Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztények miért nem fogadjá...

Keresztények miért nem fogadják el Mohamed prófétát mint Isten prófétáját, mikor a Biblia is megjövendölte?

Figyelt kérdés

Összegyüjtöttem több Bibliai verset, amik egyértelműen bizonyítják hogy Mohamed (béke legyen vele) Isten prófétája és Jézus is megjövendölte az érkezését.

Az alábbi Bibliai versek egyértelműen Mohamed prófétára igazak, senki másra.


1, Az Ószövetség megjövendöli "A próféta" érkezését aki nem lehet más csak Mohamed próféta.


Mózes 5. könyve 18:18-19 Prófétát támasztok nekik atyjukfiai közül, olyant, mint te. Az én igéimet adom a szájába, ő pedig elmond nekik mindent, amit én parancsolok. És ha valaki nem hallgat igéimre, amelyeket az én nevemben mond, azt én felelősségre vonom.


Keresztények szerint itt Jézusról van szó, de ez kizárt mert több pont nem igaz Jézusra. Csak Mohamed prófétára igaz a vers minden állítása.



2, Az Újszövetség a Pártfogó érkezéséről ír aki szintén csak Mohamed próféta lehet.


János 16:7 Én azonban az igazságot mondom nektek: jobb nektek, ha én elmegyek; mert ha nem megyek el, a Pártfogó nem jön el hozzátok, ha pedig elmegyek, elküldöm őt hozzátok.



Keresztények szerint ez a Pártfogó a Szentlélek, de ez kizárható. Azt írja a Pártfogó nem jön el amig Jézus nem megy el. A Bibliából kiderül hogy a Szentlélek Jézus alatt és előtte is jelen volt, továbbá itt egy emberről van szó mert azt írja el lesz küldve. A Szentlélek keresztények szerint Isten, Istent pedig nem lehet ide oda küldözgetni.


János 16:13 amikor azonban eljön ő, az igazság Lelke, elvezet titeket a teljes igazságra; mert nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall, és az eljövendő dolgokat is kijelenti nektek.


Azt írja elvezet titeket a teljes igazságra. Jézus azt mondta: János 16:12 "Még sok mindent kellene mondanom nektek, de most nem tudjátok elviselni. Tehát jönnie kelett még valakinek aki elmondja a teljes igazságot. Az iszlám szerint Mohamed prófétával vált teljessé Isten üzenete.

Úgy folytatódik a vers hogy nem önmagától szól, hanem azokat mondja, amiket hall. Ez egyértelműen egy prófétára igaz, tehát nem lehet a Szentlélek aki keresztények szerint maga Isten. Istenre nem igaz az hogy csak azt mondja amiket hall.


3, A Próféta és a Krisztus két külön személy.


Az alábbi vers azért érdekes mert ebből kiderül, a zsidók várták a krisztust és várták a prófétát. Tehát a kettő nem ugyanaz. Jézus volt a Krisztus akit vártak, Mohamed pedig a próféta.


János 1:20-21 Akkor vallott, és nem tagadott. Ezt vallotta: "Én nem a Krisztus vagyok." Erre megkérdezték tőle: Hát akkor? Illés vagy te?" De kijelentette: "Nem az vagyok." - "A próféta vagy te?" Így válaszolt: "Nem."



4, Jézus figyelmezetetése a hamis prófétákra


Jézus figyelmeztet hogy sok hamis próféta lesz majd, de nem mondja hogy utána csak hamis próféták jönnek, tehát kell hogy legyen igaz próféta is. Máskülönben azt mondta volna Jézus hogy utána csak hamis próféták jönnek.


Máté 7:15 Őrizkedjetek pedig a hamis prófétáktól, a kik juhoknak ruhájában jőnek hozzátok, de belől ragadozó farkasok.


Máté 24:11 És sok hamis próféta támad



Ezek alapján ha a keresztények megtagadják Mohamed prófétát, akkor a Bibliát is megtagadják.



2021. aug. 22. 17:51
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/357 A kérdező kommentje:

Azon kívül hogy ész nélkül tagadsz mindent, fel tudsz valamit mutatni? :) Láthatod, szépen logikusan végigvezettem, nincs benne semmi eröltetés.


A Korán nem bibliai történetekkel van tele hanem az igazsággal. Néhol egyezik a Bibliával, de sokszor nem. A legtöbb Bibliai történet lémnyeges eltérésekkel szerepel a Koránban. Persze a Korán szerinti sokkal erkölcsösebb, igazságosabb, tehát igazabb. Hasonlítsd nyugodtan össze.

2021. aug. 22. 21:17
 52/357 anonim ***** válasza:
100%

"Azon kívül hogy ész nélkül tagadsz mindent, fel tudsz valamit mutatni?"

Mi mindent? Alig volt összesen néhány hozzászólásom ezen kérdésed alatt. Az eszement hülyeséget pedig nyilván tagadom.


"Láthatod, szépen logikusan végigvezettem, nincs benne semmi eröltetés."

Az "eröltetést" mondjuk nem én írtam, bár egyetértek vele. Egyébként nem logikus levezetést kértem, hanem konkrétan mutasd meg, hol szerepel benne Mohamed.


"A Korán nem bibliai történetekkel van tele hanem az igazsággal."

De, sajnos bibliai történetekkel van tele, ezt a hülye is látja.


"Persze a Korán szerinti sokkal erkölcsösebb, igazságosabb, tehát igazabb."

Ez aztán az erős logikai levezetés... :D Attól semmi se lesz igazabb, mert szebbnek mutat be valamit. Ha azt mondom, hogy Hitler egy rendkívül tisztességes, példamutató életet élő osztrák származású festőművész volt, akkor mostantól ez lesz az igazság? Hiszen ez egy sokkal erkölcsösebb életrajz lenne róla.

2021. aug. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/357 anonim ***** válasza:
100%

"Mert senki nrm cáfolta meg amit állítok "

Dehogynem. Mint arra itt többen is rámutattunk, semmi konkrétumot nem tartalmaz egyik ige sem, amik csak és kizárólag Mohamedre vonatkoznának, vagyis amit írtál, az csak önkényes belemagyarázás.

2021. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/357 anonim ***** válasza:
91%

"A Korán nem bibliai történetekkel van tele "

Persze, hanem elferdített bibliai történetekkel. Mert itt lényegében egy lopott vallás mögé bújva próbálod szidalmazni az eredetit. Kicsit sem gáz ám...

2021. aug. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/357 A kérdező kommentje:

"Mi mindent? Alig volt összesen néhány hozzászólásom ezen kérdésed alatt. Az eszement hülyeséget pedig nyilván tagadom."


Vagy felmuatatsz valamit vagy maradj távol.



"Az "eröltetést" mondjuk nem én írtam, bár egyetértek vele. Egyébként nem logikus levezetést kértem, hanem konkrétan mutasd meg, hol szerepel benne Mohamed."


Ha az összes Bibliai prófécia igaz Mohamed prófétára az nem elég? :) Akkor ilyen alapon hol szerepel az Ószövetségben Jézus név szerint? :))) Vagy az nem baj?



"De, sajnos bibliai történetekkel van tele, ezt a hülye is látja."


Nem így van. Akkor egy az egyben ugyanaz lenne, de mint írtam nagy eltérések vannak és a Koránban olvashatóak sokkal hitelesebbek.



"Ez aztán az erős logikai levezetés... :D Attól semmi se lesz igazabb, mert szebbnek mutat be valamit. Ha azt mondom, hogy Hitler egy rendkívül tisztességes, példamutató életet élő osztrák származású festőművész volt, akkor mostantól ez lesz az igazság? Hiszen ez egy sokkal erkölcsösebb életrajz lenne róla."


Ha az az állítás hogy Hitler Isten prófétája és semmi más forrás nincs rá vonatkozóan, akkor igen, az lesz az igazabb amelyik erkölcsösebbnek írja le. De ugye ez rossz példa mert sok más forrásból tudjuk hogy Hitler rengernyi szörnyűséget tett. A Biblia és a Korán esetében nincs más forrás. Például szerinted melyik Lót az igazi? A Bibliai amelyik részegen szexelt a saját lányaival és teherbe ejtette őket, vagy a Koán szerinti Lót aki erkölcsös példamutató próféta volt?

2021. aug. 22. 21:42
 56/357 A kérdező kommentje:

"Dehogynem. Mint arra itt többen is rámutattunk, semmi konkrétumot nem tartalmaz egyik ige sem, amik csak és kizárólag Mohamedre vonatkoznának, vagyis amit írtál, az csak önkényes belemagyarázás."


Mi az hogy nem semmi konkrétumot nem tartalmaz egyik ige sem? Ezek a Bibliai konkrét állításai. Meg akkor sorold hogy kikre igaz még?

2021. aug. 22. 21:43
 57/357 A kérdező kommentje:
Név szerint Jézus nem szerepel az Ószövetségben. Ez nem baj? Ha Jézusról van szó, nem probléma ha nincs benne név szerint? :)
2021. aug. 22. 21:53
 58/357 anonim ***** válasza:
91%

"Meg akkor sorold hogy kikre igaz még?"

Bármelyik zsidó prófétára.

2021. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/357 A kérdező kommentje:

Jézus után milyen zsidó próféták voltak?

Na sorold őket :)

2021. aug. 22. 21:56
 60/357 anonim ***** válasza:
91%

"Vagy felmuatatsz valamit vagy maradj távol."

Te se mutattál fel semmit, csak valami iszlám propaganda oldalról vett hülyeséget hoztál. Még csak nem is sajátod adtad közre.


"Ha az összes Bibliai prófécia igaz Mohamed prófétára az nem elég? :)"

Összes bibliai prófécia? Akkor a hamis prófétáról szólók is igazak rá?


"Akkor ilyen alapon hol szerepel az Ószövetségben Jézus név szerint? :))) Vagy az nem baj?"


Iz 7,14

Ezértaz Úr maga ad nektek jelet: Íme, a szűz fogan, fiút szül, és Immánuelnek nevezi el.


Mt 1,23

Íme a szűz fogan és fiat szül,Emmánuel lesz a neve. Ez azt jelenti: Velünk az Isten.

Jn 1,14

S az Ige testté lett, és közöttünk élt.


Jézusnak nem csak egy neve van a Bibliában, s mint láthatod, benne van.


Hol szerepel Mohamed?


"Akkor egy az egyben ugyanaz lenne, de mint írtam nagy eltérések vannak és a Koránban olvashatóak sokkal hitelesebbek."

Miért kéne egy az egyben egyformának lennie? Senki nem írta, hogy egy az egyben másolta át, hanem kicsit átírta saját szája íze szerint.


"A Bibliai amelyik részegen szexelt a saját lányaival és teherbe ejtette őket, vagy a Koán szerinti Lót aki erkölcsös példamutató próféta volt?"

A Biblia szerint Lót nem volt próféta. Sajnos Mohamed nem ismerte kellően ezeket a bibliai személyeket, amikor történeteiket átvette, ezért lehetnek benne az általad említett nagyobb különbségek is. Megjegyzett szegény néhány nevet és azt hitte, hogy minden nevesített szereplő valami próféta.


"A Biblia és a Korán esetében nincs más forrás."

Amikor a történészek forrásokat vizsgálnak egy adott dologról, akkor mindig megpróbálják az időben legközelebbi, ezáltal leghitelesebb forrást megtalálni és azt veszik alapul. Ezért ha a történészek Dávid királyról, Bölcs Salamonról akarnak valamit megtudni, akkor a Koránt ki se nyitják, hanem a Bibliát és egyéb régészeti leleteket veszik alapul.

2021. aug. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!