Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek mi van a halál...

Szerintetek mi van a halál után ? Létezik Menny és Pokol ?

Figyelt kérdés
Nem visszás picit, hogy a keresztények Pokollal fenyegetőznek ? Én ezt erőszakosnak gondolom, a jóságos, szerető Isten miért akarna bárkit is a Pokolba küldeni ? Mint egy idegbeteg apa, úgy vázolják fel Istent. Ha valami rosszat csinál, szétveri, megöli a gyerekét....

2021. márc. 30. 11:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
33%

Szia,

Én nem találkoztam még olyan kereszténnyel, aki a pokollal fenyegetőzne. Meggyőződésem a szerint a keresztények negy többsége soha nem fenyegetőzik a pokollal.

Egyébként a Biblia szóhasználatában a "pokol" kifejezés - leggyakrabban a héber seol és a görög hádész szavak fordításaként - egyszerűen a halottak tartozkodási helyét jelöli. A Szentírás szerint az ember ide kerül a halála után, függetlenül attól, hogy jó volt vagy rossz. Maga Krisztus is ide került - ahogyan az apostoli hitvallásban valljuk: "alászállt a pokolra." Innen támadt fel, és innen fog minden ember feltámadni mégpedig két alkalommal. Első alkalommal az igazak támadnak fel:

"Nem szeretnénk, testvéreink, ha tudatlanok lennétek az elhunytak felől, és szomorkodnátok, mint a többiek, akiknek nincs reménységük. Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadt, az is bizonyos, hogy Isten az elhunytakat is előhozza Jézus által, vele együtt. Azt pedig az Úr igéjével mondjuk nektek, hogy mi, akik élünk, és megmaradunk az Úr eljöveteléig, nem fogjuk megelőzni az elhunytakat. Mert amint felhangzik a riadó hangja, a főangyal szava és az Isten harsonája, maga az Úr fog alászállni a mennyből, és először feltámadnak a Krisztusban elhunytak, azután mi, akik élünk, és megmaradunk, velük együtt elragadtatunk felhőkön az Úr fogadására a levegőbe, és így mindenkor az Úrral leszünk. Vigasztaljátok tehát egymást ezekkel az igékkel!" (I.Thessz. 4:13-18)

"A többi halott nem kelt életre, míg el nem telt az ezer esztendő. Ez az első feltámadás. Boldog és szent az, akinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak, hanem az Isten és a Krisztus papjai lesznek, és vele fognak uralkodni ezer esztendeig." (Jelenések könyve 20:5-6)

A többiek pedig:

"És láttam egy nagy fehér trónt és a rajta ülőt: színe elől elfutott a föld és az ég, és nem maradt számukra hely. És láttam, hogy a halottak, nagyok és kicsinyek a trón előtt állnak, és könyvek nyittattak ki. Egy másik könyv is kinyittatott, az élet könyve, és a halottak a könyvekben írottak alapján ítéltettek meg cselekedeteik szerint. A tenger kiadta a benne levő halottakat, a Halál és a Pokol is kiadták a náluk levő halottakat, és megítéltetett mindenki a maga cselekedetei szerint. És a Halál és a Pokol belevettetett a tűz tavába. Ez a második halál, a tűz tava. Ha valaki nem volt beírva az élet könyvébe, az a tűz tavába vettetett." (Jelenések könyve 20:11-15)

Végezetül:

"Ez jó és kedves a mi üdvözítő Istenünk színe előtt, aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére." (II.Tim. 2:3-4)

Ezekeből a leírásokból láthatod, hogy Isten nem akarja a bűnös ember halálát, hanem hogy megtérjen és éljen. Ssajnos nem mindenki él ezzel a lehetőséggel.


Üdv. Péter

2021. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

". Ha már hibásak vagyunk eleve gyárilag, minek küld a kárhozat tüzére minket ?? Kegyetlenség ez.."

Tudom, hogy direkt provokálsz, de azért válaszolok, mert ráérek:) Mivel millió számra tértünk meg, így mi vagyunk, akik cáfolunk téged. Ha gyárilag hibásak lennénk, akkor hogy tudunk megtérni? Érdekes, engem nem fog a pokolra küldeni. Téged sem azért fog, mert kegyetlen.


"8: Hitelesebb lenne, ha megmutatná nekem."

Most is mutatja. Azért válaszolunk

2021. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

Minket katolikusokat pl. elkap a félelem a pokol szó hallatán is, nem nagyon szoktuk még említeni sem, sőt másnak miért kívánnánk.

De elég sokat beszélt erről Jézus és a mostani 100 éve élt fatimai gyerekeket is a frász kapta el, mert a Szűz megmutatta nekik a poklot. Gondold el kicsi gyerekeknek megmutatta a Pokolt. Azokat még érzékenyebben érintette mint minket felnőtteket.

2021. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 pelgrim ***** válasza:

Menny és pokol mint földrajzi hely szerintem nem létezik, de létezik olyasmi amit a vallások lelkiállapotnak neveznek, vagyis az öntudat állapota. Menny és pokol az öntudat szélsőséges állapotai, amelyből már a jelen életünkben kaphatunk egy kis kóstolót, nem csak a halál után.

Egy 'felhőtlen', boldog, önfeledt lelkiállapot az, ami a mennyet megközelíti, míg egy öngyilkos jelölt már féllábbal a pokolban van.

Mivel a tudat vagy lélek nem úgy mint a test, nem anyag, nem halandó, a halál ezen nem váltóztat semmit, az elhunyt magával viszi a halála előtti aktuális lelkiállapotát.

2021. márc. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


A menny és a pokol létezik, a Biblia ír róla, Jézus is tanított ezekről a helyekről, csak a jehovázók és a hitetlenek tagadják.


Kis olvasnivaló:


[link]


A 19. verstől a fejezet végéig (31. vers) tanít Jézus a mennyről és a pokolról. Itt a menny 1.0 verziója volt (Ábrahám kebele), Jézus feltámadása után ez változott, az elköltözött hívők ma már közvetlenül a mennybe jutnak. A pokol viszont változatlanul a nem igazak számára van fenntartva és a hitetlenek számára.


Könyvajánló a pokolról:


[link]


Figyelem, ez egy megrázó könyv, aki nem akar horrort, az ne olvassa el.


https://www.youtube.com/watch?v=2l2rTroPsks

2021. ápr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Tudati szinten létezik meny és pokol, hogy életen túl mi van azt élő ember nem tudhatja.
2021. ápr. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!