Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kik voltak Isten fiai? Lásd...

Darkmoon80 kérdése:

Kik voltak Isten fiai? Lásd alább a részletezést! És a kapcsolódó alkérdéseket. Értelmes válaszokat kérek!!!

Figyelt kérdés

"

1 Lőn pedig, hogy az emberek sokasodni kezdének a föld színén, és leányaik születének.

2 És láták az Istennek fiai az emberek leányait, hogy szépek azok, és vevének magoknak feleségeket mind azok közül, kiket megkedvelnek vala.

3 És monda az Úr: Ne maradjon az én lelkem örökké az emberben, mivelhogy ő test; legyen életének ideje száz húsz esztendő.

4 Az óriások valának a földön abban az időben, sőt még azután is, mikor az Isten fiai bémenének az emberek leányaihoz, és azok gyermekeket szűlének nékik. Ezek ama hatalmasok, kik eleitől fogva híres-neves emberek voltak.

5 És látá az Úr, hogy megsokasult az ember gonoszsága a földön, és hogy szíve gondolatának minden alkotása szüntelen csak gonosz.

6 Megbáná azért az Úr, hogy teremtette az embert a földön, és bánkódék az ő szívében.

"

---


1, Kik voltak a fenti részletben szereplő Istennek fiai?

A részletben fizikai/biológiai testtel rendelkező lényekről van szó.

(Én Istennek egyetleb fiáról hallottam, Jézusról, de ő máskor élt a Földön.)


2, Kik azok az óriások akik akkor éltek a földön, akik az Isten fiak násza előtt és után is éltek a földön?

Ádám vérvonalából származtak, vagy attól függetlenül (ez esetben honnan származnak) ?


3, Miért akkor sokasul meg az emberek gonoszsága, amikor az Istennek a fiainak utódai élnek éppen?



2021. nov. 27. 08:17
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem tévedek meg van írva Énok könyvében, hogy az Isten fiai ebben a kontextusban a Virrasztók (vagy Felvigyázók), az angyalok egy csoportja, akik ahelyett, hogy a dolgukat végezték volna (ami a nevükből magától értetődő, hogy mi lehetett) inkább az emberek közül választottak feleségeket maguknak, és megtanították az embereket minden féle dologra, a fémek, megmunkálására, háborúzni, stb. A gyerekeik pedig az óriások voltak, akik felemésztették a földet amin jártak.
2021. nov. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
34%

#11

Nem tévedsz, teljesen jól írod. Ezért is mondtam, hogy ez egy apokrif értelmezés, amit én nem tudok elfogadni. Vannak keresztények, akik a mitologikus, apokrif értelmezés mellett kardoskodnak, mint ezen álkérdést kiíró kérdező is. (Igen, álkérdés, mert nem megtudni akart valamit, csak saját nézetét hangoztatni.) Illetve van nagyon sok, talán több keresztény, akik elvetik ezt az apokrif értelmezést.


#10

A szövegkontextus se erősíti nézeted, csak te ezt fogadtad el, ezért akarod belemagyarázni. Sőt mondok neked jobbat, például a Szentírás isteneknek is nevez embereket, méghozzá a korai bírákat. Pedig ők is emberek voltak, nem istenek, viszont Istent képviselték a földön. Isten fiai kifejezés pedig mindig Isten népére utal, akik lehetnek a hozzá hű angyalok is, de lehetnek emberek is, mint Szet leszármazottai, vagy később a zsidók, vagy jelenleg a keresztények. Ellenben az emberek leányaival, akik a bűnös Káin leszármazottai.

2021. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
58%

Már ott bukik, hogy Sét fiai meg Káin utódainak a leszármazottairól van szó, hogy ezek a leszármazottak valóban óriások voltak. Pl Óg Básán király ágya 9 sing hosszú (4 méter) és 4 sing széles ( 180 cm)

De az izraeli kémek is a maguk szemében sáskáknak tűntek az őshonos lakosokhoz képest akik az igéret földjén laktak.

Egy biztos, a sátán ezzel nem csak az emberi nem megrontását kisérelte meg, hogy ne jöhessen el a Messiás, hanem volt rálátása arra is, hogy mely konkrét földrajzi helyen lesz a megváltás és az Izraelnek az igéret földjére való bejutását is meg akarta akadályozni ezzel.

2021. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
59%

Azok az angyalok, akik lejöttek emberi testben, feleségeket vettek közülük, és az óriásokat, azaz nefil-eket nemzettek.

Isten fiai-szellem teremtményei, akik szándékosan elhagyták Istent.

Ezeket Démonoknak nevezzük, mert tökéletesek voltak, és szándékosan ellenszegültek Istennek. Valószínű, hogy az emberiség által "ismert" istenek, ezek a démonok. Jézus az elsőszülött fia az Atya Istennek, a Legfőbb Úrnak. A többiek csak utána lettek!

Ezeknek a démonoknak, nagyon magas utódaik voltak, és rendkívül erőszakosak. Elnyomó hatalmaskodók voltak az emberek felett. Az emberiség (akárcsak most) nagyon megtelt gonoszsággal, és ez vezetett az Isteni ítélethez, amit özönvízként ismerünk...

2021. nov. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:

Szóval:


A kérdés nem álkérdés, tényleg érdekel, hogy ki mint vélekedik, de ez nem jelenti azt, hogy egy adott véleménnyel azonnal egyet is kell értenem. Ha azt írnád, itt Isten fiai itt valójában UFÓk, azt sem hiszem, hogy szó nélkül el kellene fogadnom, csak mert én feltettem a kérdést.


A válaszod

(3-as hozzászólás: "Én azon az állásponton vagyok, hogy itt Szet utódaira gondol az író, az emberek lányai esetén pedig Káin utódaira")

semmilyen indoklást sem tartalmaz, miért pont így lenne. Így ne csodáld, ha pusztán azért mert te ezen a véleményen vagy, nem adok azonnal igazat neked!


A 6-os válaszomban én indokoltam, miért nem hiszem, hogy az író embereket (bárki fia-borja/nemzettsége) értett az "Isten fiai" alatt. Erre érdemben azóta sem reagáltál.


Az, hogy más helyen és más időben más szerző ugyanezt a szóösszetételt használja egy adott dologra, korántsem bizonyítja, hogy Mózes (vagy az a szerző, akinek az írását Mózeshez tulajdonítják) ugyanebben az értelemben használta az.


#12:

"#10 A szövegkontextus se erősíti nézeted, csak te ezt fogadtad el, ezért akarod belemagyarázni. "


Értem, te így véled, de INDOKLÁST most sem adsz arra, hogy miben tévedek.


"Sőt mondok neked jobbat, például a Szentírás isteneknek is nevez embereket, méghozzá a korai bírákat."


Én is mondok neked valamit (bár már utaltam rá), más szerzőnél, más helyen, más időpontban eltérő jelentéstartalommal is bírhat adott szó/szóösszetétel.

Sőt ezt te magad is megerősíted: "Isten fiai kifejezés pedig mindig Isten népére utal, akik lehetnek a hozzá hű angyalok is, de lehetnek emberek is,"


Tehát korántsem egyértelmű, hogy az általam idézett részletben Szet utódairól lehet csak szó (miért is pont róluk?).


Továbbá az általad hangoztatott Káin leszármazottai=emberek leányai egyenlőséget sem indokoltad eddig meg, tehát jelen állás szerint az is a magánvélemény kategóriában van, amit megint csak nem szükséges elfogadnom. Ahhoz ezt is bizonyítanod kellene először.

2021. nov. 28. 19:48
 16/46 anonim ***** válasza:
0%
Értem én, hogy neked van egy mitologikus nézeted erről, amit szeretnél viszont látni a válaszok között, tőlem ezt nem kaptad, így nem tetszett, amit írtam. Nincs ezzel gond.
2021. nov. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:

#15!


Köszönöm a hozzászólásodat, de itt is várnék alátámasztást az állításaidra!


1, "Azok az angyalok, akik lejöttek emberi testben..."

Hol van erre vonatkozó forrás, hogy ez megtörtént?


2, " feleségeket vettek közülük, és az óriásokat, azaz nefil-eket nemzettek."

Valójában az angyalok ezt szabadon megtehették (emberi test készítése)?


3,

"Isten fiai-szellem teremtményei, akik szándékosan elhagyták Istent."

Isten ezt hagyta?


4,

"Ezeknek a démonoknak, nagyon magas utódaik voltak, és rendkívül erőszakosak. Elnyomó hatalmaskodók voltak az emberek felett."

Erre vonatkozó forrás?

2021. nov. 28. 20:00
 18/46 A kérdező kommentje:

"Értem én, hogy neked van egy mitologikus nézeted erről, amit szeretnél viszont látni a válaszok között, tőlem ezt nem kaptad, így nem tetszett, amit írtam. Nincs ezzel gond."


Hogy én mit gondolok, arról ismeretek hiányában szerintem te nem nyilatkozhatsz, lévén én eddig csak kérdetem, illetve a kapott válaszokra reagáltam, rámutatva azok hiányosságaira.


A gond azzal van, hogy a válaszaidban csak egy olyan magánvéleményt közölsz, amit semmivel sem támasztasz alá, és azt hiszed, hogy ezt csak azért mert te mondod, nekem el kellene hinni.


Érdemi válaszra továbbra sem tellett tőled (#16), az állításaidat továbbra sem támasztottad alá tényekkel. Ehelyett inkább engem támadsz. Ne bennem keresd a hibát, ha ez alapján kételkedek az igazadban.

2021. nov. 28. 20:10
 19/46 A kérdező kommentje:

A válaszaidat egyébiránt köszönöm, lévén időt szántál rám.


Természetesen, mint magánvéleményt akceptálom, de bizonyítás nélkül nem több, mint egy egyéni elképzelés.

2021. nov. 28. 20:34
 20/46 anonim ***** válasza:
0%
Nem magánvélemény volt, olvass kicsit utána jobban, elég sok teológus látja így, én pedig kellően megalapozottnak találtam az ő érveiket. Sokkal inkább, mint az apokrif írásokból szőtt mitologikus mesét.
2021. nov. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!