Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik miért ilyen?

Ha Isten létezik miért ilyen?

Figyelt kérdés
Miért létezik a pokol? Isten a biblia szerint mindenkinek jót akar, örök életre teremtette őket és nagyon megbocsátó, de akkor pokol miért létezik, hogy az emberek örökkön örökké szenvedjenek? Ha Isten tényleg mindenható, akkor látta előre hogy milyenek lesznek az emberek, akkor azt is tudta hogy rengetegen fognak a pokolban égni, miért nem tervezte ezt az egészet máshogy, mert én szerintem ha jó lenne ezt nem engedné. Miért engedte be a kígyót az édenkertbe? Ha mindenható tudta hogy Éva úgyis megeszi az almát és bűnös lesz az emberiség miatta, miért nem cselekedett másképp? Emberek nagyrésze nem él olyan életet ami után a mennybe juthatnának, tehát több milliárd ember fog a pokolban élni? Isten akkor jó? Csak Jézus által juthat valaki a mennybe, tehát ha van egy ember, aki mindig mindenét odaadta mindenkinek, mindenki szerette a hatalmas szíve miatt, senkit se bántott soha, de viszont nem hisz istenben akkor ő is pokolba jut, csak ezért? Mert a biblia ezt írja. Én szerintem ez az egész pokolos dolgot a papok találták ki, hogy az embereket lehessen valamivel zsarolni, irányítani, hatalmat így akarták megtartani. Egykor hittem nagyon is, talán kicsit most is, de ezek a kérdések teljes ellentmondásba vannak Isten jóságával.

2021. szept. 11. 19:44
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

Amit elsőre írsz hülyeség. Senkitől nem várhatod el hogy helyeted nézen utána a dolgoknak.


Szóval a kérdésedre viszatérve elmondom neked az egyik bizonyságom pont ide ilik.


A lényeg az hogy ülőmunkát végzek és borzasztóan elkezdet fájni a derekam már a lábamra se tudtam ráálni. Szedtem gyogyszereket de azoknak semmi hatása nem volt. Eltelt kb 2 hét eközben én ugyan úgy elkulogtam nehezen a templomba és ufyan úgy olvastam tovább a Szentírást. Imátkoztam hogy gyogyuljak meg de nem történt semmi. Tehát megtettem az "elvárt" dolgokat de hatástalan volt. Aztán az egyik Istentisztelet alkalmával döbentem rá mi a hiba mert mikor ezeket csináltam nem volt bennem hit csak muszálybol, megszokásbol cselekedtem ezeket. Nem hitel imátkoztam mert nem biztam abban, hogy Isten meghalgat és meggyogyít.Tehát 3 hétig nem történ változás majd miután úgy imátkoztam ahogyan azt kel másnapra a fájdalom majdnem teljesegészébe megszün rá 1 napra pedig teljesen.



Ez egyébként nem példátlan. Javaslom olvasd el Jeremiás és Ézsiás proféta könyveit. Részemről viszont itt ért véget a beszélgetés. Remélem nem leszel rest és választ talász a kérdésedre.

2021. szept. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 Darkmoon80 ***** válasza:

Nem vagyok rest, visszaolvastam az eddigi beszélgetést, és a következő megállapításokat tettem:


1, "Amit elsőre írsz hülyeség. Senkitől nem várhatod el hogy helyeted nézen utána a dolgoknak."


Bizony a te álláspontod a hibás és egyben árulkodó!


Láthatóan nem veszed figyelembe, hogy a bizonyítás terhe egyértelműen az állítóé, azaz jelen esetben a TIED!!!

( Ezt írtad: "Eddig sem beszéltem szeszélyről. Ez üdvőzités nem hasraütés szerint történik.").


Várom a megfejtést, mi a kiválasztási szempont szerinted akkor.

Ha nem tudod megmondani, akkor azt kell gondolnom, mégis nekem van igazam, és Isten puszta szeszélyén múlik az üdvözülés (ez esetben szólok, tudjál róla! a TIED is!).


Nos, ha véget ér a beszélgetősük, akkor ezzel a konklúzióval ér véget!



utóirat:


Az utolsó válaszodban foglalt történetnek semmi köze az általunk folytatott eszmecseréhez.

(

bár megjegyzem:

a. vágy-vezérelt gondolkodás: a bekövetkezett gyógyulást Istennek tulajdonítod, jóllehet nem tudod bizonyítani a valódi összefüggést.


b, mérhetetlen fennhéjázás, úgy véled, ha hittel imádkozol, képes vagy befolyásolni Isten akaratát


c, A történeted szerint Isten igazságtalan!

Esetleg úgy véled, hogy Isten képe rá és meg is teszi, hogy beavatkozik a halandók életébe (pl- meggyógyít valakit), de ezt mégsem teszi meg nagyon sok esetben, amikor emberek erre rászorulnak (még talán nálad mélyebben hívő emberek is),

ellenben veled kivételt tett...

)

2021. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!