Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miből gondoljuk hogy Isten jó...

Miből gondoljuk hogy Isten jó lény, mi alapján gondoljuk ezt, amikor annyi rossz dolog van a földön? (nem szabad akarat miatti gonoszság)

Figyelt kérdés
2021. febr. 4. 13:27
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
67%
Kinek van szüksége arra, hogy pl különös kegyetlenséggel meggyilkolják?
2021. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
Az előbb még a nem szabad akaratból eredő rosszról volt szó, és leszóltad azt, aki ezt nem értette... :)
2021. febr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
Nem én voltam, aki leszólta.
2021. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
100%

Egy végtelen istennek nincsen semmiféle szüksége arra, hogy szenvedés legyen a világában.

Tökéletesen jóra IS tudná teremteni.

Igen, kompromisszum nélkül.

Az első perctől az utolsóig.

2021. febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
0%
Tudná, csak annak sok értelme nem lenne, szabad akarat nélkül.
2021. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:

Valamit nem értettél meg:

a szabad akarattal EGYÜTT is meg tudná oldani.

Avagy szerinted a mennyekben majd lesz szabad akarat?

2021. febr. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, én régebben hittem. De aztán amikor megtanultam gondolkodni, ehhez hasonló kérdések merültek fel, és egyetlen hívő ismerősöm sem tudott ezekre az ellentmondásokra válaszolni. Ebből sajnos arra kellett következtessek, hogy nagy esély van rá, hogy az egész csak egy kitaláció, ami ránk maradt. A középkorban még könnyű volt ertejszteni, mert az akkori buta embereknek bármit be lehetett mesélni. Tonna számra írtották a denevéreket, meg a macskákat is egy időben, mert azt hitték az ördög teremtményei. Nem beszélve a sajnálatos és abszurd boszorkányüldözésekről. A pogány Vajk felvette a kereszténységet, bevezette, törvényekkel rákötelezte az embereket a vallásra. Mindenfajta ellenvélemény Istenkáromlásnak minősült. Fel kellett venni a kereszténységet, hogy megmaradjunk keresztény a nagyhatalmak gyűrűjében.


Szeretnék hinni, de látva a sok szenvedést a világban, amikor természeti csapásokban égeknek el elevenen Isten szeretett teremtményei, ártatlan emberek válnak háborús vagy egyéb emberiség elleni bűncselekmények áldozatául,akkor ez számomra azt igazolja, hogy nincs teremtő, nincs gondviselés. Csupán kémiai, biológiai folyamat eredményeként lettünk.

2021. febr. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
0%

Na, és hogy lehetne megoldani? Ez kifejezetten érdekelne:)

A mennybe kerülteknek volt szabad akarata, és választottak.

Hogy lehet megoldani, hogy semmilyen szenvedés ne legyen a világban, ami emberektől származik, szabad akarat mellett?

2021. febr. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
51%

Még mindig nem érted.

A mennyekben LESZ szabad akarat - vagy NEM LESZ?

2021. febr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
67%

Na és ami nem szabad akaratból származik, azzal mi van?


Isten mindenható és csodákra képes. Ha mondjuk valahol páran elkapnak egy védtelen nőt, és megerőszakolják, esetleg utána meg is gyilkolják, Isten miért nézi végig? Közben azt mondja, hogy hát közbe tudnék lépni, hiszen mindenható vagyok, na meg persze jóságos is, dehát szabad akaratot adtam nektek, úgyhogy ha úgy döntöttetek, hogy szeretnétek megerőszakolni, megölni azt az ártatlan lényt, hát tessék, sziasztok"

2021. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!