Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet, hogy Jézus tényleg...

Lehet, hogy Jézus tényleg csak mítosz?

Figyelt kérdés

Lásd itt:


[link]


2021. nov. 23. 00:00
1 2 3 4
 21/35 Darkmoon80 ***** válasza:
33%

"fel van jegyezve akkori írásokban mind a rómaiak által mind a zsidok által és mind az arabok által hogy létezett!"


Konkrétan milyen feljegyzésekre gondolsz?


Fel tudnál néhányat sorolni?


Én ugyanis egyetlen egyről sem tudok kedves (nagy mellényű lódító) amely említést tenne az általad felsoroltakról!


Tételesen:

1,

"Az is valos hogy beszédeket tartott és hogy gyogyitott..."

Ezt mely római, zsidó, vagy arab dokumentum említi?

2,

"Lehet hogy ki volt szinezve de tény hogy ő már akkor iskolában járt ..."

Ezt mely római, zsidó, vagy arab dokumentum említi?

3,

" mivel papi iskolába járt ezért gyógyítani is megtanult!"

Ezt mely római, zsidó, vagy arab dokumentum említi?

4,

"Jézus a kor egyik legokosabb emberek volt mert járt iskolába!"

Ezt mely római, zsidó, vagy arab dokumentum említi?

5,

"Persze hogy tisztában volt hogy hogyan kell földet művelni halászni illetve melyik gyógynövénynek milyen hatása van…"

Ezt mely római, zsidó, vagy arab dokumentum említi?


Nos tied a lehetőség,

bizonyíthatsz,

egyszerűen csak az 1-5-ig terjedő számokhoz felsorolod az arra a témára vonatkozó dokumentumok listáját,...

vagy egyszerűen beismered, hogy össze vissza hazudozol...

2021. nov. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 Darkmoon80 ***** válasza:
6%

Mellesleg az általam ismert Jézus létezésére vonatkozó dokumentumok (igen kis számú és kevéssé konkrét) egyike sem tesz említést szellemi tulajdonságairól és iskolázottságának mértékéről.

Sőt egyedül az erősen vitatott Flavius szöveg valószínűleg utólagos keresztény betoldása) említi csupán a Jézussal kapcsolatos csodákat.

2021. nov. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 Darkmoon80 ***** válasza:
37%

"Honnan tudjunk hogy azok az iratok valósak? Onnan hogy sugar teszten voltak amik meg mondjak a tárgyak korát valamint egyezik a helyszín az akkori uralkodók stb stb stb…

Nem a mese könyvekbe irtak hanem hadi feljegyzésekbe illetve hivatalos dokumentumokba! A papir meg a tinta akkoriban qurva drága volt! Nagyon de magyon drága!

Nem is papir volt hanem állati borbol készült “papir”!"



Ha már ennyire tájékozott vagy akkor akár adhatsz egy listát ezekről a feljegyzésekről.

Ki, hol találta meg öket?

Ki írta, mikor és milyen Jézusra vonatkozó szöveg van rajtuk?


Nos, tudsz adni egy listát ezekről a dokumentumokról?

(Persze nem árt, ha a tudományos lapokban megjelent rájuk vonatkozó publikációk listáját is megadod, amikben pl. a radiokarbon kormeghatározások eredményei is benne vannak, ha már említetted őket!)

2021. nov. 25. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
2%

Szépen keresd ki nem fogok én neked órákig keresni dokumentumokat csak mert nem hiszel hivatalos információknak amiket amugy tanitanak is az egyetemeken…

Csak a bolondok kérdőjelezik meg… nem a vallási részét hogy feltámadt hanem hogy létezett… lehetünk ezek az ufo szkeptikusok csak ugye akkor vonjunk kétségbe Albert Einstein létezését vagy nagy Sándor esetleg Heródes Michelangelo meg vergil illetve dante személyét! Sőt yorki elizabeth sem létezett… de te tudod… mondom nézz utána nem fogok neked keresni csak hogy bizonygassak valamit…

(Ha komolyabban bele mész akkor arrhur király is létezett csak közel sem abban a formában mivel az egyesült államok és Írország is hivatalosnak mondja a létezését azokra alapozva hogy akkoriban létezett egy romai hadvezér aki a brit szigeteken ragadt akit arthoriusnak hívtak stb stb stb… lehet mondani hogy bizonyítsam de ott az internet utána lehet nézni csak több órás tananyagok ezek…)

2021. nov. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
0%
+ annyi hogy a törtenelmi Jézus eléggé agresszívan beszélt! Nem fizikai erőszak hanem lelkileg! Ebből melyik egyháznak lenne haszna?! Konkrétan fel van jegyezve hogy elég durván beszél a pokolról és hogy a kereszténység az igazi! (Mondjunk elég durva hogy abban a korban azt mondja hogy a pokol kiirthatatlan férgei bújnak bele az ember testébe és rágják annak húsát majd a kenkoves tisztító lángok égetik az ember testét…) csak egy újabb kis információ amit az évek alatt halmoztam fel ;)
2021. nov. 25. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 Darkmoon80 ***** válasza:
58%

Nos, ezt vártam!


1, Személyeskedsz

(bolondnak nevezel valakit ok nélkül)

[link]


2,

Nem veszel tudomást arról a közismert tényről, hogy a bizonyítás terhe az állítót terheli.

TE (!) állítottál dolgokat, amiket bizonyítani kellene. (19-es és 21-es hozzászólásodban)

Nem háríthatod rám a munkát, hogy én végezzem el helyetted, főképpen nem azt, hogy a te állításodat bizonyítsam.

[link]


3,

"Csak a bolondok kérdőjelezik meg… nem a vallási részét hogy feltámadt hanem hogy létezett… "

Hol írtam olyat, hogy Jézus létezését tagadom???

Én az általad Jézusról leírt dolgokat kérdőjeleztem meg, melyeket szerintem minden alap nélkül hozzáköltöttél a személyéhez: iskolázottság, észbeli képességek, gyógynövényismeret.

[link]


4, Egyébiránt a Jézusra vonatkozó (igen csekély) írásbeli anyagot elég alaposan ismerem (Tacitus, ifj. Plinius, Flavius, zsidó források), ám ezek egyike sem tesz említést az általad Jézusról leírt tulajdonságokról.

EZÉRT kértem az állításaid igazolását, amit úgy tűnik képtelen vagy megtenni.


5, Továbbá említesz arab forrásokat is, ezek léte nem közismert, ezért kértem a konkrét forrást, hiszen lehet, hogy pont ezek írnak Jézusról olyan dolgokat, amiket te említesz, bár erősen kétlem.


Összegezve:

Eddig még semmit sem mutattál fel a tekintetben, hogy nem csak össze vissza hazudozol Jézusról.

Ha jól tudom a hazugság bűn a keresztény vallás szerint.

Most még van egy lehetőséged bizonyítani, hogy nem így van, és igazak az általad leírtak.

(a 19-es és 21-es hozzászólások állításai)

2021. nov. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
60%

25.


Kerestem és nem találtam. Akkor ezzel igazoltam azt hogy hazudsz?

Elvégre is te nem vagy hajlandó bizonyítani. Én megpróbáltam de nem sikerült. Tehát ezek alapján eddig nagyon úgy néz ki hogy az állításaidat csak te találtad ki hogy megnyerj egy vitát = hazudtál.

2021. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Bart Ehrman, James A. Gray, az UNC vallástudományok kiváló professzora 2012. március 23-án, szerdán a Bulls Head könyvesboltban olvasott fel az új könyvéből, „Did Jesus Exist: The Historical Argument for Jesus of Nazareth”.: https://www.youtube.com/watch?v=hnybQxIgfPw

Szintén egy nagyon tanulságos videó mindkét szekértábor számára:

https://www.youtube.com/watch?v=SRfFLjWLybA

2021. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
42%
Az hogy a történészek nagy része szerint Jézus valóbban létező személy volt nem foglalja már magában azt hogy erre nincs KONKRÉT bizonyítékuk csak szerintük az a valószínübb?
2021. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

"Tanulmányoztam a kereszténységet, sőt, voltam is keresztény, de elvetettem. Nem értek egyet a kereszténységgel, és nem látom megfelelően igazolva sem."


Akkor minek írtad ki a kérdést? Semmi értelme.

2021. nov. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!