Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Gyerekkorodban mennyire volt...

Gyerekkorodban mennyire volt rád erőltetve, hogy misére és hittanra járj?

Figyelt kérdés

2021. szept. 5. 12:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Semennyire. Mentem szívesen.
2021. szept. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%
Semennyire. A vallást természetes vettem. Egyébként nem nagyon jártam templomba, de vallásos voltam. Egyszer ministráltam is. Hittant meg iskolában tanultam. Aztán később egy neoprotestáns felekezetbe kerültem, ahonnan kijöttem. Agnosztikus vagyok.
2021. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez úgymond kötelező volt (minden vasárnap mise, minden héten valamelyik nap hittan). Nem szerettem járni, főleg ennyire gyakran. Aztán ahogy vége lett az általános iskolának, megbérmálkoztam és utána soha többet nem jártam misére.
2021. szept. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, a szüleimet nem érdekelte a vallás
2021. szept. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, nem is jártam egyik helyre sem. A hittan a sulinkban egy szabadon választható óra volt, ami eddig jó is lett volna, csak köztudott volt a tanárról, hogy katasztrofális és 10-ból 9 alkalommal miatta nem lesznek kitűnők a gyerekek, mert olyan dolgozatokat írat, így anyámék inkább megkíméltek tőle.
2021. szept. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon tolták. Szabolcs megye, kis falu, áhhhh. Na ott egy életre úgy megutáltam a képmutató egyházat és a vallást, hogy azóta boldog ateista vagyok.
2021. szept. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire. Meg se kereszteltek.
2021. szept. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Darkmoon80 ***** válasza:
100%
Nálam próbálkoztak, de amikor már lehetett választanom, kb. általános második fele, már nem jártam. Már akkor átláttam a visszásságát és az ellentmondásait. Most agnosztikus vagyok általában és ateista ha Istenről van szó.
2021. szept. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Godaime ***** válasza:
77%
Kötelező volt. Undorítónak találtam már gyerekként is. Nem csoda, hogy végül jobban beleálstam magam az egész egyház témába, így most ateista vagyok.
2021. szept. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
Szívesen mentem, ministráltam is, szerettem csinálni, jó közösség volt. Nem éreztem kényszernek.
2021. szept. 6. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!