Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Öngyilkosok pokolra kerülnek?...

Öngyilkosok pokolra kerülnek? Annyira kegyetlen az isten hogy megengendé ezt is?

Figyelt kérdés

2021. júl. 5. 23:19
1 2 3
 1/26 Grimfox ***** válasza:
74%
A kereszténység szerint igen. Ha más életét elveszed, még nyerhetsz bűnbocsánatot, mert élsz, és megtérhetsz.(a keresztények hisznek benne, hogy megtérhet egy gyilkos is) Ha megölöd magad, emberéletet oltasz ki, eldobod isten ajándékát(az életed), és már bűnbánatra sem vagy képes, mert halott vagy. A kereszténységnek ez az álláspontja, és a valódi iszlámnak is. A radikalizálódott iszlám piszkosul rossz úton jár ezen a téren.
2021. júl. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Elfáradtam. Egész életemben csak gyűlöletet kaptam. És még most is. A bátyám.. végig csak gonosz hozzám. Minden okom megvan az öngyilkosságra. Szóval akkor pokolból kerülök a pokolba. Hát legyen.
2021. júl. 5. 23:39
 3/26 A kérdező kommentje:
Komolyan rohadtul elegem van. Még nekem tolják a pofámba hogy én nem értékelem az életemet, holott ez nem igaz. Nem hagynak élni. Ez óriási különbség.
2021. júl. 6. 00:04
 4/26 anonim válasza:
74%
Végig kell szenvedni az életet. Mind ezt tesszük. Ez az élet rendje. Keress egy kis jót és abból tőltődj fel szellemileg
2021. júl. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
21%
Az élet nagy érték. Az állatoknak nem jutott ilyen szép élet, mint nekünk embernek. Értékeld!!
2021. júl. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
98%
Költözz el tőlük és folytasd az életed messze tőlük.
2021. júl. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 vantel ***** válasza:
49%

Isten sosem kegyetlen!

Jósága szeretete végtelen!

Megadta a szabadságot , élhetsz vele okosan is.

Valamit fel kell ismerned ebben a helyzetben,ha sikerül,megváltozik az életed!

2021. júl. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 molnarmarcell21 ***** válasza:
63%

Imádkozz:


"Urunk! Ne helyezz ránk olyan terhet, amit mi képtelenek vagyunk elviselni."

2021. júl. 6. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
65%

Elsüllyedek

Elkeseredésem tavában

Fulladozom,

Nyakam körül saját kezem.

Haldoklom.

Lelkem tovaillan, testem elenyészik.

Nem öngyilkosság ez.

Gyilkosságnak vélem,

Az általatok teremtett világ okozza halálomat.


Rachel Joy Scott

2021. júl. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Andizsuzsi ***** válasza:
49%

A katolikus egyház szerint igen.

Szerintem nem, mert egyrészt Isten nem kegyetlen, másrészt mert a pokol nem egy fizikai hely, hanem az Isten nélküli (szeretet nélküli) létezés. Ha képtelen vagy a szeretetre, akkor a saját poklodban fogsz létezni tovább. Ahogy most is. Viszont változtatni is bármikor lehetőséged van, akár most is, csak meg kell keresni a hozzá vezető utat.

2021. júl. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!