Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet, hogy Jézus tényleg...

Lehet, hogy Jézus tényleg csak mítosz?

Figyelt kérdés

Lásd itt:


[link]


2021. nov. 23. 00:00
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
2021. nov. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Egy történelmi Jézus létezhetett, de ami az evangéliumokban van, az szerintem csak mítosz. Jézus nevéhez sok legenda fűződött, pl. vízen járt, stb. ezt írták le a Bibliába, de ez mítosz.
2021. nov. 23. 23:52
 13/35 anonim ***** válasza:
19%

"Egy történelmi Jézus létezhetett, de ami az evangéliumokban van, az szerintem csak mítosz. Jézus nevéhez sok legenda fűződött, pl. vízen járt, stb. ezt írták le a Bibliába, de ez mítosz."


Most erre mit lehet mondani? A történelmi Jézus létezett. A cikk, amit linkeltél is azt írja, hogy néhány szélsőséges tudóst leszámítva, senki nem tekinti Jézust kitaláltnak. Abban a tudósok megegyeznek, hogy élt, megkeresztelték és megfeszítették.

Innentől kezdve a dolog rajtad áll. Senki nem fog visszavinni az időben, hogy megnézd tényleg vízen járt-e vagy sem.

Viszont Isten tegnap, ma és holnap is ugyanaz. Ha érdekel az igazság, kérj Tőle választ és tanulmányozd a kereszténységet. Előbb-utóbb dönteni tudsz majd. De ez mindenkinek a saját útja.

Azok a keresztények, akik nem találkoztak személyesen Jézussal, mindig is ugyan ebben a helyzetben voltak.

2021. nov. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
17%

"Egy történelmi Jézus létezhetett, de ami az evangéliumokban van, az szerintem csak mítosz. Jézus nevéhez sok legenda fűződött, pl. vízen járt, stb. ezt írták le a Bibliába, de ez mítosz."


Szerintem vízen járt. És azt hiszem Péter apostol is megpróbálta és azt mondta pár lépés után tudok vízen járni én is, majd elsüllyedt. Jézus akkor mondta neki, elvesztetted a hited.

Én már sok fának mondtam száradjon ki és kiszáradt. Ekkor tudtam meg, hogy ha valaki próbára akarja tenni hitét, mondja a fának száradjon ki és kiszárad. Akkora hitem még nincs, hogy hegyeket mozgassak, de még próbálkozom, majd szólok, ha sikerült.

2021. nov. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:

"Abban a tudósok megegyeznek, hogy élt, megkeresztelték és megfeszítették."


Ha csak ebben egyeznek meg, akkor akkor bizony benne van a pakliban, hogy a keresztények egy mitológiában hisznek: kivégeztek egy embert, akihez lehet, hogy a nép körében legendák kezdtek el kötődni: isten fia volt, feltámadt a halálból, visszatér majd, csodákat tett stb. Vagyis volt egy ember, akire ráaggattak egy csomó dolgot, így született meg a kereszténység központi alakja: Jézus Krisztus, akinek a történelmi elődjéhez ki tudja, mennyi köze van - ha ez így lenne, akkor az azt jelentené, hogy kereszténység csak egy mitológia.


Tanulmányoztam a kereszténységet, sőt, voltam is keresztény, de elvetettem. Nem értek egyet a kereszténységgel, és nem látom megfelelően igazolva sem.

2021. nov. 24. 10:58
 16/35 anonim ***** válasza:
17%
Tehát akkor le kell pontozni a 15-öst, mert van hite és nem hiszitek el. Nagyon jó...
2021. nov. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 Darkmoon80 ***** válasza:
47%

Nem azért.


"Szerintem vízen járt. " Igen? Szerinte. És ez hasznos információ? Egyszerű vélemény, amit semmivel sem támaszt alá. Irreleváns a kérdés szempontjából. (Piros X)


"És azt hiszem Péter apostol is megpróbálta és azt mondta pár lépés után tudok vízen járni én is, majd elsüllyedt. Jézus akkor mondta neki, elvesztetted a hited."

Hiszi???

Én nem hiszem!

Hinni kevés, bizonyítani kellene. AKKOR hasznos infó, így haszontalan. (piros X)


"Én már sok fának mondtam száradjon ki és kiszáradt. Ekkor tudtam meg, hogy ha valaki próbára akarja tenni hitét, mondja a fának száradjon ki és kiszárad. Akkora hitem még nincs, hogy hegyeket mozgassak, de még próbálkozom, majd szólok, ha sikerült."


Próbálkozz a vízen járással, annak inkább van bizonyító ereje.

Majd szól, ha sikerül, addig: Piros X!


Megjegyzem:

Én sokszor mondtam a busznak, "'Állj meg!" és megállt (a megállóban).

Szerintem potenciális messiás vagyok, csak nem hangoztatom, nehogy kereszten végezzem.


Hát ennyit a pontozásról és a válaszok hasznosságáról!

2021. nov. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:

Jézus történelmileg létezett! Az is valos hogy beszédeket tartott és hogy gyogyitott

Lehet hogy ki volt szinezve de tény hogy ő már akkor iskolában járt ergo megtanult számolni irni olvasni valamint mivel papi iskolába járt ezért gyógyítani is megtanult!

Jézus a kor egyik legokosabb emberek volt mert járt iskolába!

Persze hogy tisztában volt hogy hogyan kell földet művelni halászni illetve melyik gyógynövénynek milyen hatása van…

2021. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 Darkmoon80 ***** válasza:
44%

"...tény ..."???


Bocsánat, de minderre mi a bizonyíték?


Mert anélkül én is állíthatom, hogy zöld haja volt és tulajdonképpen a Marsról jött.

2021. nov. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
0%

Arról kedves (bolond) 20-as hogy fel van jegyezve akkori írásokban mind a rómaiak által mind a zsidok által és mind az arabok által hogy létezett! Ugye a rómaiaknak lehet hinni mert őrizték a tudást mindent le is jegyeztek ami valójában meg történt!

Honnan tudjunk hogy azok az iratok valósak? Onnan hogy sugar teszten voltak amik meg mondjak a tárgyak korát valamint egyezik a helyszín az akkori uralkodók stb stb stb…

Nem a mese könyvekbe irtak hanem hadi feljegyzésekbe illetve hivatalos dokumentumokba! A papir meg a tinta akkoriban qurva drága volt! Nagyon de magyon drága!

Nem is papir volt hanem állati borbol készült “papir”!

2021. nov. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!