Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyetértetek különböző egyháza...

Egyetértetek különböző egyházak, például a Jehova Tanúi kijelentésével, miszerint az utolsó időket éljük?

Figyelt kérdés
Ha engem kérdeztek bizony elég erős ellenérzések vannak bennem. A vírus miatt sokan mondják, hogy már nincs sok hátra. Na meg minden, ami körülöttünk zajlik. Tény hogy valami ráció felfedezhető benne, de erre csak azt tudnám mondani, hogy vírusok mindig is voltak, élelmiszerhiány volt, háború volt, erdőtüzek voltak. Mégis azt érzem, hogy nem lehet őket meggyőzni semmiről. A logikus gondolkodás nekik semmi.

2021. nov. 11. 18:57
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Azon csodálkozom, hogy az emberek nem veszik észre, tök természetes a világban a hazugság."


Az emberek észre veszik a hazugságot, csak nem tudnak vele mit kezdeni! És ott vannak a hétköznapi gondjaiknak a problémája amit meg kell oldani. Gyerekek, számlák, váratlan esemény(szervizbe kell vinni a kocsit) fáradtság, stressz, kimerültség stb.

A lényeg az, hogy hatalmas a figyelem elterelés is.


Kérdező!


Az hogy Jehova tanúi hogyan értelmezik az Utolsó napokkal kapcsolatos dolgokat az egy dolog.

- Igen az Utolsó napokban élünk!

Hogy az Őrtorony szervezet értelmezésében ez mit jelent azt erős fenntartással kell kezelni.

Az eddigi tapasztalat az, volt hogy alapvető dologban is tévedtek. Nem vitás, hogy ők nem Isten szócsöve bármennyire is azok akarnak lennie, de mégsem azok.

Értelmezéseik tévesek és az Utolsó napok eseményeinek értelmezésében is tévednek.

2021. nov. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
52%
Ahogy nézem még van pár száz évünk.
2021. nov. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
Mondjuk 2030-ra mondják, hogy itt pl. 45-50 fok lesz nyáron Magyarországon. Azt már én nem nagyon fogom kibírni. Nem tudom Jézus megvárja-e a klímaösszedőlést...
2021. nov. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 A kérdező kommentje:

Vidiripi, az a baj, hogy minden vallás igazsága az abszolút igazság, nem tesz engedményt más vallások javára. Ezt Drábik János közgazdász mondta. Ezer százalékosan egyetértek.

Tény, hogy vannak bajok, de ennek szerintem csak kis része a vírus.

Másrészt pont egy barátommal beszélgettük, hogy a szeresd felebarátodat elég érdekesen módosul például akkor, ha valaki a saját nemét szereti. Abban az esetben már nem kell szeretni.

Az utolsó időkről már elég régen beszélnek. Ilyen alapon lehetett volna bármelyik korra azt mondani, hogy utolsó időkben élünk. Viszont én nem vagyok hozzáértő, nem foglalkoztam különböző egyházakkal.

2021. nov. 17. 13:19
 25/63 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Másrészt pont egy barátommal beszélgettük, hogy a szeresd felebarátodat elég érdekesen módosul például akkor, ha valaki a saját nemét szereti. Abban az esetben már nem kell szeretni."


Nem értem! Miért nem kell szeretni?


"Az utolsó időkről már elég régen beszélnek. Ilyen alapon lehetett volna bármelyik korra azt mondani, hogy utolsó időkben élünk. Viszont én nem vagyok hozzáértő, nem foglalkoztam különböző egyházakkal."


Még is ezt a témát érintően írsz ki kérdést! Tehát nem foglalkozol vele, de azért még is foglalkozol vele.

Egyébként pedig egy olyan megállapítás teljesen helytelen lenne hogy bármelyik korra rálehetne húzni!

2021. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 A kérdező kommentje:
Anyukám például azt mondja, már az 1970-es években ugyanerről írtak a Jehova Tanúi utolsó idők jelei: élelmiszerhiányok, nemzet támad nemzet ellen, kihal a szeretet, természeti katasztrófák, járványok, az utolsó időben elszakadnak a hittől. Csakhogy már a felvilágosodás korában kezdtek elszakadni a hittől. Nemzet támad nemzet ellen is igaz már régen.
2021. nov. 17. 19:50
 27/63 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Na akkor javaslom olvasd el azt a részt újra és gondolkodj el az olvasottakon. Ja és ne úgy csináld ahogyan Jehova tanúi hogy vesznek 1 vagy 2 Biblia verset és azzal támasszák alá a mondandójukat!

Mert ez itt a baj! Olvasd el újra és gondolkozz az olvasott részen.

Ja igen és felejtsd el hogy mit mondott anno anyud. Amíg nem vagy képes teljesen kizárni az általa mondottakat addig esélyed sincs hogy ténylegesen megérthess dolgokat! Olvass és elmélkedj az olvasottakon!

2021. nov. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 Godaime ***** válasza:
100%

" A vírus miatt sokan mondják, hogy már nincs sok hátra."

Aki ilyen hülyeséget mond az szerintem többször megbukott történelemből az iskolai évei során.

2021. nov. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 Godaime ***** válasza:
100%
A jehovák meg a szektájuk megalapítása óta a végső napokra készülnek, többször elhalasztva azt nyilvánvaló okokból. Vicc az egész banda.
2021. nov. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 A kérdező kommentje:

Sajnos Godaime-nek igaza van. Első forrásból tudom, hogy sokan már a 70-es években nem tanultak tovább, mert várták a világvégét. Miért kellene nekem azt elhinnem, hogy van világvége? A tudomány álláspontja sem egyértelmű ebben a kérdésben. Továbbá a globális felmelegedés sem biztos, hogy igaz. Nagyon szkeptikus vagyok.

Egyébként nem csak ők jósoltak/jósolnak világvégét, hanem a neoprotestánsok felekezetek is.

2021. nov. 18. 12:55
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!