erdő tüzekben, stb. Láttam egy filmet, egy ember egész életén át szenvedett, mert nem tudott mozogni. Szemével tudott kommunikálni. Igaz történet alapján íródott. Bement a pap, megáldotta és azt mondta: Isten szeret téged. Mire a srác magában: Na, akkor milyen lenne ha nem szeretne?



Szabad akarat... Aha. Valahol egy harmadik világbeli országban minden nap megerőszakolnak nőket. Fiatal kislányokat is. Sokan nyilván bele is halnak. Isten mindenható, nyilván tud erről, de azt gondolja, hogy "Csináljátok, hiszen szabad akaratot kaptatok. Szerencsétlen kislány a kínok kínját éli át, de nem segítek, mert szabad akaratot adtam."

Bocs, de ez minden, csak nem jóságos. Nem azt mondom, hogy Isten rossz. Csak nincs vagy nem olyan, ahogy a Biblia leírja és a hívők elképzelik.

2021. febr. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/74 anonim ***** válasza:
51%
Tegyük fel én egy hülye vagyok és nem értem az összefüggéseket, emiatt nem hiszek. Arról nem én tehetek... Emiatt pokolra jutni? Na szép!
2021. febr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!