Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a kreacioniz...

Mi a véleményetek a kreacionizmusról?

Figyelt kérdés
[link]
2021. máj. 31. 13:23
1 2 3
 11/22 Psylocyber ***** válasza:
33%

#10 ne haragudj, nem kötekedni akarok, de nem világos, hogy pontosan mit akartál mondani :) kifejtenéd?


amúgy a "tudomány definíciója" volt az a pont ahol vissza kellett volna fordulnom szerintem :D

2021. máj. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Mansour ***** válasza:
71%

A kreacionizmus áltudomány, a kreacionista "tudósoknak" semmilyen valódi tudományos elismertsége és hitele nincsen.

De nem csak egyszerűen hiteltelen, hanem kimondottan káros is, mivel a vallás alapvetően transzcendens megközelítése helyett materialista szemszögből közelít a teremtéshez, materialista jellegű magyarázatot próbál arra adni. Ezen a terepen pedig eleve vesztésre van ítélve a tudománnyal szemben, semmilyen kísérleti bizonyítékot vagy komolyan vehető, koherens elméletet nem tud felmutatni, de még a tudományos elméletek komolyan vehető kritikáját sem (az ID legalább ez utóbbit hozza valamilyen szinten). A hiteltelenségével a vallás megítélését rontja a nem hívők körében, téves megközelítésével pedig a hívőket távolítja el még jobban a már amúgy is csak nyomokban fellelhető transzcendens látásmódtól.

2021. máj. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Psylocyber ***** válasza:
57%
#12 de szépen megfogalmaztad a lényeget!
2021. máj. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
5%

"kreacionizmus áltudomány, a kreacionista "tudósoknak" semmilyen valódi tudományos elismertsége és hitele nincsen."


Tehát akkor egyet sem ismersz. Nem baj, te is meg fogod tudni, engem nem igazán izgat miket hordasz össze.

2021. máj. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Darkmoon80 ***** válasza:
57%

Nahát, 32-es, csináltál új accountot?


(A stílus messziről felismerhető!!!)

2021. máj. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Mansour ***** válasza:
78%

Dehogynem, pl. Kent Hovind, Ken Ham, Doug Phillips, Werner Gitt.

És nagyon örülnék neki, ha tényleg "megtudnám". De szerintem annak, hogy tudod-e, illetve tudni véled-e a választ a fizikai világ eredetének kérdésére, igazából nincs sok köze a valódi értelemben vett hithez. Nagyon jó lenne megtudni a végső választ, de ez csak egy afféle intellektuális igény, nincs igazán jelentősége az Istenhez/transzcendenciához való viszony szempontjából.

2021. máj. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
39%
Nekem szimpatikus, én támogatom.
2021. jún. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
50%
A kreacionizmus a tudományt teszi meg Istennek azzal, hogy a Teremtés könyvét a tudomány szavaként értelmezi. Ugyanazt a hibát vétik, mint azok az ateisták, akik azért utasítják el a Teremtés könyvét, mert az nem felel meg a tudománynak, csak az előbbiek a tudományt hajlítják, az utóbbiak meg a történetet.
2021. jún. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
86%

"A kreacionizmus a tudományt teszi meg Istennek"

Szerintem nem, tekintve, hogy a kreacionizmusnak semmi köze a tudományhoz. Legfeljebb tudományoskodó, tudományban használatos kifejezésekkel operáló tud lenni, de semmiképpen sem tudományos, mert sem módszereiben, sem eszközeiben, sem céljaiban nincs köze a tudományhoz. Ez a tudományban használatos kifejezésekkel való bűvészkedés laikusoknak, tudományban nem jártas embereknek megtévesztő lehet, a tudományosság látszatát keltheti, de ettől még teljesen trudománytalan marad, hiszen nem követeli meg azokat a kritériumokat, amelyek a tudományt tudományos szintre emelik.

2021. jún. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19%
De a hitet tudományként kezeli és a tudományos igazságokkal veti össze. Ezért mondom, hogy kb ugyanazt csinálják mint a szcientisták, csak fordított előjellel. A különbség a kettejük között csak az, hogy melyik oldalát veti el az összevetésnek. Mindkettő elolvassa a Teremtéstörténetet, a kreacionista azt mondja, hogy ha ez igaz, akkor a tudomány hülyeség, a szcientista meg azt mondja, hogy ha a tudomány igaz, akkor a teremtés hülyeség.
2021. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!