Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Vatikán ennyire gazdag,...

Ha a Vatikán ennyire gazdag, miért nem segít a szegény/éhező embereken?

Figyelt kérdés

Persze nem anyagilag, hanem mondjuk ételosztással is sokat tudnának segíteni a rászoruló embereken. Eddig életemben nem hallottam olyanról hogy Vatikán segítene az éhező Afrikai gyerekeken, ráadásul a Pápának politikai hatalma is van.


A Vatikán mégis mit csinál a több ezer milliárdjaival ha nem segítenek a szegényeknek, miközben a Biblia arra tanít hogy segítsünk az embertársainknak?

Néha meg is szoktam kérdőjelezni hogy ők igazi keresztények vagy csak korrupt álkeresztények.



2021. febr. 7. 15:34
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
84%

Bocsáss meg, de ügye ezt az életemben nem hallottál dolgot ügye úgy mondod hogy barlangba laksz?


A kkaritatív szervezetek 90%-ka egyházi szervezésű.

2021. febr. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
17%
EZÉRT ilyen gazdag!
2021. febr. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
42%

Pár hónapja az volt épp terítéken, hogy még a célirányosan a szegényeknek gyűjtött "Péter fillérekért" is elsikkasztották, és drága ingatlanokat vettek rajta maguknak. Azért annyira nem kell leborulni a Vatikán előtt, azt amit tesznek (vagyis nem tesznek), amit eltitkolnak, az alsó hangon is emberség ellenes.

[link]

2021. febr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
83%
Muszáj ezt hetente megkérdezni?
2021. febr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
87%

"Néha meg is szoktam kérdőjelezni" Néha? Talán inkább ezzel a zsigeri gyűlölettel kelsz, ezzel fekszel.

Az lenne az érdekes, ha te feltennéd magadnak: mit teszek embertársaimért?

Meg én is, meg más is.

2021. febr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
89%
Ki mondja, hogy nem segít?
2021. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
42%

Részemről én a krisnásoknak szoktam adni pénzt, még utaltatni az 1+1%-ot, mert ők tudom hogy ételt osztanak.

Persze nem ez volt a kérdés...

A Vatikán egy szervezet, kő kemény gazdasági, hatalmi szabályokkal, szigorú hierarchiában. Semmi köze semmilyen valláshoz, kb csak a biblia "jogait" próbálja birtokolni.

A Jézusi tanításokkal már már legalább 1000 éve szembemegy.

2021. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
2021. febr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
68%

Jó kérdéseid vannak.

A Vatikán annyira nem gazdag, önmagában nem is tudná megoldani az összes éhező ember problémáját. DE befolyása viszont több van, mint amennyit a jótékonyság terén használ. Rövidre fogva a szót, nem véletlenül népszerűtlenedik a katolikus egyház sem a tömegek szemében, (majdnem) mindenki látja hogy nem épp úgy cselekszenek, mint amit Jézusnál olvasunk hogy mire tanította a követőit.


A Krisnások valóban a létszámukhoz képest sokkal jobban példamutatóak, én is inkább őket pártolom, mint az ilyen képmutató keresztény egyházakat meg a híveiket, akikről már Jézus is megmondta, hogy nem mindenki megy a mennybe, aki azt mondja hogy Uram, Uram... stb. hanem aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát. Máté 7:21-


Lám a Krisnásoktól, - akik nem olvassák Jézus e beszédeit, - mennyivel többet lehet tanulni!


Sajnos ez nemcsak a katolikus egyházra igaz, hanem a kereszténység nagy részére, hogy otthagyják a gödörben azt, aki segítségre szorul. Van tucatnyi egyház, (mondanám, annyi mint a szemét, de minek) amely csak papol hétről hétre, mondja a szentbeszédeket, anélkül hogy tetteket látnánk tőlük.


Nem véletlenül hozta Jézus sem az irgalmas szamaritánus példázatát: A zsidó, aki azt hitte hogy az rendszeres imádkozásával majd a mennybe megy, Isten kebelére, otthagyta az út szélén a "felebarátját". Jézus egyértelműen megmondta, hogy az ilyenek távol vannak az üdvösségtől.


De ne foglalkozz a Vatikánnal, hogy mennyi pénze van, se a katolikusokkal, meg a többi keresztény egyházzal! Ahogy Gandhi mondta: A világot nem tudod megváltoztatni, de magad legyél az a változás, amit a világban is látni akarsz.

2021. febr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
91%
#7 a krisnásoknál rosszabb helyre nem is adhatnál pénzt, ott megy a legnagyobb lehúzás, a 15-szörösen túlárazott táboraikkal, a ki nem fizetett jóga alkalmazottaikkal, buzott nagy simli az egész szervezet, úgy kellett 19 évesen kimenekítenem anyámat abból a szektás közegből.
2021. febr. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!