Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik miért ilyen?

Ha Isten létezik miért ilyen?

Figyelt kérdés
Miért létezik a pokol? Isten a biblia szerint mindenkinek jót akar, örök életre teremtette őket és nagyon megbocsátó, de akkor pokol miért létezik, hogy az emberek örökkön örökké szenvedjenek? Ha Isten tényleg mindenható, akkor látta előre hogy milyenek lesznek az emberek, akkor azt is tudta hogy rengetegen fognak a pokolban égni, miért nem tervezte ezt az egészet máshogy, mert én szerintem ha jó lenne ezt nem engedné. Miért engedte be a kígyót az édenkertbe? Ha mindenható tudta hogy Éva úgyis megeszi az almát és bűnös lesz az emberiség miatta, miért nem cselekedett másképp? Emberek nagyrésze nem él olyan életet ami után a mennybe juthatnának, tehát több milliárd ember fog a pokolban élni? Isten akkor jó? Csak Jézus által juthat valaki a mennybe, tehát ha van egy ember, aki mindig mindenét odaadta mindenkinek, mindenki szerette a hatalmas szíve miatt, senkit se bántott soha, de viszont nem hisz istenben akkor ő is pokolba jut, csak ezért? Mert a biblia ezt írja. Én szerintem ez az egész pokolos dolgot a papok találták ki, hogy az embereket lehessen valamivel zsarolni, irányítani, hatalmat így akarták megtartani. Egykor hittem nagyon is, talán kicsit most is, de ezek a kérdések teljes ellentmondásba vannak Isten jóságával.

2021. szept. 11. 19:44
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
28%
Miért választottál egy téged lelkileg megterhelő világnézetet? Válaszod indokold.
2021. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
0%
Már megint újra regisztráltál? Nem semmi. Ez a 12. nicked?
2021. szept. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

1. Kérdésemre látom nem sikerült válaszolni, Isten gondolkodásán van itt a hangsúly, nem rólam van szó.

2. Nem tudom miről beszélsz, ez az első kérdésem a témában.

2021. szept. 11. 20:18
 4/32 anonim ***** válasza:
7%

20:12-es vagyok


Nem sikerült megértened, hogy te magad választottad a sok-sok lehetséges istenkép közül azt, amit igazából el sem bírsz viselni. Miért is? Annyi más lehetőség van, ugye.

2021. szept. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Ezért is tettem fel a kérdést. Belemerültem anno nagyon a témába, és ez eléggé aggaszt, mert ellentmondásos. Ha van egy nagyon megbocsátó Isten, az nem hoz létre lelkeket azért hogy szenvedjenek örökön örökké. Te gondolkodásod az, hogyha valaki megakar ismerni valamit, de közben felmerül egy neki egy érthetetlen dolog, akkor ő a hülye. " te magad választottad a sok-sok lehetséges istenkép közül azt, amit igazából el sem bírsz viselni." Mikor elkezdtem bibliát olvasni azt se tudtam ki isten, és mi a gondolkodása (Sok ember így van vele). Tehát a kérdésed már itt értelmetlen, és csak kötekedés.
2021. szept. 11. 20:26
 6/32 anonim ***** válasza:
0%

#3


Lehet, összekeverlek valakivel. Van itt egy őrült, akit számtalanszor tiltottak már, de mindig visszaregisztrál a kamu kérdéseivel. A stílusod hasonlít rá.

2021. szept. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
19%

Isten a pokolban csak kiméri mindenkire ugyanazt a szenvedést, amit ő okozott másoknak, akár tevőlegesen vétkezett, akár passzívan, azzal hogy elmulasztott jót tenni, amikor tudott volna. A Biblia alapján a pokol nem tart örökké, vagy legalábbis a szenvedés a pokolban nem tart örökké. Úgy tünteted fel, mintha Istennek kötelessége lenne bárkit is befogadni a Mennyországba. Mivel a Mennyország Isten Országa, hadd döntse el Ő, hogy kit enged be oda, és kit nem.

Az, hogy Isten haragszik, és ítélni fog, nem áll ellentétben a jóságával. Ha neked van egy gyereked, és bántja egy másik gyerek az iskolában, állandóan megveri, haragudni fogsz arra a másik gyerekre, aki bántja, akármilyen jó ember vagy. Egész biztos nem fogod befogadni az agresszív gyereket az otthonodba, ahol tovább bánthatja azt, akit te szeretsz. Attól, hogy a bűnök egy nagy része nem közvetlenül emberek ellen van, hanem elsősorban Isten ellen és csak áttételesen más emberek vagy más teremtmények ellen, attól még a bűnök rombolnak, bántanak személyesen valakit, valakiket.

Amúgy teljesen felületesen ismered az embereket. Az embereknek, mindegyiküknek sok és komoly bűne van, ezt írja a Biblia, és ez az én személyes tapasztalatom is. Csak ezt senki nem reklámozza magáról, mindenki titokban tartja. A hipotézised, hogy létezik ember, "aki mindig mindenét odaadta másoknak", csupán egy elmélet, ami ellentmond a valóságnak. Isten elvárása az, hogy úgy éljünk, mint Krisztus (1Jn 2:8). Ezt az elvárást mindenki, még a legjobb emberek is siralmasan alulmúlják. Ezért kell a kegyelem és irgalom, ami Krsiztuson belül elérhető, Krisztuson kívül nem elérhető. Pont.

Isten azért nem ítél el senkit, amire nem volt neki lehetősége. Ha valakinek nem volt lehetősége hallani Jézusról, azt nem ítéli el azért, mert nem hisz Jézusban, hanem azért kerül ítléet alá, mert a bűnei nem kerültek megbocsátásra.

Isten adta a lelkiismeretet, amely Istenben való hit nélkül is jelzi, hogy "ne tedd!", legalábbis addig jelez a lelkiismeret, amíg valaki többször ellene nem tesz, és így meg nem rontja azt. Ezért Istenben való hit nélkül, a lelkiismeret elleni vétség alapján is ítéletre kerülnek majd a lelkek Isten előtt. Isten nem fog beengedni senkit a Mennyországba, aki felett nem ő uralkodott a halála pillanatában, aki nem adta fel az ellene való lázadást. Ennek a lázadásnak a "tünete", hogy az ember fölött a bűnei uralkodnak, a bűnei rabszolgája. Ebből a rabszolgaságból nincs más kiút, csak Jézuson keresztül. Ma már a világ emberekinek 99%-a hallott a kereszténység alap tanításáról, hogy Jézus Isten Fia, és a bűneinkért halt kereszthalált. Magyarországon az emberek 100%-a hallott erről. Aki nem hisz ebben, az ítélet alatt van, mert nem hitt az Isten Fiának nevében, akármilyen jó embernek is gondolod. Aki hall a bűnbocsánatról, és arról, hogy Istennek ez mekkora áldozatába került (a saját Fia életébe), és nem kell neki ez a bűnbocsánat, arról az emberről Isten azt gondolja, hogy nem jó ember. Ennyi.

2021. szept. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
7. Ez nem magyarázat arra amit kérdeztem. Bibliában egyértelműen le van írva, hogy aki nem Istennek tetsző utat járt, pokolban végzi az örökkévalóságig. Akármilyen gonosz az ember, azt hogy a végletekig olyan szenvedés érje ami felfoghatatlan még nekünk azt senki se érdemli. Úgy írsz az emberekről akik nem térnek meg mint a bolondokról, hiába ismerik a nevét ha nincs bizonyíték a létére. Ha Isten mindenkit a mennyben szeretne látni tenne csodákat az emberekkel, legyen az személyes vagy olyan csodákat, mint pl Illéssel történt, vagy Jónásnál. Most miért nem történnek ilyenek? Talán akkor többen hinnének. Csupán ha a hitre támaszkodik az Isten nem sokan fognak ténylegesen Jézus útját járni.
2021. szept. 11. 21:16
 9/32 anonim ***** válasza:
23%
Jó, senki nem érdemli meg a Mennyországot. Az alaphelyzet az, hogy mindeki a Poklot érdemli. Isten mégis azoknak, akik hisznek Jézusban, ajándékként (nem azért mert megérdemelnék) odaadja a Mennyországot. De a földön csak két szellemi ország vagy birodalom létezik. Isten Országa és Sátán Országa. Mindenki vagy az egyikben, vagy a másikban van. A bűnei miatt minden lélek belekerül egy ponton Sátán Országába. Ott pedig nincs kegyelem és nincs irgalom, ott a bűn zsoldja a halál, azt kapod, amit érdemelsz, se többet, se kevesebbet. Krisztusban, az Ő országában azonban nincs kárhoztató ítélet, nincsenek vádiratok, minden bűn el lett törölve. Isten teljesen eltörli a bűneit azoknak, akik hisznek Jézusban, megtérnek, és megkeresztelkednek az ő nevére. Ha te nem tartod fairnek, hogy Isten nem az emberi teljesítmény alapján ítél (ami minden ember estében elégtelen), hanem az Ő Fia teljesítményébe vetett hit alapján (ami 100%-os és tökéletes) az a te bajod. Próbáld rávenni Istent, hogy változtasson a kinyilatkoztatott Szaván, hátha neked sikerül.
2021. szept. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
64%

#8 nem ismered a Bibliát. Nincs semmi ilyesmi a Bibliában, hogy aki nem neki tetsző úton járt, az örökké szenvedni fog a pokolban. Isten nem kötötte az orrunkra a pontos részleteit, hogy mi vár azokra, akik nem a Mennyországba kerülnek. Nagy egyéni különbségek lehetnek. Egy azonban biztosnak látszik: a Pokol nem örök szenvedés. Örök büntetés abban az értelemben, hogy visszafordíthatatlan, és végzetes, nem lehet átmenni belőle a Mennybe. "Attól féljetek inkább, aki a testet és a lelket is el tudja PUSZTÍTANI a gyehennában". (Mt 10:28) A gyehenna ("pokol") tehát egy olyan hely, ahol a test és a lélek is megsemmisül, elpusztul, ergo nem szenved tovább. A lélek automatikusan nem örök, Isten csak a Mennybe jutottaknak adja az öröklét ajándékát. Amikor Jézus az örök élet kifejezést használta, mindig csak a Mennyre értette, sosem a pokolra. Aki a pokolba kerül, annak tehát nincs örök élete, végül megsemmisül teljesen teste, lelke is. Szerintem ismerd meg jobban a Bibliát, és ne higgy el mindent automatikusan különféle vallási vezetőknek vagy a napjainkban elterjedt vallásos elképzeléseknek.

A gazdag és Lázár példázatában (Lk 16:19-31) az alvilágban szenvedő gazdag ember ugyanazt kérte, mint te, hogy Ábrahám tegyen valami nagy csodát -- küldje vissza Lázárt a halottak közül a földi életbe, és akkor majd hisznek az emberek. Ábrahám azt válaszolja, hogy ha Mózesnek és a prófétáknak nem hisznek, akkor annak sem fognak hinni, ha valaki feltámad a halálból. Isten Igéje (a Biblia) sokkal erőteljesebb meggyőző erő, mint a csodák. Ha valaki nem hisz és ezért nem engedelmeskedik a Bibliának, azt a csodák sem fogják meggyőzni.

2021. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!