Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyetértetek különböző egyháza...

Egyetértetek különböző egyházak, például a Jehova Tanúi kijelentésével, miszerint az utolsó időket éljük?

Figyelt kérdés
Ha engem kérdeztek bizony elég erős ellenérzések vannak bennem. A vírus miatt sokan mondják, hogy már nincs sok hátra. Na meg minden, ami körülöttünk zajlik. Tény hogy valami ráció felfedezhető benne, de erre csak azt tudnám mondani, hogy vírusok mindig is voltak, élelmiszerhiány volt, háború volt, erdőtüzek voltak. Mégis azt érzem, hogy nem lehet őket meggyőzni semmiről. A logikus gondolkodás nekik semmi.

2021. nov. 11. 18:57
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 Godaime ***** válasza:
53%
A te érved meg: Á ez nem igaz, anélkül, hogy megindokolnád, mert ugy-e minek azt, isten létezését sem kell megindokolni neked, csak elhiszed mert egy azt mondták neked.
2022. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:

Semmilyen érvet nem írtál, csak gondolataidat fogalmaztad meg a magad egyszerű módján.


De lásd, itt a vallás definíciója:

"A vallás a világnak és a valóságnak az emberek valamely csoportja által elfogadott értelmezési modellje, e modellhez rendelt értékekkel, normákkal és az ezekből következő emberi magatartás-, észlelés- és gondolkodás-formákkal"


Szó sincs arról, hogy a vallás csak teizmuson alapulhat. Persze ez egy tudományosabb megfogalmazás, azt nem foglalták bele, hogy "Godaime" mit szól ehhez.

2022. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Nem kell minden mondtat végére felkiáltójelt tenni, hiszen annak semmi értelme."


Igaz! De ez egy rossz szokásom már más is mondta de nem tudtam róla még leszokni.


"A Buddhizmus inkább életfilozófia, mint vallás, sokan még csak nem is tartják annak."


Akkor most gondolj azokra akik annak tartják! A lényeg az hogy vannak olyan vallások amelyekben nincsenek istenségek.


"Nyílván akad néhány szekta, amely egy személy bálványozása köré épűl, de ezek ritkábba."


Néhány?!!!!!!!!!

- Kutakodj már egy kicsit! Nem néhány van hanem számos ilyen van.


"A vallás allatt nyílván az istenbe vetett hitetet értettem, ahogy azt le is írtam, te el is olvastad és mégis félreértetted."


Meglehet hogy neked egyértelmű hiszen te írtad.

De egy! Én nem vagyok gondolat olvasó.

És kettő, nézzük csak hogy mit is írsz ami félreérthető!

"...csak úgy, mint bármelyik más vallás vagy szekta."

A "bármelyik más vallás" igen csak tág fogalom.

Nézd el nekem hogy bármelyik is beleértettem!


"Ha a jehoáknak lenne két milliárd követője, vallásnak hívnánk őket."


Minek? Most is vallás.


"Az iszlám sokkal, de sokkal rosszabb és dúrvább doglgokat követel a tagjaitól, mégis vallásnak tartjuk mivel sok ember követi."


Jehova tanúit is annak tartják, vallásnak.


"Ééés figyelmen kívűl hagytad az érveimet, mivel nem tetszenek neked. Mennyire tipikus keresztény hozzáálás már ez."


Te meg okosabb vagy mint egy ötödikes! :)

2022. jan. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!