Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik miért ilyen?

Ha Isten létezik miért ilyen?

Figyelt kérdés
Miért létezik a pokol? Isten a biblia szerint mindenkinek jót akar, örök életre teremtette őket és nagyon megbocsátó, de akkor pokol miért létezik, hogy az emberek örökkön örökké szenvedjenek? Ha Isten tényleg mindenható, akkor látta előre hogy milyenek lesznek az emberek, akkor azt is tudta hogy rengetegen fognak a pokolban égni, miért nem tervezte ezt az egészet máshogy, mert én szerintem ha jó lenne ezt nem engedné. Miért engedte be a kígyót az édenkertbe? Ha mindenható tudta hogy Éva úgyis megeszi az almát és bűnös lesz az emberiség miatta, miért nem cselekedett másképp? Emberek nagyrésze nem él olyan életet ami után a mennybe juthatnának, tehát több milliárd ember fog a pokolban élni? Isten akkor jó? Csak Jézus által juthat valaki a mennybe, tehát ha van egy ember, aki mindig mindenét odaadta mindenkinek, mindenki szerette a hatalmas szíve miatt, senkit se bántott soha, de viszont nem hisz istenben akkor ő is pokolba jut, csak ezért? Mert a biblia ezt írja. Én szerintem ez az egész pokolos dolgot a papok találták ki, hogy az embereket lehessen valamivel zsarolni, irányítani, hatalmat így akarták megtartani. Egykor hittem nagyon is, talán kicsit most is, de ezek a kérdések teljes ellentmondásba vannak Isten jóságával.

2021. szept. 11. 19:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Mégsem tévedtem, te vagy az az őrült, akit számtalanszor tiltottak már innen.


Ezt is te írtad ki:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2021. szept. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Isten végtelen jósága, igazságossággal együtt jár. A megátalkodott embereket még haláluk után is tanítja a pokollal. (Nem valós az, hogy mindenki örökké a pokolban marad.)
2021. szept. 12. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"több milliárd ember fog a pokolban élni" . (pont)

nem kerdes hanem kijelentes, teny

el kell fogadnod kerdes, magyarazat nelkul

ha nem fogadod el akkor sem erted meg ugy sem

2021. szept. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Isten jó és igazságos mindenkit jogosan ítél meg. A pokol pedig nem az embernek készítettet hanem a bukot angyaloknak. Azt mondod igazságtalan Isten mert sok ember kerűl a pokolba? Talán nem olvashatja akárki a Bibliát nem levan írva miként kel cselekedni? Ha az ember a kárhozatra jut az csak önhibájából lehet. És ahogy mondtad egyedül hitt álltal üdvozül az emberbviszont nemszabad figyelmenkívűlhagyni Isten akaratát mert Ő dönthet úgy, hogy megkegyelmez annak aki méltó rá. (Most azokra gondolok akik úgy éltek Biblia szerinti életvitelt, hogy nem voltak hivők)
2021. szept. 13. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 Darkmoon80 ***** válasza:

"És ahogy mondtad egyedül hitt álltal üdvozül az ember viszont nem szabad figyelmenkívűl hagyni Isten akaratát mert Ő dönthet úgy, hogy megkegyelmez annak aki méltó rá. (Most azokra gondolok akik úgy éltek Biblia szerinti életvitelt, hogy nem voltak hívők.)"


Ez önmagában ellentmondás.


Egyrészt írod, hogy EGYEDÜL HIT által üdvözülsz Isten kegyelméből és ennek köze nincs a világi cselekedeteidhez


másrészt (ennek ellentmondva)


azt írod, hogy nem hívő is üdvözülhet cselekedetei által.


Mindemellett ha Isten kénye kedve szerint méri a kegyelmét, akkor ez egy tipikusan igazságtalan rendszer.

Gondolj bele, ha a tanár nem a dolgozatban elért eredmény alapján osztályoz, hanem egyéni szimpátia alapján, akkor ehhez te mit szólsz?

2021. szept. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Nem cselekedetek hanem Isten akaratából. Amit írtam miszerint Isten dönthet úgy hogy megkegyelmez valakinek az az Ő akaratából történik amit mi nem kérdőjepezhetünk meg. És én nem szimpátiárol beszélek hanem a kérdésben vázolt emberől aki Istenfélő életet él ugyan de nem hisz. Nemszabad figyelmen kívül hagynunk Isten szuverén akaratát. Tehát az eredményei miat kapja meg a tanártól a jó jegyet nem szimpátiából mivel Isten nem személyválogató.
2021. szept. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Darkmoon80 ***** válasza:

Istennek, ha igazságos nem szuverén akarata, hanem a tények alapján kell ítélni, minden egyéb megoldás igazságtalan.


"az az Ő akaratából történik amit mi nem kérdőjepezhetünk meg"


Dehogynem. Én éppen ezt teszem.


FIGYELJ: Isten egy igazságtalan, morálisan nulla szadista önkényúr.

Legalábbis a bibliai történetek ezt a képet festik le róla.

2021. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

"Isten a pokolban csak kiméri mindenkire ugyanazt a szenvedést, amit ő okozott másoknak"


Aham szóval ha pl nem imádkozol minden nap akkor megbüntet ha nem hiszel benne megbüntet (hol is a szabad akarat?)


Amúgy tudod krisztus előtti években ha valaki meghalt akkor elvileg a pokolra került mert nem hitt istenben mert nem létezett kereszténység magyarul több millió ember pokolra került a drága jószívű isten miatt mert nem létezett a vallás ami benne hitt. Lehet akármilyen jó ember de ha ateista vagy más istenben hisz akkor megy a pokolra szóval a kereszténység konkrétan a szovjet únió ha nem tetszik sztálin (isten) vagy maga a SZU (kereszténység) akkor mész szibériába (pokol)

Ez egy diktatórikus rendszer ami agymosott idiótákat nevel tisztelet a kivételnek.

Miért üldözték évekig a pogányokat szerinted? Ja és az ószövetségbe szó se esik pl jézusról az az újszövetség kitalációja (persze jézus élhetett csak valszeg egy csaló volt aki kihasználta az emberek hiszékenységét)

2021. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
Nem. Nem kel szokásokat felvened nem kel egyházi tradiciokat követned (az ima nem tartozik idey az imátkozás az Istenel töltöt idő egyébként). Nem, nemkerült a pokolba mivel már az Ó szövetségben adotak volt a 10 parancsolat tehát megvolt az embernek a lehetősége. Olvastad az Ó szövetséget? Javaslom olvasd át újra ha igen mert bizony ír rola csak nem nevezi meg.
2021. szept. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
17. te nem olvasod amit írtam? Csak a két szép szeméért senki sem kerül a mennyországba én arrol beszéltem hogy aki nem hisz de megfelel a kérdésben feltetteknek akkor az Úr dönthet ugy, hogy beengedi a mennyországba.
2021. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!