Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ki, miért nem hisz Istenben?

Ki, miért nem hisz Istenben?

Figyelt kérdés

2021. okt. 16. 10:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezőnek:


Szerintem az önzetlen viselkedés a gének továbbélésével áll kapcsolatban. Egy állat önfeláldozó módon megvédi a kölykét, mert az a saját génjeit hordozza. Az élet folyamatosan, terjeszkedni akar ebben pedig az önzetlenség is segíthet. Azonban az önzés is jó túlélő stratégia tud lenni. Talán példa erre azoknak a fiókáknak a viselkedése, akik kilökik a többieket a fészekből, így ők több táplálékhoz jutnak. A világban az önző és önzetlen viselkedés jelen van.


Egyébként nem tudom, hogy hallottál-e róla, de a múlt évtized elején sikerült szintetikus DNS-t létrehozni Craig Venternek és csapatának. Azt egy lecsupaszított baktériumba tették bele, ami életre kelt. A korabeli sajtó úgy hozta le, hogy Venter életet teremtett, ami nyilván túlzás, de egyáltalán nem lebecsülendő teljesítmény. Azóta a szintetikus biológia gondolom, előrébb tart.


"Aki tagadja hogy a világegyetem véletlen, és minden ami benne van, ott komoly probléma van az értelmi képességgel."


Nem biztos, hogy a Világegyetem véletlen, - igaz, van olyan modellünk, amely a spontán módon kialakuló Világegyetemet favorizálja - de úgy néz ki, nem a keresztény isten műve.


A Nap körülbelül 5 milliárd év múlva ugyanis olyan nagyra fog duzzadni, hogy ropogósra süti a Földet, így eltűnik róla minden élet. Ami a Világegyetem végét illeti, a kihunynak a csillagok, és sötétbe burkoltan a végtelenségig fog tágulni, élet pedig nem lesz benne. Beáll a hideg hőhalál. Igaz, fel lett vetve, hogy esetleg az Univerzum ebből feltámadhat, ahogyan a korábbi hőhalálból is, de ez nincs bizonyítva, hogy biztosan így lesz. Van olyan vélemény is, miszerint a téridő is szétszakad.


Ha ez így lesz, akkor az elég szomorú vég, egy teremtett Univerzumnak. Miért teremtette volna a keresztény isten ilyenre, amikor elvileg örök életre teremtette az embert? A Világegyetem nem feltétlenül alkalmas az ember számára az örökkévalóságra.

2021. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
85%

"Ott komoly probléma van az értelmi képességgel."


A te értelmi képességeiddel nincs gond?


Abszolút nem értesz a tudományokhoz. Ezt látsz, hogy a #60-as kommentben a felvetéseid közül párat tudtam is cáfolni.


Vagy nézz utána a tudományoknak normálisan, vagy pedig maradj a fundamentalista közösségedben, és csendben olvasgasd a Bibliát.


De a bohóckodásodra senki sem kíváncsi.

2021. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
#61-es kommentben.
2021. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
85%

Közben belehallgattam a hanganyagba, amit linkeltél.


Ébredjetek, 2014-ből. Aha. Szóval Jehova tanúja vagy. Na, ez mindent megmagyaráz.

2021. okt. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 Tislerics Máté ***** válasza:
84%

#57! Ha nem érted az evolúciót, akkor miért kritizálod? Ez nem egy tézis, hanem egy természeti jelenség. Ha nem hiszel benne az olyan, mint ha nem hinnél a hurrikánokban.


Minden tulajdonságod kialakulása gyönyörűen és elegánsan megmagyarázható az evolúció által. Istent maximum önkényesen beleképzelni lehet ebbe a folyamatba. Ráadásul úgy, hogy nem is válaszoljuk meg a kérdést, csak rákenjünk egy bizonytalan eredetű dologra, ami továbbra is ismertlen módon felel érte. Az okosabb emberek nem kacifántosan hárítanak meg képzelegnek, hanem kutatnak és megismernek, hogy ne csak higgyék, hanem tudják is, hogy mi az igazság. Így jutottunk el odáig, hogy ma már képesek vagyunk megmagyarázni mi az oka a fajok sokszínűségének és hogyan váltunk ilyenné az élet megjelenése után. Sőt ezt be is tudjuk bizonyítani.


A szervetlen anyagból élet, pedig nem a (biológiai) evolúció része, amiről beszélsz), hanem a kémiai evolúcióé. Ami, habár még nem olyan könnyen bizonyítható, mint a biológiai evolúció, de még így is ezerszer megalapozottabb elmélet, mint bármilyen vallásos elképzelés az élet megjelenéséről.


Aki nem képes eldönteni, hogy egy tudományos hipotézis, vagy egy emberi elképzelés-e a valószínűbb, annak komoly problémája van az értelmi képességével...


A véletlen pedig egy emberek által használt fogalom. Azt jelenti, hogy egy folyamat kiszámíthatatlanul megy végbe. Ezért nevezed te is véletlennek, mert nem érted! Mások meg igen!

Tanulj!


[link]


[link]


[link]


Nem az a baj, hogy tájékozatlan vagy, hanem hogy elégséges ismeretanyag nélkül próbálsz logikusan gondolkodni. Márpedig tudás nélkül a logika semmire sem jó...

2021. okt. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/73 anonim ***** válasza:
90%

#65


Amint a hanganyagból nyilvánvaló, a Kérdező Jehova tanúja.


Ő tehát feltehetően abban hisz, hogy a Vezető Testület hitelesen tájékoztatta őt tudományos kérdésekben is. Az nem merül fel benne, hogy őt félrevezették, pedig ez a helyzet.


Egyébként attól, hogy valaki keresztény, még elfogadhatja az evolúciót. A Vatikán is elfogadja.

2021. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/73 anonim ***** válasza:
11%
#65 Most tanultam valamelyik nap, hogy a disznótól származik az ember mégis. Sikerült egy disznó vesét emberbe operálni. Mindenki egy nagy disznó. Istennek van humorérzéke.
2021. okt. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 anonim ***** válasza:
95%

"A hit pedig a remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés"


Nos, ez nagyjából jól leírja a hit lényegét, szeretne valaki valamit és ripsz-ropsz már meg is van győződve a létéről.

Nem teljesen pontos a megfogalmazás, mert nem biztos, hogy a két felvetés között van kapcsolat, mert lehetne külön is, csak akkor nincs sok értelmük együtt emlegetni őket, meg aztán nem csak látható és nem látható dolgok vannak, inkább így lenne értelme, hogy nem látható, nem mérhető, nem észlelhető, nem kimutatható, nem magyarázható dolog, de akkor meg ott van a kérdés, hogy ugyan mi az alapja a létéről való meggyőződésnek?

Az, hogy néhány ókori zsidó rabbi összeállított egy teljesen logikátlan, tudománytalan, meseszerű, vagy őszintén kimondva - szeretném, ha nem sértésnek olvasná valaki - gyermeteg írásművet, amely tartalmaz bizonyos kijelentéseket, az nekem nem jelent semmit.

Én nem is szeretném, ha ez igaz, vagy valóság lenne - mert valójában szörnyűségek halmaza, elképesztően embertelen, illetve talán az ókorban még társadalmi, szociológiai és logikai szinten megfelelt a rabszolgaság, az analfabetizmus, a teljes iskolázatlanság, és tudatlanság, a hiedelmek korában, de normális ember nem fogadhatja el alapelvnek azt, hogy amit szeretnénk, az létezik.

Ez egyszerűen ostobaság.

Valaki felvetette ezzel kapcsolatban, hogy ha valamit szeretnénk, akkor azt létre is lehet hozni, ez kétségtelen, az ember sok mindent megvalósíthat a vágyaiból, de terveznie kell, alkotnia és ugye Istent mégsem nekünk kellene megterveznünk, megvalósítanunk, megteremtenünk, hogy aztán majd megteremthessen minket, meg a világot.

Illetve az a véleményem, hogy a keresztény hitben pontosan ez történt, Istent az ókori rabbik találták ki, ők teremtették, hogy megmagyarázzák a világot, de sajnos mára ez már olyannyira kevés, hogy szóra sem érdemes, ez a szó, hogy - teremtés . semmit nem mond a világ létrejöttéről, vagy egyszerűen a világról, és nem is magyaráz meg belőle semmit, vagy vele kapcsolatban, pedig korunkban már sokkal nagyobbak az igények, így kijelenthető, hogy a hit mint módszer, vagy alkalmazás értelmetlenné vált, csak a tudatlanságot hordozza, generálja és rögzíti, vagy véglegessé teszi.

Régóta nem eszerint élünk, a tudományos módszertan alkalmazása, amely gondolkodásunk alapja, viszont nem tűr meg kivételeket, nem tehet engedményeket a hit felé.

Nagyjából ez az oka, hogy nem hiszek képzeletbeli Istenben, istenekben, természetfölötti lényekben, világban, mert nincsen semmi alapja ezeknek a babonáknak, hiedelmeknek.

Nincs olyan, hogy természetfeletti lenne valami.

2021. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim válasza:
45%
Szerintem egész végig a naphoz imádkoztak, csak annyira fejletlenek voltak hogy kitaláltak meséket, de végig a naphoz imdákoztak, sajnos a mai napig. egyszerű mi lenne ha mi napunk már nem égne ?
2021. okt. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 kriszpo ***** válasza:
94%

Kapott esélyt, hogy bizonyítson. Nem sikerült neki. Innentől kezdve...

Ha az ember felnőttként "megvilágosodik", rájön, hogy mese az egész, (egyházi) érdek. Folyamatosan higgy valamiben elvakultan, vakon! Fogj mindent az istenre! Tartsd el az egyházat! Na ez nekem nem megy 30 éve.

2021. okt. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!