Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csatlakoznak annyian...

Miért csatlakoznak annyian fizetős gyülekezethez (Pl: Jehova tanúi)?

Figyelt kérdés

2021. febr. 27. 08:57
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%
Mert eddig terjed a tudomány a buksijukban.
2021. febr. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
79%

mert a mai világban annak van "értéke-amiért pénzt kell fizetni....

amit ingyen mérnek lenézik:természet szépségei égbolt napfelkelte6lemente

baráti kedves beszélgetés emberi szó-ezt ingyen mérik de nem kell a csudának pont ezért sem-így gondolom

esküszöm az ÉLŐ BESZÉD kávézómat megalapítom a válság utáni időkre...

;))

2021. febr. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
Mert agymosottak.
2021. febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
72%
A Jehova tanúi kifejezetten a hiszékenyeket és az kétségbeesetteket célozza meg.
2021. febr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
32%

Fizetős?

Ez mit jelent nálad? Ugyan is itt önkéntes adományok vannak, és nem kötelező fizetni való, meghatározott összegben.

Isten népe mindig is készséggel adakozott a fenntartáshoz, akár Izrael idejében, akár a keresztény időkben. Akkor Ők is "fizetős" keresztények?

2021. febr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
31%
Nem tudtam, hogy Jehova tanúinál fizetni kell. Nem kevered másokkal?
2021. febr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
49%

6.

30 éve vagyok Tanú, de soha nem tudtam, hogy itt fizetni kell. Ez újdonság.

Az tény, hogy szoktam adományozni, de erre senki nem kötelez, és az összeget is Én határozom meg.

2021. febr. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
87%
Katolikusoknál is van persely, még sem kell fizetni.
2021. febr. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
77%

Azt gondolom, hogy Jehova tanúihoz többségeben az alacsony iskolai végzettséggel rendelkező, naiv emberek csatlakoznak, akiknek nincsenek céljaik az életben. Ezért az elitizmus, amit e vallás kínál, megfelel nekik, legalább ad nekik valami értelmet. Aki fiatal, az meg többségében azért van ott, mert a szülei is Tanúk, belenevelték a vallást.


A tanult, kritikus gondolkodással rendelkező céltudatos emberek elkerülik azt a vallást.

2021. febr. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
20%

10

"Aki fiatal, az meg többségében azért van ott, mert a szülei is Tanúk, belenevelték a vallást."

Hát ez nem igaz, tévedés.

Az Én szüleim sem voltak Tanúk, ahogy sokunknak a gyülekezetben. Elmúltam, 20 éves mikor beszélgettem a Tanúkkal, és magam döntöttem így.

Nem voltam elesett, vagy céltalan, hiszen akkor már anya voltam.

2021. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!