Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy pihenhetett meg Mohamed...

Hogy pihenhetett meg Mohamed jeruzsálemi mecset falánál, ha Mohamed életében Jeruzsálemben, mint a keresztény(!) Bizánci Birodalom egy városában egyetlen mecset sem volt?

Figyelt kérdés

Mohamed 632-ben halt meg.

Iszlám seregek Jeruzsálemet csak a halála után 5 évvel, 637-ben foglalták el.

A jeruzsálemi Al Akca illetve Szikla mecsetet csak 690-ben kezdték épiteni - Mohamed halála után több mint 50 évvel.

Jeruzsálem neve NEM jelenik meg a Koránban, mig az Ó- és Új-Szövetségben együtt csaknem 900-szor.

Korai iszlám tudósok szerint az "al akca" kifejezés, amely "legtávolabbi hely"-et jelent, Allah tornácára utal. A helyet csak az iszlám POLITIKAI erősödésekor tették Jeruzsálembe, politikai okokból.



2021. aug. 16. 16:01
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/73 anonim ***** válasza:

"A Koránban sem a Jeruzsálem szó, sem az Al-Kudsz szó nem fordul elő."


A Korán írja hogy Mesjid al Aksa ami pedig Jeruzsálemben van.

2021. aug. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/73 anonim ***** válasza:

Egészen valószínű hogy talàlkoztam olyan magyar fordítàssal amiben benne volt a Jeruzsàlem szó.


Abdullah

2021. aug. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/73 anonim ***** válasza:

Akkor kérlek Abdullah, keresd vissza azt a részt.

De sok idődbe fog kerülni, mert a Korán tényleg nem tartalmazza sem a Jeruzsálem, sem az Al-Kudsz kifejezést. (Al-Kudsz Jeruzsálem arab neve.)

2021. aug. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/73 anonim ***** válasza:

41

Medinában is van egy mecset, amelynek al Aksa a neve. Lehet, hogy mára átnevezték, nem tudom, de középkori források többször emlitik.

2021. aug. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/73 anonim ***** válasza:

"Egészen valószínű hogy talàlkoztam olyan magyar fordítàssal amiben benne volt a Jeruzsàlem szó."


Ez a keresztény válaszoló azt állítja csak muszlimok találták ki később hogy Jeruzsálem volt kezdetben az ima irány és hogy az al Aksa mecset szerinte nem Jeruzsálemben van. Nyilván valami iszlámellenes szennylapban olvasta. A Koránban én nem láttam szó szerint hogy Jeruzsálem benne lenne de az Al Aksa biztoasan benne van ami pedig Jeruzsálemben található. Számos hadisz említi Jeruzsálemet és hogy egy időben ez volt az imairány. Ezekre behazudja hogy későbbi fabrikáció. Azt már nem magyarázta meg miért kellene Jerzsálemről hadiszokat fabrikálni mikor már 150 éve a muszlimoké volt. Szóval ez is tipikus esete mikor keresztények ész nélkül hazudoznak az iszlámról.

2021. aug. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/73 anonim ***** válasza:

#45:


Valószínű, hogy a "Jeruzsálem" szó, a Korán magyarázatban volt ezért emlékeztem rá :)

Kezdem sejteni mire mehet ki a játék a keresztény hozzászóló részéről egyébként, elkezdtem utána nézni a neten.

De semmi baj, hiszen a Mi hitünkben nem tehetnek kárt !


#43:


Ha szerinted nem Jeruzsálem volt a qibla, Mekkát megelőzően akkor mond meg nekünk hogy melyik város irányába imádkoztak a muszlimok korábban ?


És ha te hiteltelennnek nevezed a hadíszokat, akkor hol vannak azok a hadíszok amelyek azt a várost igazolnák amit te most meg fogsz nevezni nekünk Jeruzsálem helyett ??


Abdullah

2021. aug. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/73 anonim ***** válasza:

Semerre sem kellet fordulni ima közben. A Mekka fele fordulás nem azt jelenti, hogy, meg kellett változtatni az ima irányát, hanem azt, hogy LETT iránya az imának. Egyetlen más vallásnak sincs kötelező ima-iránya, ez iszlám újitás.


Abdullah, azt hittem veled lehet értelmesen vitatkozni.

De amikor a logikai érveid elfogynak, hatástalanná válnak, akkor te is épp úgy reagálsz, mint muszlim testvéred.

Ezzel én a vitát befejeztem.


Ja, még annyit, hogy a medinai al-Akca a régi városfal mellett volt al-Quraidha falu irányában.

2021. aug. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/73 anonim ***** válasza:

#47:


Szomorúan hallom a visszavonulásod :D


Ugyanis az imairány megváltozása benne van a Koránban ! Ez tény !


Tehát akkor kérdezem, mi volt a qibla a mekkai előtt ha nem Jeruzsálem ???

És főleg mivel bizonyítod ?


Abdullah

2021. aug. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/73 anonim ***** válasza:

"Semerre sem kellet fordulni ima közben. A Mekka fele fordulás nem azt jelenti, hogy, meg kellett változtatni az ima irányát, hanem azt, hogy LETT iránya az imának. Egyetlen más vallásnak sincs kötelező ima-iránya, ez iszlám újitás."


Ez nem igaz mert a zsidók is a Jeruzsálemi templom fel fordulva imádkoznak, amiből már csak egy fal van.



"De amikor a logikai érveid elfogynak, hatástalanná válnak, akkor te is épp úgy reagálsz, mint muszlim testvéred."


Most érvelt? Vagy nem látod? Azt kérdezte hogy melyik város irányába imádkoztak a muszlimok korábban ha nem Jeruzsálem felé. És kérte hogy bizonyítsd hadiszokkal.



"Ja, még annyit, hogy a medinai al-Akca a régi városfal mellett volt al-Quraidha falu irányában."


Nem volt semmi al Aksa Medinában. Mikor Mohamed próféta Medinába étkezett felépítettek egy mecsetet, ott ahol ma is áll. Itt imádkoztak. Azt árulmád már hogy honnan vetted ez a marhaságot? Nyilván olvastad valahol.

2021. aug. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/73 anonim ***** válasza:

Erre még válaszolok.

1. A zsidók nem imádkoznak kötelezően Jeruzsálem irányába, hanem a frigyszekrény irányába. Menj be Budapesten pár zsinagógába, és láthatod, hogy a frigyszekrény különböző irányokba áll.

2.

A korai muszlimok az ég felé imádkoztak. Ime a Korán szavai:


"Láttuk, hogy arcodat az Ég felé fordítod, de Mi a Qibla felé fordítunk megelégedésedre. Fordítsd arcodat a Haram (Sérthetetlen) Szentély felé és bárhol is vagytok, forduljatok arcaitokkal e felé. Azok, akiknek már eljött a Könyv, tudják, hogy az Igaz Uruktól való. Nem Allah az, Ki nincs tudatában annak, amit tesznek."

(Korán 2:144)



De ezzel befejeztem.

2021. aug. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!