Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kik voltak Isten fiai? Lásd...

Darkmoon80 kérdése:

Kik voltak Isten fiai? Lásd alább a részletezést! És a kapcsolódó alkérdéseket. Értelmes válaszokat kérek!!!

Figyelt kérdés

"

1 Lőn pedig, hogy az emberek sokasodni kezdének a föld színén, és leányaik születének.

2 És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közül, kiket megkedvelnek vala.

3 És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.

4 Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szűlének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak.

5 És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.

6 Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében.

"

---


1, Kik voltak a fenti részletben szereplő Istennek fiai?

A részletben fizikai/biológiai testtel rendelkező lényekről van szó.

(Én Istennek egyetleb fiáról hallottam, Jézusról, de ő máskor élt a Földön.)


2, Kik azok az óriások akik akkor éltek a földön, akik az Isten fiak násza előtt és után is éltek a földön?

Ádám vérvonalából származtak, vagy attól függetlenül (ez esetben honnan származnak) ?


3, Miért akkor sokasul meg az emberek gonoszsága, amikor az Istennek a fiainak utódai élnek éppen?



2021. nov. 27. 08:17
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
15%

A Satan demonai. Meg az emberektől való gyerekeik az óriások. 10 éves korom óta tudom mert saját magamtól rájöttem hogy Merkúr, Zeusz, Jupiter, Héra, stb istenek nem léteztek hanem a démonok és azok emberektől való gyerekeik voltak. A Satan azért rendelte el így hogy az emberektől legyen gyerek hogy a későbbi korok emberei higyjék őket isteneknek, azért csinálták a legendái dolgokat hogy az emberek elhigyjék hogy nem 1 isten van hanem több és hogy nem az Úr az igaz Isten. Sajnos az embereket megvezette a Diavol mert rajtam kívül más meg nem jött rá arra hogy nem léteztek istenek. Egyedül a Fairth ortodox Facebook oldalon olvastam hogy ezek démonok voltak és csodálkoztam hogy még valaki rájött amit 22 éve tudok.

És a földönkívülieket is a démonok játsszák el hogy az emberek elhigyjék hogy nemcsak a földön van élet és Istenben ketelkedjenek. Fognak még jönni ide a földönkívüliek illetve a démonok,nagy köztereket hoznak véghez hogy az emberek higyjék hogy a földönkívüliek és istennek mondanak érte hálát mert nem tudják hogy az ördög csinálja az egészet. Majd akkor lesz itt rossz világ mert aki ezekkel a földönkívüli lényekkel nem ért egyet meg a robotizalasokkal mert abba is fognak segíteni az embereknek hogy emberobotokat csinálja ak azok üldöztetve lesznek. Szomorú világ vár ránk és a legjobb az lenne ha el se érnénj a végét. Ez a járvány meg csak a kezdet.

2021. nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
0%

A Satant imádták istenként és azok démonai mentek az emberi lanyaihoz. Azért nevezi istennek a biblia mert az emberek őt imádtam és hogy érhető legyen.

Elszaporodott a gonoszság is. Ha az Úr angyalai csináltak volna gyereket az emberekkel akit nem a rosszakat szaporodik. És szerintem a fejlett antlantiszt is a démonok és azok fiai vezettek azért pusztult el

2021. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
35%

"Én Istennek egyetleb fiáról hallottam, Jézusról, de ő máskor élt a Földön."

Istennek egyetlen Fia van, az egyszülött Fiú, aki a mindenség örököse, mint írja a Biblia.


Ellenben a Szentírás több alkalommal is használja az Isten fiai kifejezést különböző kontextusban. Hol emberekre, hol angyalokra, sőt negatív kontextusban pl. a moábiták esetén hamis isteneket követő, magukat tőlük származtató emberekre is.

Én azon az állásponton vagyok, hogy itt Szet utódaira gondol az író, az emberek lányai esetén pedig Káin utódaira.


Nem tartom helyesnek azt a mitologikus értelmezést, amit erről például a Jubileumok könyve kifejt, s amit sok keresztény is képvisel. Már csak azért sem, mert szerintem egy apokrif könyv értelmezése nem lehet mérvadó, a kanonikus könyv pedig nem írja azt, amit sok ember szeretne belemagyarázni.


"2, Kik azok az óriások akik akkor éltek a földön, akik az Isten fiak násza előtt és után is éltek a földön?

Ádám vérvonalából származtak, vagy attól függetlenül (ez esetben honnan származnak) ?"

Milyen szempontból voltak óriások? Tettekben vagy egyszerűen 4 méter magasak voltak, s egy tonnát nyomtak?

Ezt idézted:

"Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak."


Ez alapján nem méretük, hanem tetteik tették őket hatalmasokká.

Itt szintén nem osztom a mitologikus apokrif nézeteket.


"3, Miért akkor sokasul meg az emberek gonoszsága, amikor az Istennek a fiainak utódai élnek éppen?"

A Biblia nem írja, hogy lenne e kettő között bármilyen kapcsolat, pusztán a mitologikus, apokrif értelmezés miatt jutottál erre a következtetésre. Sőt a Biblia többször is kijelenti, hogy megsokasodott az emberek gonoszsága, illetve a végidőket is jellemzi így. Viszont csak egyszer tisztította meg Isten a földen özönvízzel, aminek ez a szakasz pont a felvezetője.

2021. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:

"A Biblia nem írja, hogy lenne e kettő között bármilyen kapcsolat, pusztán a mitologikus, apokrif értelmezés miatt jutottál erre a következtetésre."


Nem tudom milyen apokrif értelmezésre gondolsz, én szó szerint a Károlyi féle Biblia szövegét idéztem.


"Én azon az állásponton vagyok, hogy itt Szet utódaira gondol az író, az emberek lányai esetén pedig Káin utódaira."


Lehetséges, bár nem látom, hogy miért nevezné Szet fiait "Istennek fiai"-nak Mózes, így megkülönböztetve őket az "embernek lányi"-tól.

2021. nov. 27. 18:40
 5/46 anonim ***** válasza:

#4

Lehet, hogy a Károlyit idézted, de a levont következtetések már apokrif irodalomból vannak. Azt is el tudom képzelni, hogy sose olvastad ezen apokrif szövegeket, csak egyszerűen hallottad ezt a téves mitologikus értelmezést és így magadévá tetted.


"Lehetséges, bár nem látom, hogy miért nevezné Szet fiait "Istennek fiai"-nak Mózes, így megkülönböztetve őket az "embernek lányi"-tól."

Én megnéztem az idézett szöveget, abban az se szerepel, hogy bukott angyalokról lenne szó. Vagy bármilyen ember-angyal közös frigyről. Sőt az óriások esetén is rámutattam, hogy itt tettekben hatalmas emberekről van szó, nem pedig félvérekről.

2021. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 A kérdező kommentje:

Én bukott angyalról sem beszéltem.


A a szöveg egyértelműen "Istennek a fiai"-ról beszél elkülönítve ezt a lény típust az "emberek lányai"-tól (ez utóbbi egyszerűen értelmezhető, mint emberi faj tagjai).


Ezt erősíti meg az első vers is:

"1 Lőn pedig, hogy az emberek sokasodni kezdének a föld színén, és leányaik születének."

ahol az emberek sokasodásával kapcsolatban kimondottan leányok születéséről beszél az író.

(Nyilván fiúk is születtek, de ezek az adott kontextusban nincsenek említve, ami egyértelművé teszi, hogy NEM ők értendők az "Istennek fiai" alatt.)


Tehát nem helytálló Istennek fiait emberként, Szét törzséhez tartozó férfiakként azonosítani.


Tehát a kérdés továbbra is fennáll, kik lehettek Istennek fiai, akiket a Biblia leír?

2021. nov. 27. 20:19
 7/46 anonim ***** válasza:

"Én bukott angyalról sem beszéltem."

Jah bocsi, akkor félreértettem, hogy mit akarsz sugallni a kérdéseddel.


Ez esetben:

"Tehát a kérdés továbbra is fennáll, kik lehettek Istennek fiai, akiket a Biblia leír?"

Természetesen Szet fiairól lehet szó.

2021. nov. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

Szet ezek szerint Isten volt?

Érdekes feltételezés.


Mert nem egy ember fiairól van szó. (Ezt a 6-os hozzászólásban már megindokoltam.)

2021. nov. 27. 21:51
 9/46 anonim ***** válasza:

A Biblia a zsidókra is használja Isten fiai kifejezést, akkor most Izrael (Jákob) lenne Isten?

"Izrael fiainak száma oly nagy lesz, mint a tenger partján a fövényé, amelyet sem mérni, sem megszámlálni nem lehet. Ahelyett, hogy „Nem népem” volna a nevük, az élő Isten fiainak nevezik majd őket."


Miért nem emberek vagy Jákob fiairól van szó itt?


Érdekes feltételezés, hogy Jákob szerinted az Isten...

2021. nov. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 A kérdező kommentje:

Változatlanul nem veszed figyelembe a szöveg környezetet, és csak a puszta szókapcsolatot (Istennek fiai) .


A testvér szó is jelenthet szövegkörnyezettől függően egy anyától származó vér szerinti testvért vagy akár bizonyos összetartozást is kifejezhet (testvérem az Úrban).


A 6-ban indokoltam, a kérdéses részben miért NEM emberekről van szó!

2021. nov. 28. 07:31
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!