Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Boldogok a lelki szegények,...

Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa. Tehát a mennyország tele lesz majd lelkileg szegény emberekkel? Milyen lehet egy ilyen helyen tölteni egy örökkévalóságot?

Figyelt kérdés

2021. márc. 7. 16:30
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
63%
Azért tényleg Szaja mond valamit. Az autisták, Down kórosok teljesen elégedett emberek és nagyon szeretnek élni és szeretik ezt a világot. Nem ismerik a rosszat, mindenkiről jót feltételeznek. Én meg azt hittem eddig, hogy őket szereti Isten, mert boldogok. Általában a gyerek is boldog, ha a szájába raksz egy kiflit. Csak ennyi kell.
2021. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Ami azt illeti, én nem voltam elégedett az élettel, amikor bántottak az osztálytársaim.

Az autizmus egy spektrum, nemcsak olyan autisták vannak, akikre ti gondoltok.

2021. márc. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
Igen, én olyan súlyos autistákat ismerek, akik brumbrummolnak a szájukkal, azok lekakálnak mindenkit, tök mindegy ki mit szól, ők jól érzik magukat, néha falhoz csapnak egy-két embert és bútort, de attól még szeretnek. A Dawn-kóros meg "elélvez" a szeretettől.
2021. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
89%
Azért ne gondoljuk, hogy az alacsonyan funkcionáló autisták élete habkönnyű gyönyör, nekik egy számukra nagyon nehezen hozzáférhető világban kell boldogulniuk, ezért az elég sok szenvedéssel jár. Például nem azért szeretik nézni a monoton dolgokat (mondjuk egy ruhát forgató mosógépet), mert "nekik csak ennyi kell", hanem mert körülbelül ez az, amitől nem szoronganak, ez számukra kiismerhető és kiszámítható. Viszont nagyon sok dolog, ami számunkra magától értetődő, nekik maga a káosz. Az autizmus nagyon magányossá teheti az embert.
2021. márc. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
40%

Úgy látom kicsit elkanyarodtunk a témátol.


Röviden szólva nem én említettem és hoztam szóba a szellemi betegségeket. Én csak arra akartam rávilágítani, hogy a szóbanforgó és megemlített igerész a lelki szegényekről, nem rájuk vonatkozik, ahogy azt néhányan vélik és állítják.


Nem ők a lelki szegények! Azok alelki szegények, akik boldogtalanok, elégedetlenek és tudatában vannak ezzel a ténnyel és nem elégednek meg e világ adta ideg-óráig tartó múlandó gyönyöreivel.


Itt senki és én sem akartam becsmérelni vagy minősíteni ezket a szellemi sérült embereket, de tudom miről beszélek.


Évekig jártam ilyen jellegű otthonba (intézetbe) ilyen sérült gyerekekhez. Az unokahúgom is éveken kereszül, mind a mai napig ott van velük, köztük. Nekem ne mondja senki névtelenül, hogy nem tudom mi az autizmus, down kor és egyéb szellemi betegség. Tudom mi a kettő közötti különbség, hiszen én már közel 30 éve megtaláltam IStent és megbékéltem Vele Jézus által! Tudom mi a Boldogság!!!! Azt is tudom, hogy a Boldogság nem egyenlő az ideig tartó örömökkel. A Boldogság egy szellemi tudati állandó állapot, míg a pillanatnyi örömök múlandók, ideig-óráig tartanak. A Boldogság állapota ISteni IStentől ered, IStenben van és ezért állandó, míg az örömök alkalom fügők, helyzettől függők, környezettől függők, eseményektől függők!

2021. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
30%

"Azt is tudom, hogy a Boldogság nem egyenlő az ideig tartó örömökkel. A Boldogság egy szellemi tudati állandó állapot, míg a pillanatnyi örömök múlandók, ideig-óráig tartanak. A Boldogság állapota ISteni IStentől ered, IStenben van és ezért állandó, míg az örömök alkalom fügők, helyzettől függők, környezettől függők, eseményektől függők!"


Pontosan így van. Én is ezt érzem, milyen jó hogy meg tudtad fogalmazni. A mi boldogságunk belülről jön nem kívülről.

2021. márc. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
43%

Nos igen.


Elég csak abba belegondolni, hogy Jézus nem volt bűnöző, gonosztevő, gyilkos, tolvaj stb. mégis halálra ítélték és keresztre feszítették!

Elárulák, elfogták, megverték, megostorozták stb. mégis boldog volt!!! Pállal hasonlóléppen majdhogynem ugyanezt tették mégis mind ennek ellenére boldog volt. Azt mondta: "számára a meghalás nyereség"!


De ugyanezt elmondhatnánk azokról a sok-sok többszáz keresztényekről, akiket Néró végeztetett ki!!!


Tudták és tisztában voltak vele, hogy a halál vár rájuk mégis boldogok voltak!!!


Bizonyságuk volt Istentől a szívükben az öröklét valóságáról!!!


Akik Jézus Krisztusban vannak, azok boldogok annak ellenére, hogy testben szenvednek!!! Ez az élet ugyanis semmi, hanem az örök élet, az a valami!!!

2021. márc. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Neked fizetnek h félreértelmezd a bibliát? A mennyország nem egy hely, hanem az abszolút létezés, amit végtelen tökéletes lelkek( isten) alkot.
2021. márc. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Tudom le leszek pontozva de neki futok:1 lelki szegeny igy total rossz!! Lelki helyett szellemi ugyanis az ember hármas lény van teste van lelke ami az értelműnk érzelműek inetellektus tehat fej ill agy területre tehető ill van a szellemünk ami a szívünk de nem olyan értelemben mint a vert pumpálo szerv hanem mint a szívben is szintén meglévő értelmi belátö képesség nusz= görög intuitív képessége a szívnek tehat nem azonos amit agyunkat gondolunk a hit is itt lakik jibb esetben ami gyogyulast hoz v akár üdvösseget is ez a szív hit Amikor Isten az édenben azt mindta Ádámnak bizonnyal meghaltok megse haltak meg fizikailag meg is akkor mi halt meg bennük ? Igen a szellemük tehat a bűn kivetkezménye lett a szellemi halál azota minden ember szellemi hallott allapotban születik az eredendő bűn miatt ezert aztán a megtérés kor létrejön az emberben az amit újjászületésnek hívunk vagy ujraszületesenek esetleg felülről születésének ami az üdvősseg feltétele hiszen Istent megérteni csak szellemünk el tudjuk de amig halott addig az nem lehetséges A felvilágosodás ota a szellem szo mar elegge kiveszett a magyar szóhasználatbol meg máshonnan is es jelenlegi protestáns telogia csak ezzel a ket szoval test es lelek adja vissza az embert de ez kezdetben nem igy volt...ami pedig a szegényt illeti sem pontos hanem ott inkabb koldus v nincstelen szo helyesek amiknek semmijuk sincs mert a szegénynek azert meg van vmije..aÔsszegezve: Boldogok a szellemben koldusok mert övék.... ez egy olyan állapot amikor azt mindod magadbol Istennem adj kerlek vmit magadbol mert semmim sincsen itt halok meg nalad nelkul!!!
2021. márc. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!