Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Újszövegség gyülekezetben...

Újszövegség gyülekezetben milyen nyelven beszélnek?

Figyelt kérdés
Most tele van az internet ezzel a szektával(?) és hát belenéztem pár videójukba. Néha valamiféle idegen nyelveken beszélnek benne, az egy létező nyelv vagy csak halandzsa?

2021. ápr. 17. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Csak halandzsa. És ilyenkor nem is gondolnak értelmes szövegre, fejüben is a halandzsa megy.
2021. ápr. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
A nyelveken szólást gyalázzák ezzel a halandzsával, pont mint a hitgyülisek.
2021. ápr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%

Itt idézik fonetikusan. Amúgy vicc kategória az egész cirkusz.

[link]

2021. ápr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez az a hölgy, aki miatt megtudtam, hogy létezik ez a gyülekezet.

"sakreba lefegyverezted a halált" - kedvenc mondatom, bár tudom, hogy nem szó szerint így van a videóban, mert ott nem fejezi be a halál szót.

2021. ápr. 17. 20:27
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
Halandzsa. Ők angyali nyelvnek hívják, félreértelmezve Pál egyes szavait a Korintus 1-ből
2021. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

Isten útjai kifürkészhetetlenek:) Azért az nem semmi hogy ez a néni ismerteti meg a gyülekezetet nagyon sok emberrel , mert az sem tartom kizártnak hogy lesznek olyanok akik meg is fognak térni!

Amúgy pedig ez egy angyali nyelv , ami benne van a Bibliában és nem halandzsa!

Én nagyon sokaig nem beszéltem ezt a nyelvet és nem is tudtam hogy hogy működik ez , mert mondták a többiek hogy nem az agyadból jönnek a szavak hanem a Szent Szellem beszél ilyenkor belőled! Én ezt nem tudtam elképzelni, mert már újjászületett voltam de még nem beszéltem ezt a nyelvet. Sokszor próbáltam de nem tudtam olyan szavakat kimondani ami nem az agyamból jött , még csak elképzelni se tudtam hogy hogyan müködik ez. Aztán az egyik nap azt mondtam hogy ok akkor teszek egy próbát de semmit nem erőltetek hanem Istenre bízom magam! És mondtam az Úrnak hogy azért szeretnék imádkozni hogy jobban megnyíljon a szívem felé és jobban tudjam szeretni. Kitaláltam egy szót , mert mindig mondták, de sose értettem meg, hogy nekünk kell elkezdeni és hittel megtenni az első lépést! Így most már az is megvolt! Amint kimondtam azt a szót ami még az agyamból jött hirtelen hatalmas erő lett a kezemben, amit azelőtt sose éreztem és tudtam, hogy most valami történni fog! szóval a figyelmem erre az erőre irányitottam és figyeltem hogy most mi fog történni és ez az erő hirtelen bekerült a hasamba! Amíg én az erőre koncentráltam és figyeltem hogy mi fog történni azt vettem észre hogy folyamatosan beszélek valamit amire egyáltalán nem figyelek és nem is az agyamból ,elmémből jön , mert a tudatomat és figyelmemet ez az erő kötötte le ami a hasamban elkezdett emelkedni felfelé! Aztán ez az erő felemelkedett a testemben én pedig csak mondtam és mondtam a szavakat amit nem értettem és nem is az elmémből jött! Így aktiválódott nálam a nyelveken szólás!

2021. ápr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"lesznek olyanok akik meg is fognak térni!"


Szerintem, aki eddig nem volt vallásos az ezután nem lesz.

2021. ápr. 23. 00:52
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem is úgy értettem hogy rögtön a videóra megternek de lehet egy páran ellatogatnak az Újszövetség gyülekezet istentiszteleteire és megfogja őket Isten igéje
2021. ápr. 23. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
91%

#6 "azt vettem észre hogy folyamatosan beszélek valamit amire egyáltalán nem figyelek és nem is az agyamból ,elmémből jön , mert a tudatomat és figyelmemet ez az erő kötötte le ami a hasamban elkezdett emelkedni felfelé!"


Most már értem végre, hogy a 2 és 5 éves gyerekeim milyen nyelven tolják a koncerteket itthon XD. Ők is összehordanak fűt- fát, aztán azt mondják angolul van. Látom már, hogy bizonyos felnőtteknél is így van...

2021. ápr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9/

Szerintem nem érted! És nem is fogod majd csak akkor ha újjászületsz! Én sokáig nem tudtam nyelveken beszélni az újjászületésem után és ha ez csak halandzsa lenne akkor már akkor összehalandzsázhattam volna mindenfélét a legelején!

2021. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!