Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ortodox felnőttek miért...

Az ortodox felnőttek miért nem áldozhatnak? Aki magyar ortodox az válaszoljon.

Figyelt kérdés
A román ortodox templomban mindig csak a gyerekeket áldoztatják a kanállal😢.

2021. szept. 11. 23:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Jaj más kérdésre akartam ezt írni de már nem tudom kitörölni. Hogyne érdekelne mi van a szomszídomban. Az az ortodox templom mellettem van, itt megyek el előtte. Meg se tudom állni hogy hétköznap is ne nézzek be.
2021. szept. 14. 07:01
 12/14 anonim ***** válasza:
És kit érdekel hogy a gyerekeknek megesznek egy darab kenyeret amit a pap azelőtt 2szer a földre is ejtett vagy hogy a felnőttek ebből nem kapnak?
2021. szept. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem tudtam aludni aztán elmentem reggel 7 órakor a tőlem 2 percre lévő ortodox templomba. Vagyis átugrottam.

Meglepődtem mert négyen vagyunk vagyis hárman, magamat nem számítok oda reformátusként. Nem voltak gyerekek és a három öregasszony ól kettő áldozott úgy mint a gyerekek. Úgy látszik az Isten megadta nekem a választ hogy felböttek is áldozatnak és azért alakult így hogy úgy Irányított hogy menjek a templomba. Azt tudtam hogy minden reggel 7 órakor van Szent Liturgia de azt gondoltam olyan mint vasárnap. Lehet hogy hétköznap a liturgián csak a felnőttek áldoznak és vasárnap meg engedik a gyerekeket. Ki gondolta volna hogy Isten megadja nekem a valaszt. Nagyot néztem hogy felnőttek áldoztak. Gyertya volt a bal kezükben, a jobbak keresztet vetettek és ....nem tudom ...nem láttam messzire mert nem volt nálam a szemüvegem, csak a lakásuk som mert oly közel van a templom.

2021. szept. 16. 11:13
 14/14 A kérdező kommentje:
Lakáskulcsom. Azért nem véletlen hogy pont így alakult hogy mellettem van az az ortodox templom. Sokszor megyek el a templom előtt és a papok előre köszönnek mert ismernek látásból. Mint szomszéd. Egyszer a lépcsőházunkba is bejött a pap, kinnt ültem a lócán és akkor is köszönt nekem. Arra vagyok kíváncsi Vizkeresztkor jönnek szentelni a lépcsőházat. Mint földszinten lakónak lesz ott tomjénezés akkor....meg mi lesz ortodox húsvétkor mikor nagyszombaton körmenettelnek....hogy fogok én aludni ha hozzám hallatszik az énekek meg a zaj.
2021. szept. 16. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!