Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért csatlakoznak annyian...

Miért csatlakoznak annyian fizetős gyülekezethez (Pl: Jehova tanúi)?

Figyelt kérdés

2021. febr. 27. 08:57
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
17%

Jehova tanúi nem fizetős. Semmiért nem kell fizess. Létezik adomány, de az a te döntésed, hogy adsz vagy nem, sokat adsz vagy keveset.

Nem kötelező és nem is elvárt dolog. Millió ember van aki nem tud adni semmit, mert kicsi a fizetése, a nyugdíja vagy épp komoly gondokkal küzd. És van aki tudna adni, de nem ad, mert így látja jónak.


Jahova tanúinál nem kell semmit fizess azért, hogy eljöjjenek elemetni a halottadat. Nincs egyházi adó sem semmilyen anyagi kötelezettség. Úgyhogy ezt félreérthetted vagy lehet kevered valamely más egyházzal.

2021. febr. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Igen, már írtam előbb is hogy a Hit Gyülekezetével keverhettem
2021. febr. 28. 11:02
 23/28 anonim ***** válasza:

22

Elnézést, nem láttam :)

2021. febr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
81%

Jehova tanúinál úgy hívják a kötelező fizetést, hogy adakozás. És mindig említenek valamit, amiért kéne adakozni, hogy a vének ne nézzenek rád csúnyán és a kisterembe végezd.

Amúgy pedig ezt a szöveget nyomatják az érdeklődőknek és amikor csatlakoznak, akkor jönnek rá, hogy az önkéntes adakozás kötelező, vagy lesz kapsz. Ez a harminc éve tanú annyira betanulta már a propaganda szöveget, hogy szinte az sem igaz, amit kérdez, mert már nincs saját gondolata.

2021. febr. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
0%

24

Elnézést,de amit írsz az hülyeség. Van aki soha életében nem ad aközött, mert nem akart vagy nem tudott és van aki rendszeresen adakozik. Nem ezen múlik, hogy tanú vagy-e. Senki nem néz rád csúnyán és legtöbbször senki nem is tudja a gyülekezetből, hogy adakoztál (nem doboltatják ki vagy jelentik be, az emberek sem hencegnek vele).


Nem kapsz semmit. Nincs kötelező adakozás.

Miért lenne betanult szöveg? Mert te azt mondod? Én a tényeket mondtam el, még ha a te nemes lelkednek ez fáj is.

Persze ha valaki most neked azt mondaná:"szia, tanú vagyok és nálunk megy 1000-el a kötelező dézsma" akkor tapsolnál és a végtelensegig magasztalnád.

De itt egy kérdést tettek fel és normális ember tényeket kezel csak igazságként nem az előítéleteket.

2021. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
82%
Azért betanult szöveg, mert az ördögtorony weboldalán is ugyanez van. És azért nincs saját gondolatod, mert az évek alatt bizonyítottad és nem is lehet saját, mert nem lehet más véleményed, hisz akkor az ördögtorony kizárólagos tanítását vonnád kétségbe. Ezek tények, hiába hisztizel miatta állandóan.
2021. márc. 1. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

26

Látod,ezzel nem is vagyok tisztában. Nem tudom mi áll ott, de ha ez, akkor azért áll, mert ez az igazság.

Te elvárnád persze, hogy valaki valami mást mondjon. Mert az okozna neked boldogságot.

De, van saját véleményem és más véleményem is, mint amit az Őrtorony ír (ami amúgy nem az irányadó íratunk, sem Isten szava, hanem inkább teokratikus összefoglaló gondolatok és ismeretterjesztés).

Sőt, sok minden van amit megkérdőjelezek. És láss csodát, mégsem közösítenek ki, hanem egyre többen elgondolkodnak velem együtt a témákkal kapcsolatban.

A tény az, hogy te mindenáron elkönyveled a tanúkat és nem is akarsz másmilyen véleményt meghallgatni. Ez van.

2021. márc. 1. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 effre ***** válasza:
100%

27

"De, van saját véleményem és más véleményem is, mint amit az Őrtorony ír (ami amúgy nem az irányadó íratunk, sem Isten szava, hanem inkább teokratikus összefoglaló gondolatok és ismeretterjesztés).


Sőt, sok minden van amit megkérdőjelezek. És láss csodát, mégsem közösítenek ki, hanem egyre többen elgondolkodnak velem együtt a témákkal kapcsolatban."


Nagyon helyesen cselekszetek, folytassátok tovább az elgondolkodást.Együtt többre juttok

2021. márc. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!