Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért támogatják...

Keresztények miért támogatják Izraelt és nézik el a palesztinok ellen elkövetett tömeggyilkoságokat?

Figyelt kérdés

Nem lehet nem észrevenni hogy általában véve a keresztények többsége minden szinten Izrael mellett áll. Ez számomra értehetetlen. Vallási és emberei oldalról nézve is.


Ha vallási megközelítésből nézem, a zsidók nem fogadják el Jézust. Egyszerű csalónak tekintik aki házasságon kívül született, az Újszövetséget pedig olyan könyvnek ami az Ószövetséget veszi alapul de alapjaiban változtatja meg azt.

Az iszlám viszont prófétaként tiszteli Jézust, édesayját Máriát szintén tiszteli, egy fejezet kapta a címét róla a Koránban, az Evangélium pedig eredetileg Isten kinyilatkoztatása.


Emberi oldalát tekinte pedig méginkább értehetetlen sok keresztény hozzállása. Számos emberjogi szervezet, de még az ENSZ is háborús bűnnnek nevezte azt amit Izrael tesz a palesztinokkal. Nagyon sok palesztin civilt gyilkolnak meg. Nőket, gyerekeket. Nem látom hogy ezt elítélnék. A pápa is csak annyit mondott, fejezzék be harcokat, de semmi mást. Nem tudom, biztosan van olyan keresztény aki elítéli a civiliek elleni támadást mindkét oldal esetében, de nem jellemző vagy nem ez jelenik meg a médiában.


Nem várom keresztényektől hogy a muszlimok oldlára álljanak, de azt igen hogy legalább legyenek pártatlanok.



2021. máj. 20. 23:20
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/252 anonim ***** válasza:
95%

"A Koránnal helyreállt Isten eredeti üzenete amit a keresztények hamisítottak meg a Bibliában."

Azt hiszed, ha ezt a hülyeséget sokszor leírod, akkor igaz lesz? :D

Azzal az ócska hamisítással semmi nem állt helyre, mert előtte nem is volt iszlám. Akkor mondhatnád, hogy bármi helyreállt, ha tudnád bizonyítani, hogy létezett előtte. De úgy tűnik, hogy a sok tízezer próféta tanításából egy se maradt fenn. Mennyire meglepő :D

2021. máj. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/252 anonim ***** válasza:
24%

"Hmmm A Biblia szerint Jézusnak elég sok követője volt egész Júdeában, sokszor több ezres tömegek követték Őt. Láthatóan nem ismered a Bibliát, amire hivatkozol."


Tényleg? És hol volt ez a tömeg mikor Jézust letartóztatták? És hol volt ez a tömeg mikor szavazni kellett Pilatus előtt? Végül is ott volt csak nem Jézust mentették fel hanem egy köztörvényes bűnözőt.És hol volt ez a tömeg mikor állítólag keresztre feszítették Jézust? Ja hogy sehol. Csak Jézus családtagjai voltak és néhány tanítvány.



"Igen, sajnos tényleg meghamisították Jézus történetét, csúnyán átírták, ezt a hamisítást Koránnak nevezzük és egy nagyra törő ex-kereskedő hadúrtól származik, aki a 7. században élt."


Szokásos keresztény hazugság. Mikor keresztények szembesülnek az igazsággal, hazudozni kezdenek mint a vízfolyás.

2021. máj. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/252 anonim ***** válasza:
23%

"Azt hiszed, ha ezt a hülyeséget sokszor leírod, akkor igaz lesz? :D

Azzal az ócska hamisítással semmi nem állt helyre, mert előtte nem is volt iszlám. Akkor mondhatnád, hogy bármi helyreállt, ha tudnád bizonyítani, hogy létezett előtte. De úgy tűnik, hogy a sok tízezer próféta tanításából egy se maradt fenn. Mennyire meglepő :D"


Az hogy a Bibliát maghamistották tény. Nem vita tárgya. Az is tény hogy a Korán sokkal logikusabb, hihetőbb, erkölcsösebb, mint a Biblia. A sok ezer próféta tanítása fellelhető más vallásokban. Hol jobban hol kevésbé de egyértelműen fellelhető. Te és a többi keresztény viszont a Biblia alapján abban kell hogy higgyetek, hogy Isten nem foglalkozott az emberiség 99%-ával csak a kis zsidó néppel. Abban hisztek hogy etnikai alapon kiválasztott egy népet, a többivel pedig nem foglalkozott. Ez egy nyilvánvaló zsidó hamistás. Ők a saját felsűbbrendűségüket hamisították a Bibliába. Az a vicc az egészben hogy ha te nem vagy zsidó, akkor a saját vallásod szerint alsóbbrendű vagy, és ti keresztények ebben hisztek. Megáll az eszem tőletek.

2021. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/252 anonim ***** válasza:
95%

Sose tudom, hogy te ténylegesen ennyire hülye vagy, esetleg kicsit játszod magad.


"És hol volt ez a tömeg mikor Jézust letartóztatták?"

Mint írtam, egész Júdeában voltak követői, ami akár több napi járóföldet is jelenthet.


Lehet a te éles logikádnak ez már túl nagy kihívás, de számold ki. Jézust csütörtök éjjel elfogják a római katonák Jeruzsálemben. Kora reggel már Pilátus elé viszik, a kivégzés nem sokkal ezt követően kezdődik is.


Hogy értesültek volna a követői mindössze néhány óra alatt Júdea minden szegeltében. Hogy értek volna mind Jeruzsálembe ilyen hamar? Tudom, hogy nem vagy túl okos, de azért mérlegelt ezeket az érveket.

Annyira ostoba már csak nem lehetsz, hogy szerinted mindenhova egy több ezer fős seregnek kellett volna vele tartani. Tudod Jézus nem Mohamed volt, nem egy hadseregek felett parancsoló hadúr, hanem a békesség Fejedelme.


"Szokásos keresztény hazugság."

Ebben mi a hazugság? Kérdezz meg róla akkor egy ateista történészt vagy valláskutatót. Ők csak kellően függetlenek neked is, mert se Jézusban nem hisznek, se Allahban. De ők se fognak mást mondani.

2021. máj. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/252 anonim ***** válasza:
95%

#83

Őszintén mondom, hogy sajnállak téged. Rendkívül szar lehet ilyen ócska hittel élni, hogy folyamatos bizonyítási kényszer uralkodik benned, folyamatosan úgy érzed, hogy bizonyítanod kell, akkor is az iszlám az igazi :D

2021. máj. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/252 anonim ***** válasza:
20%

Izrael pontosan a sajàt kirekesztő politikàjàba fog belebukni.

Gyakorlatilag mindenki utàlja őket, és ezt csak maguknak köszönhetik.


Azért nyertek hàborúkat mert az USA, telenyomta őket fegyverekkel.


De Anglia és Franciaország mellettük volt amikor Izrael megtàmadta 1956 ban Egyiptomot és kirobbantotta a szuezi vàlsàgot.


Izrael 1967-ben megtàmadta a szomszédait.

Sikereit elsősorban légierejének köszönheti, amerikai koncepció szerint a légierő elsőbbséget élvez a fejlesztések terén.

A szovjet koncepció a szàrazföldi erőkre helyezte a hangsúlyt.


Illetve rengeteg dolog volt, ami miatt a szovjet haditechnika nem volt sivatag kompatibilis. Példàul a T 55 tankokban nem volt klíma...


Még vagyok arról győződve, hogy Izrael el fog bukni, és ha màsképp csinàlja a dolgokat, például egy föderàlis àllamot szervezett volna a palesztinokkal, akkor hosszú életű lehetne a zsidó àllam.


És nem vagyok antiszemita, azért mert megàllapítom hogy egy agresszív àllam nem életképes, amint a nagy baràtja USA kihàtràl mögüle.


Abdullah

2021. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/252 anonim ***** válasza:
24%

"Mint írtam, egész Júdeában voltak követői, ami akár több napi járóföldet is jelenthet."


Jézust Jeruzsálemben feszítették keresztre, Jeruzsálem pedig Júdea fővárosa te észlény :)



"Lehet a te éles logikádnak ez már túl nagy kihívás, de számold ki. Jézust csütörtök éjjel elfogják a római katonák Jeruzsálemben. Kora reggel már Pilátus elé viszik, a kivégzés nem sokkal ezt követően kezdődik is."


Tehát azt mondod Jézusnak mindenfelé sok ezer követője volt csak pont Jeruzsálemben nem követte őt egy árva lélek sem :) Annak ellenére hogy Jézus a Jeruzsálemi templomban tanított :)



"Hogy értesültek volna a követői mindössze néhány óra alatt Júdea minden szegeltében. Hogy értek volna mind Jeruzsálembe ilyen hamar? Tudom, hogy nem vagy túl okos, de azért mérlegelt ezeket az érveket."


Később sem értesültek róla? Például mikor Jézus feltámadt, aztán felbukkant itt ott, mennybe ment, de érdekes módon sehol sincs a tömeg :)



"Annyira ostoba már csak nem lehetsz, hogy szerinted mindenhova egy több ezer fős seregnek kellett volna vele tartani. Tudod Jézus nem Mohamed volt, nem egy hadseregek felett parancsoló hadúr, hanem a békesség Fejedelme."


Mivel Jézusnak alig volt követője ebből az következik hogy nyilván hadseregnek sem parancsolt. Az viszont kiderül hogy Jézus felfegyerezte a tanítványait:


Lukács 22:36 Majd ezt mondta nekik: "Most azonban, akinek van erszénye, vegye elő, ugyanúgy a tarisznyát is; és akinek nincs kardja, adja el felsőruháját, és vegyen.


Persze Mohamed nem hadúr volt hanem próféta, de rá volt kényszerűlve a harcra önvedelemből. Mondjuk érdekes hogy Mohamed próféta esetében kifogásolod az önvédelmet, de a Biblia tele háborúval ahol a zsidók kiirtották az ellenségiket. Nőket gyerekeket, mindenkit.

2021. máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/252 anonim ***** válasza:
0%

#85: Mi tudjuk, hogy az Iszlàm Isten egyetlen hamisítatlan és igaz vallàsa.

És nagyon jó így élni igaz hittel. Én boldog vagyok ettől.


Abdullah

2021. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/252 anonim ***** válasza:
24%

"Őszintén mondom, hogy sajnállak téged. Rendkívül szar lehet ilyen ócska hittel élni, hogy folyamatos bizonyítási kényszer uralkodik benned, folyamatosan úgy érzed, hogy bizonyítanod kell, akkor is az iszlám az igazi :D"


Én csak szembesítem a keresztényeket az igazsággal, de azt látom hogy nem toleráljátok jól az igazságot.

2021. máj. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/252 anonim ***** válasza:
96%

"Én csak szembesítem a keresztényeket az igazsággal, de azt látom hogy nem toleráljátok jól az igazságot."

Nem, te csak vergődsz itt másik ütődött barátoddal, próbáljátok folyamatosan provokálni a keresztényeket, rágalmazni őket, hitükben gyalázni őket.

Szánalmas amit csináltok, de valamilyen szempontból jó is, mert minden épeszű embert elrettent az iszlámtól.

Ez az álságos antiszemitizmus meg legfeljebb néhány hozzátok hasonlóan gyűlölködő szélső jobbernek tetszene, de tudtommal ők nem célközönség számotokra. Vagy fene tudja.

2021. máj. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!