Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hány millió embert ölhettek...

Chevive1971 kérdése:

Hány millió embert ölhettek meg a világon Isten és a kereszténység (pl. :A szentnek nevezett István király 20 ezer magyart öletett meg mert nem akarták felvenni a keresztény hitet) nevében?

Figyelt kérdés
2010. aug. 31. 19:32
1 2 3 4
 11/36 Salx Narval ***** válasza:
39%
Igen kedves Péter, feláldozta a saját fiát, meg kiirtotta az emberiséget, gyermekeket,terhes nőket sem kímélve ,pusztán szeretetből.Ráadásul jó előre kitervelve, egy tökéletes alkotó elméjével.Gratulálok.Bármi jöhet, csak vallásos emberek ne kerüljenek hatalomra, mert minden másképp gondolkodót kiirtanak,megfélemlítenek.Természetesen, a saját lelki üdvözülésünk érdekében.Azzal viszont egyetértek, hogy inkább a hatalomvágy, mintsem a hit vezetett a népirtásokhoz.KB annyira voltak vallásosak ők mint én.
2010. szept. 1. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
50%
Ez egy értelmes kérdés, mindaddig, amíg valójában a számadatra vagy kíváncsi, és nem rejtett utalást teszel arra, hogy mint az átlagember, te is összemosod a vallást annak alkalmazóival :)
2010. szept. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
59%

Először is: én nem vagyok katolikus és elítélem az erőszakot, de az inkvizíció áldozatainak számát alaposan túllihegik, a rendelkezésünkre álló számadatok kevesebb mint 10 ezer embert tartanak számon a pár száz év alatt.

Ez is nagyon sok, félre ne értsetek, de higgyétek el, a huszadik században a nácik és főleg a kommunisták a sztálini Szovjetunióban ennyit egy nap alatt elintéztek, úgyhogy talán megemlékezhetnénk az ateizmus áldozatairól is.


Isten pedig nem irt ki senkit, a Biblia világosan kijelenti: aki fegyvert fog, fegyver által vész el. Ölni bűn. Szeresd felebarátodat,mint önmagadat. Ennyi.


Ja, és tudjátok mi lenne, ha felszámolnánk a kereszténységet? Nézzetek utána, mi történt a francia forradalom után, amikor a "felvilágosodás" egy rövid időre megmutatta valós arcát. Nézzetek utána a kommunizmus borzalmainak. Azt hiszitek, a vallás okozza a károkat? Az ember okozza a károkat.

Láttam egy videót, ahol Richard Dawkins, vezető darwinista, ateista meginterjúvol egy szintén ateista filozófust. A filozófus kifejti hogy az abortusz remek dolog, két éves koráig meg lehet ölni egy csecsemőt ha az beteg, mert az még nem ember, betegen meg úgyis a társadalmat terheli. Viszont a filozófus úr vegetáriánus, úgyhogy Dawkins lelkes seggnyaló módjára azt mondogatja, micsoda morális ember, sokkal morálisabb, mint én vagyok, hiszen nem eszik húst. De öljük meg a csecsemőket két éves korukig, miért ne? Nesze nektek ateizmus, jó étvágyat hozzá, ha bírja a gyomrotok.

2010. szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
63%

"10 ezer embert tartanak számon pár száz év alatt"

szvsz a vallás miatt 1 ember életének a kiontása is messzemenően sok lenne!!!

2010. szept. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
Nem olvastál végig? "Ez is nagyon sok, félre ne értsétek". Ha esetleg végigolvasod a hozzászólásomat, van konklúziója is a dolognak. Az emberi gonoszság, nem a vallás.
2010. szept. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:

igen végigolvastam a válaszodat és láttam mit irtál.

a vallás akkoris egy nagyon jó indoknak tűnt rá. nem?

lehet vallásos az ember, nem azt mondom hogy nem...de tudni kéne, hogy hol van a határ ami már sok. Ha én aztmondom neked pl, hogy én hiszek az elektrotechnika jövöjében és te meg aztmondod hogy ez butaság mert úgyse, akkor meg kéne hogy keresselek és öljelek meg? szerintem egyáltalán nem...!

2010. szept. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 Salx Narval ***** válasza:
64%

" Isten pedig nem írt ki senkit "

Akkor, hogy is volt az a dolog a vízözönnel?

2010. szept. 2. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
És mi volt a konklúzió? Hogy többet nem lesz vízözön.
2010. szept. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
55%

Kedves tegnap 17.57. Értelek, de így bármi alapot szolgál a népirtásra. A kommunizmus idején a kommunizmus (és az ateizmus!) nevében gyilkolták a vallásosokat, a másképp gondolkodókat, az állam ellenségeit, meg azt akin aznap nem volt sapka. Akkor tiltsuk be a vallással együtt az ateizmust is?


Azok az emberek akik a keresztény vallás nevében ölnek, NEM ENGEDELMESKEDNEK a saját vallásuknak, ami békét tanít. Nem a vallást kéne betiltani, ami békét tanít, hanem az emberi gonoszságot megszüntetni.De azt nem lehet, főleg azért nem, mert az ember régen legalább tudta magáról,hogy gonosz, de az eredendő bűnről szeretünk elfeledkezni, így a modern gyilkosok már "társadalmi szükségszerűségből" ölnek (nácik, komcsik) vagy genetikai probléma miatt. Senki nem felelős, minden viszonylagos. Így nem lehet felszámolni a gonoszságot, mert letagadjuk a gyökerét.

Te biztosan egy kedves fiatalember vagy, aki nem ölne. De ha belegondolsz, kik követik el a mai világban a legtöbb gonoszságot? A hívő keresztények? Nem. Azok, akik nem tartanak égi igazságszolgáltatástól, akiknek teljesen mindegy, mi történik a világgal, csak neki jó legyen. Pénzért és hatalomért ölnek, nem Istenért.

2010. szept. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 Salx Narval ***** válasza:
Régebben sem volt ez másképp,akkor is a hatalomért, vagyonért öltek, a hit és az eszmék, csak arra szolgáltak, hogy megmozdítsák a tömegeket és igazolják magukat a világ előtt.A nép pedig ment ölni,vagy szemet hunyt, ki tudatlanságból, ki félelemből, ki csupán azért mert élvezte, sajnos ilyen is volt és van még ma is.
2010. szept. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!