Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért nem...

Demion kérdése:

A keresztények miért nem értik a különbséget a gyilkosság és az eutanázia között?

Figyelt kérdés

A gyilkosságnál megölsz valakit, aki élni akar; az eutanáziánál teljesíted a kérését annak, aki meg akar halni. A gyilkosságnál szembemész az akaratával, az eutanáziánál az akaratának megfelelően cselekszel.


Erre jönnek azzal, hogy mert Istennek nem tetszik. Ha te ebben hiszel, ne élj vele! De milyen alapon tiltod meg másnak is??? Ennek mindenkinek a saját döntése kellene legyen.



2021. máj. 30. 17:14
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
Én keresztény vagyok és értem. Az egyetlen közös dolog bennük a halál, minden másban különböznek. Semmi közük egymáshoz.
2021. júl. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
7%

Mert hülyék.

Volt egy anya aki a kádba megfojtotta a 16 éves gyereket mert a gyereknek állandó fájdalmai voltak és az anya nem bírta nézni ahogy szenved. Vagy ott volt anyu kollégájának a szomszédja aki heterákos volt 18 évesen és ordított a fájdalomtól.

2021. dec. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Jégszív ***** válasza:
77%

Nem fogom a sorszámokat kimazsolázni, de jó néhány valláskárosult(!) veri a tamtamot, hogy az életet "Isten adhatja és veheti el!"

Oké, FOGJUK RÁ.

De akkor se Istennek, se a nyájnak - birkáinak! - nincs erkölcsi alapja őt JÓNAK, IGAZSÁGOSNAK, és főleg EMBERSZERETŐNEK tekinteni a világ milliárdnyi kínja, szenvedése tükrében! Most akkor melyik legyen igaz...?

dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!