Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből gondoljuk hogy Isten jó...

Miből gondoljuk hogy Isten jó lény, mi alapján gondoljuk ezt, amikor annyi rossz dolog van a földön? (nem szabad akarat miatti gonoszság)

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 13:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/74 anonim ***** válasza:
94%
Ja és van mégegy elmentmondás. Én nem tehetek róla, hogy az általam leírtak alapján nem látok az egészben racionalitást, és ellentmondásosnak találom. Szeretnék hinni, de ezek alapján nem tudom azt mondani, hogy Isten létezik. Ezért én már valószínűleg a pokolban fogok szénné égni több millió hasonló gondolkodásúval együtt, csak mert meg mertem kérdőjelezni gondolatban, pedig alapból még a légynek sem ártottam soha.
2021. febr. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/74 anonim ***** válasza:

Nem én vagyok az, aki itt nem érti a dolgokat. A mennybe kerülteknek VOLT szabad akaratuk, és döntöttek. Mindenkinek van, és mindenki dönthet. Van, aki Istent választja(menny), és van, aki nem.

Azt már elmondtuk, hogy mi van azzal, ami nem szabad akarat. Valamilyen célt szolgál, csak sokszor nem értjük, hogy mit.

De azt se felejtsük el, hogy a rossz egy relatív fogalom.

2021. febr. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/74 anonim ***** válasza:
Pokol, mint hely pedig továbbra sem létezik, csak Isten nélküli állapot. És senki sem bűntelen teljesen, te sem vagy az.
2021. febr. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/74 anonim ***** válasza:
51%

Nyilván nincs abban cél, hogy valaki mondjuk szénné ég egy lakástűzben... Azért ilyen semmitmondó érvnek sem nevezhető próbálkozások egy gondolkodó embert nem győznek meg.


Abban egyetértek, hogy senki sem bűntelen, mert mindenki követett már önző tetteket életében, még a legönzetlenebb ember is. De nem erről beszéltem...

2021. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/74 anonim ***** válasza:

#42

"A mennybe kerülteknek VOLT szabad akaratuk"

Tehat akkor most mar nincs nekik?

2021. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/74 anonim ***** válasza:
48%
45, ezt gondolom úgy értette, hogy választhattak, hogy jó vagy rossz útra térnek. Ha jót választották, a mennybe mennek, ha a rosszat akkor nem.
2021. febr. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/74 anonim ***** válasza:

#46

Igen, sejtem hogy úgy értette, csak a kérdésem nem erre irányult. Arra vagyok kiváncsi, hogy szerinte a Mennyországba kerülteknek van-e szabad akaratuk, vagy nincs?

2021. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/74 anonim ***** válasza:
0%

"Úgy van megalkotva pl. egyes polimeráz enzimeink, hogy hibásan írják át a DNSt."

Mekkora kamu:) Te vagy a másik kérdésnél felbukkanó kamu biológus:)


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


"Namost, ha senki se akarta a balesetet, és mégis megtörtént, akkor az nem Isten akarata volt?"

Édes Istenem, de egyszerű vagy. Ez nem Isten akarata, hanem a drogos felelőssége. HA neked anyád azt mondta gyermekként, hogy nem menj át a piroson, de te átmész és elcsap az autó, akkor az nem Isten hibája, hanem a te hülyeségedé, bármennyire is Istenre akarod kenni. Képes vagy egy bedrogozott vagy ittas által elkövetett balesetet Istenre kenni?

Vállalnod kell a bűneidért a felelősséget, sajnálom. Nem úszod meg az ítéletet, csak ha Jézushoz fordulsz.

2021. febr. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/74 anonim ***** válasza:
0%

"Én nem tehetek róla, hogy az általam leírtak alapján nem látok az egészben racionalitást, és ellentmondásosnak találom. Szeretnék hinni, de ezek alapján nem tudom azt mondani, hogy Isten létezik. Ezért én már valószínűleg a pokolban fogok szénné égni több millió hasonló gondolkodásúval együtt, csak mert meg mertem kérdőjelezni gondolatban, pedig alapból még a légynek sem ártottam soha."

De, tehetsz róla, mert nem vagy hajlandó logikusan gondolkodni. És kamu, h a légynek sem ártottál. Nem a megkérdőjelezéssel van gond, hanem hogy ha megkapod a logikus válaszokat, nem vagy hajlandó elemezni és elfogadni azokat. Mi is úgy gondolkoztunk, ahogy te, mégis engedtünk az igazságnak. Te már csak miattunk sem úszod meg az ítéletet, mert az velünk nem lenne korrekt. PErsze még megtérhetsz. Tudod, hogy mit jelent a megtérés? A gondolkodás megváltoztatását. Vajon mi az összefüggés?

2021. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/74 anonim ***** válasza:

Mire lenne szabad akaratuk? Már ott vannak, döntöttek, lejárt az idejük. Nincs nekik.

De van benne cél. Mondjuk az, hogy meghaljon, amikor elég.. Mindenkinek jut egy bizonyos mennyiségű idő dönteni, ami előbb-utóbb lejár. Neki már mindegy lesz, hogy szenvedett-e vagy sem, mert nem az számít, hanem ami utána van.

2021. febr. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!