Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha a Vatikán ennyire gazdag,...

Ha a Vatikán ennyire gazdag, miért nem segít a szegény/éhező embereken?

Figyelt kérdés

Persze nem anyagilag, hanem mondjuk ételosztással is sokat tudnának segíteni a rászoruló embereken. Eddig életemben nem hallottam olyanról hogy Vatikán segítene az éhező Afrikai gyerekeken, ráadásul a Pápának politikai hatalma is van.


A Vatikán mégis mit csinál a több ezer milliárdjaival ha nem segítenek a szegényeknek, miközben a Biblia arra tanít hogy segítsünk az embertársainknak?

Néha meg is szoktam kérdőjelezni hogy ők igazi keresztények vagy csak korrupt álkeresztények.



2021. febr. 7. 15:34
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
Már most is szektáztok, ne aggódj, ettől függetlenül, ti vagytok az Egyházból kiszakadt irányzatok, nem fordítva.
2021. febr. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
72%

#30

Volt pár száz év az egész 2000éves történelem során amikor lezüllött a kereszténység.


A reformáció kiválása mentette meg ez letagadhatatlan.

De ettől még rohadt sok érdeme van a katolikus egyháznak, és te rohadtúl szemellenzőn keresztül akarod látni.... kényszeresen útákni akarod, és az ellentéteket keresni, ez nem túl szép és békés hozzáálás.

2021. febr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
0%

Amit az Egyház (ami nektek csak egyet jelent), bemutatott a történelem során, az se volt túl szép és békés hozzáállás.


30-as meg tévedésben él. Én nem vagyok karizmatikus, nem is voltam, már rég kiábrándultam az egész kereszténységből is. Az a baj az egész csoporttal, hogy azt hiszik és hirdetik, hogy csak ők az abszolút vallás, amelynek igaza van és magasan a többi felett áll. És ezen belül a kismilliónyi egyház (majdnem) mind azt hirdeti magáról, hogy csak náluk van az igazság. DE KÖZBEN A TETTEIK ÉS AZ ÉLETÜK NEM EZT IGAZOLJA. Papolni könnyű, de példamutató életet felmutatni már annál nehezebb. Na ezért pártolom én is inkább a Krisnásokat vagy más irányzatokat, akik nemcsak dumálnak.. meg verik a mellüket, hogy nincs más út a mennybe, csak rajtunk keresztül.. RÖHEJ A KERESZTÉNYSÉG nagy része, legalább is ami a hivatalos képviselőket és egyházakat illeti!

2021. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
30-as helyett 31-esnek írtam..
2021. febr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
100%

#33

A krisnásokat?

A leg lehúzóbb korrupt társaság akikkel találkoztam. Rosszabbak mint a hitgyüli.

A krisnavölgy csak 15szörösen van túlárazva, rohadtúl lehúzzák az emberről a bőrt, a yóga oktatókat nem fizetik ki, 19 évesen munkát kellett vállalnom hogy anyámat kimenekítsem abból a baszott szektából, és az adósdágaiból.


Mocsok hazug bagázs, hazug ígéretekkel lelketlen vezetőkkel.

2021. febr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
4%

35-ös, ezt már leírtad,

de még mindig jobbak, mint az inkvizíciós hátterű katolikus egyház, ami ha ma is államegyház lenne, hasonlóan működne, mint a múltban.

2021. febr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

OOh már mondam....

Ez mégis hol a viharba jobb mint a mai egyház?


Gondolom neked a németek még mindig nácik az oroszok még mindig szovjetek (egy picit még azok), az amcsik még mindig gyapott rabszolgatartók stb stb...


Ezek még sokkal sokkal frissebb események mint az inkvizíció, aminek egy jórésze akkor is egyházellenes volt.


Dee te biztosra tudod, hogy minden keresztény titokban kínzóeszközöket fákjákat, és vasvillákat gyűjt hogy végre felvirradjon az a nap, az a nap amikor végre újra lehet égetni a hitetlen boszorkányokat....

2021. febr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
Ez aztán nagyszerű érvelés, 500 éves bűnöket hozol fel azok mentségére, akik ma művelik a legnagyobb lehúzást és ma nyomorítják meg emberek életét. Gondolom Hitlert is így mentegetnéd.
2021. febr. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
4%

Tudjátok miért legjobb a katolikus egyház?

Mert jó sok b.zi van a papok közt.


[link]

2021. febr. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
93%
#39 izgulsz a papokra?
2021. febr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!