Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mi van a halál...

Szerintetek mi van a halál után ? Létezik Menny és Pokol ?

Figyelt kérdés
Nem visszás picit, hogy a keresztények Pokollal fenyegetőznek ? Én ezt erőszakosnak gondolom, a jóságos, szerető Isten miért akarna bárkit is a Pokolba küldeni ? Mint egy idegbeteg apa, úgy vázolják fel Istent. Ha valami rosszat csinál, szétveri, megöli a gyerekét....

2021. márc. 30. 11:14
A kérdező szavazást indított:
Igen, létezik.
Nem létezik.
39 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Keresztény vagyok, de nem szoktam a pokollal fenyegetőzni. Mindenki oda kerül az örökkévalóságban, ahová vágyik. Ebben pedig semmi igazságtalanság nincs.
2021. márc. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom, nekem ezzel az egész Pokol magyarázattal problémáim vannak.... Ha valóban létezik, mutassa meg, pontosan meg Isten, hogy mi fog történni akkor és ott, de ne akkor szívjunk, amikor már késő.... Legalább figyelmeztessen, vagy képi formában jelenítse meg a Poklot, úgy sokkal nagyobb visszatartó erő lenne. Már HA létezik Pokol....
2021. márc. 30. 11:23
 3/16 A kérdező kommentje:
Isten tudta, hogy bűnös, gyarló az ember. Na de milyen az már, hogy valaki létrehoz egy hibakódos, vírusos számítógépet, utána meg kalapáccsal/vassal/láncfűrésszel nekiesik és szétveri ??!!!?!!!
2021. márc. 30. 11:25
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

"Nem tudom, nekem ezzel az egész Pokol magyarázattal problémáim vannak.... Ha valóban létezik, mutassa meg, pontosan meg Isten, hogy mi fog történni akkor és ott, de ne akkor szívjunk, amikor már késő.... Legalább figyelmeztessen, vagy képi formában jelenítse meg a Poklot, úgy sokkal nagyobb visszatartó erő lenne. Már HA létezik Pokol...."


Bibliában minden pontosan le van írva. De ha lusta vagy, az a te bajod. Én és sok millió keresztény társam pontosan tudja ezeket a dolgokat, amit írtál. Mindenről 100% bizonyossággal meg lehet győződni, de helyetted nem fog senki gondolkodni, mert ez rajtad múlik.


"Isten tudta, hogy bűnös, gyarló az ember. Na de milyen az már, hogy valaki létrehoz egy hibakódos, vírusos számítógépet, utána meg kalapáccsal/vassal/láncfűrésszel nekiesik és szétveri ??!!!?!!!"

Szerencsére ilyen sincs. Szerintem ne hülyeségeken törd a fejed. Mind jobban járunk

2021. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
4: Nem tudunk istenek lenni. Gyarló emberek vagyunk, de Isten így teremtett minket. Ha már hibásak vagyunk eleve gyárilag, minek küld a kárhozat tüzére minket ?? Kegyetlenség ez..
2021. márc. 30. 11:37
 6/16 A kérdező kommentje:
Hitler, meg Sztálin is ugyanoda kerül mint Gizi, aki lopott a Pennyből sós kiflit !????!
2021. márc. 30. 11:40
 7/16 A kérdező kommentje:
Vagy ugyanoda kerül egy pedofil gyilkos, mint az, aki mondjuk maszturbált ? Ha igen, az felháborító szerintem.
2021. márc. 30. 11:42
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

"Legalább figyelmeztessen, vagy képi formában jelenítse meg a Poklot, úgy sokkal nagyobb visszatartó erő lenne."

Hiszen az ellen ágálsz, hogy téged ne fenyegessenek a keresztények pokollal, s most Istentől azt várod, hogy fenyegessen téged pokollal. Elég nagy ellentmondásban vagy önmagaddal. akkor fenyegessen vele, vagy sem? Mert jelenleg nem teszi, ha megmutatja, akkor fenyegetne vele.

2021. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8: Hitelesebb lenne, ha megmutatná nekem.
2021. márc. 30. 11:48
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.

Amikor Isten megteremtette az embert, akkor a következőket mondta neki:

(1Mózes 2:17) . . .mert azon a napon, amelyen eszel róla, bizony meghalsz.”

Egy egyszerű betartani való volt. Emberi szemszögből nézve, "nem tűnik nagy bűnnek" egy gyümölcs megevése, bár több van ez mögött.

Ahogy Isten kijelenti, az ember elveszti az élet lehetőségét, ez a büntetése. Ez jelenleg az utódokra is vonatkozik, semmilyen más büntetést nem szabott ki a törvényei megszegésére:

(1Korintusz 6:9, 10) 9 Hát nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket! Akik szexuális erkölcstelenségben élnek, bálványimádók, házasságtörők, homoszexuális aktusra kapható férfiak, homoszexuális férfiak, 10 tolvajok, kapzsik, részegesek, és akik gyaláznak vagy zsarolnak másokat, nem fogják örökölni Isten királyságát.

Isten felállított törvényeket, és azt mondta, hogy mindegyik megszegése egy büntetés alá tartozik, nincs külön büntetés.

Sehol nem íratta le, hogy az egyik bűn kisebb egy másiknál, nem tesz különbséget a törvényszegések között. Egy versben elmondja, hogy Gizike a lopásért, ugyan azt kapja, mint Hitler a gyilkosságaiért.


Ha megfigyeled, azok is meghalnak, akik egész életükben nem loptak, nem gyilkoltak, hűségben éltek a házastársukkal, stb.

Erre hozta azt az elrendezést, hogy Jézus halála feloldja azoknak a halál büntetését, akik érdemesek az életre. Ők a megfelelő időben visszakapják az életüket. Ugyan ez érvényes azokra is, akik valóban őszintén megbánták az elkövetett törvénytelenségüket, bocsánatot kértek, és soha többé nem követték el.

Az élet ajándék, és az ajándékot, nem használja kegyetlenkedésre.

Az ember emberként vétkezik, tehát az az igazságos, ha emberként kapja az ítéletet, és a büntetést. Isten viszont az életet szentnek, és igen értékesnek tartja, ezért nem teszi ki ezt az ajándékot kínzásnak.

Sokkal inkább megfosztja az élet lehetőségétől, és soha többé nem lehet része abban, semmilyen formában.

Gondolj bele. Én vétkezem, és mivel nincs azonnali ítélet, élem az életemet a halálig. Utána Isten egy másik életformában éltet tovább azért, mert emberként rosszat tettem, és jól megbüntet. Ez nincs egyenes arányban az igazságossággal. Isten pedig nem igazságtalan.

A lázadó angyalok, ahogy Sátán is, elfognak pusztulni, semmilyen más életformában nem élhetnek tovább csak azért, hogy Isten kínzásoknak vesse alá Őket.

Isten elítéli az ilyen gondolkodást.

Még az ítélet, a büntetés is a szeretetén alapszik, nem a könyörtelenségén.

Amit Te mondtál erről, az a Te gondolkodásod, és lelketlenségedet tükrözi, ami nem egyezik Isten gondolkodásával, és irgalmával.

2021. márc. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!