Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten létezik miért ilyen?

Ha Isten létezik miért ilyen?

Figyelt kérdés
Miért létezik a pokol? Isten a biblia szerint mindenkinek jót akar, örök életre teremtette őket és nagyon megbocsátó, de akkor pokol miért létezik, hogy az emberek örökkön örökké szenvedjenek? Ha Isten tényleg mindenható, akkor látta előre hogy milyenek lesznek az emberek, akkor azt is tudta hogy rengetegen fognak a pokolban égni, miért nem tervezte ezt az egészet máshogy, mert én szerintem ha jó lenne ezt nem engedné. Miért engedte be a kígyót az édenkertbe? Ha mindenható tudta hogy Éva úgyis megeszi az almát és bűnös lesz az emberiség miatta, miért nem cselekedett másképp? Emberek nagyrésze nem él olyan életet ami után a mennybe juthatnának, tehát több milliárd ember fog a pokolban élni? Isten akkor jó? Csak Jézus által juthat valaki a mennybe, tehát ha van egy ember, aki mindig mindenét odaadta mindenkinek, mindenki szerette a hatalmas szíve miatt, senkit se bántott soha, de viszont nem hisz istenben akkor ő is pokolba jut, csak ezért? Mert a biblia ezt írja. Én szerintem ez az egész pokolos dolgot a papok találták ki, hogy az embereket lehessen valamivel zsarolni, irányítani, hatalmat így akarták megtartani. Egykor hittem nagyon is, talán kicsit most is, de ezek a kérdések teljes ellentmondásba vannak Isten jóságával.

2021. szept. 11. 19:44
1 2 3 4
 21/32 Darkmoon80 ***** válasza:

"Csak a két szép szeméért senki sem kerül a mennyországba én arrol beszéltem hogy aki nem hisz de megfelel a kérdésben feltetteknek akkor az Úr dönthet ugy, hogy beengedi a mennyországba."


Bizony figyelek.


"a két szép szeméért senki sem kerül a mennyországba..."


Én éppen ezzel a hozzáállással igazolom Isten igazságtalanságát.


Te magad írod: Megfelel a feltételeknek...

Mint tudjuk az ember nem cselekedetei miatt üdvözül.

Akkor milyen feltételeknek is kell megfelelni, amik nem az adott ember cselekedetei?

2021. szept. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Ezek legtöbje erkölcsi feltétel. Nem kimondotan tevékenységekre utasit hanem bünős cselekedetek elhagyására.


Ne lopj,ne őj, szeresd úgy felebarátod ahogyan saját magad szereted.


Ezek mind az emberi minőségbencfejlesztenek minket vagy talán ezek olyan rosz dolgok?

2021. szept. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 Darkmoon80 ***** válasza:

"Ne lopj,ne őj, szeresd úgy felebarátod ahogyan saját magad szereted"


Ezek bizony cselekedetek, vagy cselekedetek hiánya (nem teszed meg).


Azaz mégis csak az életbeli cselekedetek alapján kellene mérlegelnie Istennek, ám Isten nem ez alapján mérlegel, mert ha így tenne, akkor az üdvözülésnek lenne egy bevált receptje, mely biztos sikert hoz, azaz nem Isten kegyelméből üdvözülnél, hanem saját cselekedeteid következményeként.


Tehát mi is az üdvözülés útja?


Cselekedetek vagy Isten szeszélye?

2021. szept. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Eddig sem beszéltem szeszélyről. Ez üdvőzités nem hasraütés szerint történik.
2021. szept. 14. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
19# nem kell elolvasni van ahol bár Istenben hisznek de egy szót sem ejtenek jézusról magyarul elég. És semmi feljegyzés nincs abból az időszakból ami alátámasztaná az állításod
2021. szept. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 Darkmoon80 ***** válasza:

"Ez üdvőzités nem hasraütés szerint történik."


Éertem.

Nem értem!


AKKOR mi alapján??? Adott egy ember. Isten konkrétan milyen szempont alapján dönt az üdvözüléséről???


Erről tudnál néhány szót mondani (végre, mert eddig még ez valahogy nem sikerült).

2021. szept. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 Darkmoon80 ***** válasza:
Nem megy?
2021. szept. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

25 az Ó szövetségben konkrétan a névszerint nem szerepel de mint messiás igen. Javaslom olvasd el adig nem igazán van miről beszélnünk ez olyan mintha én láttam volna 1 filmet te meg csak tipelgetnél mi van benne.


26 Neked is javaslom olvas el a Bibliát konkrét válaszok vannak rá pl amit emlitettem 10 parancsolat


Ha nemtudjátok mit tartalmaz a Biblia ennyi erővel azt mondhatnék amit akarok igy a vitán inkább csak vicc.

2021. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
66%

"Ha nemtudjátok mit tartalmaz a Biblia ennyi erővel azt mondhatnék amit akarok"


Pont ez történik csak mi tudjuk mi van benne de te azthiszed hogy nem vagyis azt mondassz most amit akarsz de mi tudjuk hogy hülyeség

2021. szept. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 Darkmoon80 ***** válasza:

" 26 Neked is javaslom olvas el a Bibliát konkrét válaszok vannak rá pl amit emlitettem 10 parancsolat"


Helytelen.

Nem nekem kell a választ kibogarászni helyetted. Láthatólag, úgy gondolod, tudod a választ, akkor áruld is el, vagy rajta leszel kapva, hogy a levegőbe beszéltél csak.



A 10 parancsolat konkrét cselekedetekre vonatkozik, azaz leírja mit tegyél vagy mit ne tegyél, tehát ha ez alapján történik a megmérettetés, akkor ismét oda jutunk, hogy "cselekedetek alapján" üdvözülhetne az ember, amiről a Biblia(!!!) jelenti ki, hogy nem igaz.

Tehát ez nem helyes válasz. Valami mást kell kitalálnod.


Így továbbra adós vagy azzal, hogy mi alapján írtad ezt: "Eddig sem beszéltem szeszélyről. Ez üdvőzités nem hasraütés szerint történik."


Tehát mi az a faktor (nem a hasra ütés ezek szerint?) ami a valódi kiválasztási szempont szerinted?

2021. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!