Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből gondoljuk hogy Isten jó...

Miből gondoljuk hogy Isten jó lény, mi alapján gondoljuk ezt, amikor annyi rossz dolog van a földön? (nem szabad akarat miatti gonoszság)

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 13:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/74 anonim ***** válasza:

De, tudomány. Van módszertana, csak nem természettudományos, de a Biblia, mint igaznak elfogadott érvelési rendszer alapján tud dolgozni és modelleket alkotni.

Az összes többire már reagáltam. Többször is. Nem értetted meg...

Így nem tudok mit csinálni, bocs.

2021. febr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/74 anonim ***** válasza:
51%
Hát kb butaságot azt röffintettél, igen. De az enyémre meg arra sem futotta :(
2021. febr. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/74 anonim ***** válasza:
51%
Igen, elfogadják igaznak a Bibliát, pedig itt kezdődik az, hogy komolytalaná válik.
2021. febr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/74 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem tudományos a módszertana, akkor NEM tudomány.

Az ezotériának is van módszertana, meg a hitnek is, aztán azok mégsem tudományok.

2021. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/74 anonim ***** válasza:
A végén mindig oda jutottunk, hogy amit mondtam, ignoráltad, majd feltetted ugyanazt a kérdést még egyszer. Mondom: ennek így nincs értelme, mert ez nem vitakultúra.
2021. febr. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/74 anonim ***** válasza:
0%

A drogos példára reagáltál csak, vissza nézve, meg a mennyország beli szabad akaratra, noha azokat más írta ki.

Mindegy, nem vitázom tovább, mert nincs értelme. Megpróbáltam, hátha valaki tud magyarázatot adni a feltett kérdésre, de nem sikerült, ezáltal maradok továbbra is ateista.

2021. febr. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/74 anonim ***** válasza:

Ne járasd le magad. Komolyan mondom, ez egy jó tanács. A teológia tudomány, van saját módszertana. Nem természettudományos, ahogy a szociológia stb. sem. Az egy dolog, hogy egy adott érvelési rendszeren belül dolgozik. Az ezotériának nincs módszertana.

Az előbb még arról volt szó, hogy az igaznak elfogadott Biblia alapján kerestél ellentmondásokat, most hirtelen váltottál?:O

Fejezzük ezt be, mert nem tudsz vitatkozni...

2021. febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/74 anonim ***** válasza:
Reagáltam mind a szabad akaratos, és nem szabad akaratos felvetéseidre. Reagáltam a kérdésre is, egész eddig arról volt szó. Én választ adtam rá. Ignoráltad. Ez van. Lehet jókat vitázni ilyen témában, meg is tettem már, csak nem itt és nem veled...
2021. febr. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/74 anonim ***** válasza:
51%
Húha. Ha az igaznak mondott Biblia alapján ellentmondások bannak, az azt bizonyítja, hogy nem igaz. Na valóban hagyjuk, nem tudsz vitatkozni. Inkább imádkozz, könyörögj, térdepelj, stb, az gondolom jól megy, nehéz elrontani és ész sem kell hozzá ;)
2021. febr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/74 anonim ***** válasza:
51%
Nem szabad akaratosra valaki valami olyasmi kemény érvet írt, hogy biztos így kellett volna történni, volt valami oka. Ahha. Kitűnő!
2021. febr. 5. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!