Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Lehet, hogy Jézus tényleg...

Lehet, hogy Jézus tényleg csak mítosz?

Figyelt kérdés

Lásd itt:


[link]


2021. nov. 23. 00:00
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Attól függetlenül, hogy nem értek egyet a kereszténységgel, meg lehet arról fogalmazni állításokat, hogy a Jézus story-ban mennyi a valóság, és mennyi a fikció.


Egyesek amellett érvelnek, hogy a történészek elfogadják történelmi személynek. Ebben a topikban arra mutattam rá, hogy vannak, akik az ellenkező állásponton vannak.


Én személy szerint inkább a kettő között vagyok.

2021. nov. 25. 13:14
 32/35 anonim ***** válasza:
Ahogy Bart Ehrman mondta, az, hogy a történészek elfogadják történelmi személynek még nem bizonyíték, de ha valaki másként gondolja, jobb ha ő maga áll elő valamilyen konkrét bizonyítékkal.
2021. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 A kérdező kommentje:
Végső soron mindenki azt gondol, amit akar. Nem kell velem egyetérteni annak, aki máshogy gondolja ezt a témát.
2021. nov. 25. 15:44
 34/35 A kérdező kommentje:
Vagyis nem muszáj velem egyetérteni.
2021. nov. 25. 15:45
 35/35 Godaime ***** válasza:
72%

"Változik attól valamit a kereszténység igazsága, ha Jézus nem létezett?"


Nos mivel az egész modern kereszténység Jézus brutális kivégzésére épül, igen, ez mindent megváltoztatna. Bár még ha egyértelműen be is bizonyítanák, hogy soha nem létezett vagy azt, hogy csak a normális ember volt, a hardcore keresztények akkor sem hinnék el. A hit erősebb a józan észnél, főleg ha alacsony intelligencia is párosul mellé.

2021. dec. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!