Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Boldogok a lelki szegények,...

Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa. Tehát a mennyország tele lesz majd lelkileg szegény emberekkel? Milyen lehet egy ilyen helyen tölteni egy örökkévalóságot?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 16:30
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
43%
És a spirit szerinted mit jelent ?
2021. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
63%
Boldogok lélekben szegények: mert övék a mennyek országa./ Blessed are the poor in SPIRIT: for theirs is the kingdom of heaven.
2021. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
75%
Az a helyzet, hogy én már ezeket keresem mindhiába itt a Földön is, de nem találom. És nagy az én szomorúságom, hogy nem találok ilyen lelki szegény embert!
2021. márc. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
29%
Ez a tudat boldogít, hogy ilyenekkel lehetek együtt majd a Mennyben.
2021. márc. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
74%
Boldogok, akik szembesülnek azzal, hogy lelki szegények, mert van lehetőségük meglátni Isten örökkévaló igazságát. Kedves Kérdező, Isten alig várja, hogy választ adhasson a kérdéseidre. Miért nem Őt kérdezed?
2021. márc. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
26%

11. A spirit nem jelent lelket. Nem jelenti, hogy emberi lélek, amire gondolsz. Az emberi lélekre más szó van az angolban is, a görögben és a latinban is.

Azt kéne megnézni, hogy a Szentlélek szóra mi van a Bibliában az eredeti görögben, és kéne keresni igehelyeket, ahol valóban az emberi lélekről van szó. De ezt meghagyom a lepontozóknak, ők biztos jobban tudják. :)

2021. márc. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
53%

Viszont azt is mondta a legrégebbi evangéliumba, hogy ,


"Bizony, mondom néktek: aki nem úgy fogadja az Isten országát, mint egy kisgyermek, semmiképpen sem megy be abba."

2021. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 Anahystor ***** válasza:
31%

Ugye a kisgyerekre sem úgy gondolsz, mint akik egyetemi professzor szinten gondolkodnak...


A gyermekek még hisznek a mesékben, és nem vizsgálják azokat a valóság tükrében, megértve, hogy azok nem valóságos eseményeket mondanak el, hanem a fantázia szüleményei.

2021. márc. 8. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
55%

Mt.5,3. Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.


Ennek az egyik figyelemre méltó megválaszolása a következő igében rejlik:


Mt.5,6. Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.


Tehát kik a lelki szegények? Nyilván nem a "félbolondok", hanem azok:

- akik keresik az igazságot,

- akik szomjúhozzák az igazságot,

- akik keresik az élet értelmét,

- akik keresig a boldogságot és a megelégedést a megbékélést,

- akik már mindent kipróbáltak az életben (pénz, gazdagság, siker, emberek elismerése, drog, alkohol, paráznaság stb.) és egyiksem hozta meg a lelki békét és a szív még mindig kiéget és kielégítetlen maradt és még mindig keresők Na Ők a lelki szegények, akik keresik Istent az általa való örömöt, békességet, boldogságot, önzetlen szeretetet, megértést stb.!!!


Na ezeket az embereket keresi Jézus és hívja őket!!!


Mt.11,28. Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

Jn.7,37. Az ünnep utolsó nagy napján pedig felálla Jézus és kiálta, mondván: Ha valaki szomjúhozik, jőjjön én hozzám, és igyék.

Jn.4,14. Valaki pedig abból a vízből iszik, a melyet én adok néki, soha örökké meg nem szomjúhozik; hanem az a víz, a melyet én adok néki, örök életre buzgó víznek kútfeje lesz ő benne.

Jn.6,35. Jézus pedig monda nékik: Én vagyok az életnek ama kenyere; a ki hozzám jő, semmiképen meg nem éhezik, és a ki hisz bennem, meg nem szomjúhozik soha.

Jn.14,27. Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!


Tehát a lelki szegények valójában Istent keresők, akik nem elégedtek meg e világ adta és nyujtotta múlandó rövid ideig tartó pillanatnyi örömeivel, hanem Istent keresik. Akik pedig Istent keresik azok Jézusban és Jézus által meg is találják!!!


Röviden és tömören ennyit jelent a "Lelki szegénység"!!!!

2021. márc. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 Anahystor ***** válasza:
11%

Csupán egy gond van ezzel a magyarázattal, az, hogy nem igaz.


Szépen kimazsolázgattál valamit (érvelési hiba), csak éppen a szövegkörnyezetet hagytad ki, mert az nem támasztja alá a mondanivalódat.

Nem szép dolog a füllentés!

(Figyelmedbe ajánlom épp az általad idézett 6. verset. Nem leszel boldog, ha nem törekszel az igazságra!)


Úgy állítod be, az MT.5,6-ot mintha az a Mt.5,3-nak magyarázata lenne


("Ennek az egyik figyelemre méltó megválaszolása a következő igében rejlik:"),


holott HA idézted volna a közbülső részt is (amit nem véletlenül nem tettél nyilván) akkor rögtön mindenki számára nyilvánvalóvá válik, hogy az nem az Mt.5,3 magyarázata, hanem egy felsorolás negyedik (és önálló) része!!


Így teljes a szöveg:

"

3 Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.

4 Boldogok, akik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.

5 Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

6 Boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.

7 Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.

8 Boldogok, akiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

9 Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

10 Boldogok, akik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

11 Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

"


"Tehát a lelki szegények valójában" a lelki szegények (együgyűek, ostobák, gondolkodásukban zavartak), akik nem képesek megérteni a vallások ellentmondásait. Ők azok, akik kételkedés nélkül elhiszik amit mondanak nekik, és nem vizsgálják meg annak igazságtartalmát.

2021. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!