Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem hiszel Istenben, akkor...

Ha nem hiszel Istenben, akkor hogyan lehet, hogy mégis ő vezet téged?

Figyelt kérdés
Ez olyan paradox helyzet. A legtöbb ember, aki nem hisz Isten létezésében úgy látom, hogy kevesebb szabad akarattal rendelkezik, mint egy hívő. Tehát azt mondják az ateista felfogásuak, hogy ők irányítják a saját akaratukat és teljességgel kizárják Isten létezését. Állításuk szerint Isten semilyen hatást sem gyakorolhat rájuk, mivel szerintük nem létezik. Ám, ha meglátják vagy meghallják az ,,Isten" szót, akkor mégis csak képtelenek ellenálni neki. Mintha ,,Isten" és ,,Jézus Krisztus" szavak átpcsolnának a fejükben egy kapcsolót és beindulnak. Én hívőként nem indulok be például ,,Krisna" vagy ,,Buddha" szavakra, hogy csak azért is megmutassam, hogy mennyire nem hiszek bennük. Képesek egy percet is elidőzni egy kérdésen, mire leesik nekik, hogy tényleg Isten irányítja őket. Vagy ha nem Isten, akkor a sátán vezeti meg őket? Vélemény?

2022. jan. 19. 09:35
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
94%

Én nem hiszek istenben, de ettől még az újszövetséget egy értékes műnek tartom.


De a kérdésedre válaszolva, én nem fogadom el az új Star Wars trilógiát a Stra Wars részeként, rühellem azt az alkotást, mégis órákat el tudok tölteni a hibái elemzésével.

2022. jan. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 Darkmoon80 ***** válasza:
96%

Látod Kérdező, ott buktad a dolgot, hogy feltetted a kérdést!


Ha te hívőként nem indulnál be az "ateista" vagy "hitetlen" szavakra, hogy csak azért is megmutassad van Isten, akkor ki sem írtad volna a kérdést.


Így csak azt bizonyítottad, szükséged van arra, hogy bizonygasd a hitedet, mert ingatag lábakon áll, és megerősítésre van szükséged.

2022. jan. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
100%

" Én hívőként nem indulok be például ,,Krisna" vagy ,,Buddha" szavakra"


A Krisnások és a Buddhisták nem tesznek fel itt olyan sok kérdést mint a keresztények. Ezenfelül én legalábbis még egy olyan válasszal sem találkoztam az oldalon amit Buddhista vagy Krisnás írt volna és tényként kezelt volna benne bizonyítatlan dolgokat.


Az ateisták (nagy része, biztos van kivétel) nem arra ugranak hogy valaki Istenről vagy Jézusról kezd el prédikálni. Hanem arra mikor alaptalanul tényként jelentenek ki dolgokat. Mint ahogyan te is tetted ennél a kérdésnél.


De ugyan ez lejátszódik fordítva is. Amikor az ateisták jelentenek ki alaptalanul dolgokat akkor arra ugranak a vallásosok.


Pont ugyan olyan mint két csapat. Egyik sem képes elfogadni a másik véleményét. (tisztelet a kivételnek)

2022. jan. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez olyan, mintha azt állítanád, hogy aki nem szereti Kanye West zenéjét, az valójában a legnagyobb rajongója. Érted, hogy miért értelmetlen, amit állítasz?
2022. jan. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
95%

"2-es!

Te miért vagy itt?"


"Ateista egybegyültek! Milyen megfontolásból válaszoltok a kérdésre?"


Azért mert ez az oldalnak a lényege, azért mert az ateistáknak címezted a kérdést és mert az ateisták szerint téves dolgokat állítasz.


Ha én felteszek neked egy kérdést akkor addig nem fogsz válaszolni míg valaki nem irányít téged úgy hogy válaszolj?


A kérdésed lényegében ez:

Ateisták válaszoljatok erre a kérdésre és ha válaszoltok akkor az bizonyítja Isten létezését.

2022. jan. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Kérdező!


Tudod én sokszor azért vagyok kíváncsi az itt folyó csevegésre, mert szórakoztató nézni a hozzád hasonlók vergődését, ahogy próbálják kétségbe esetten igazolni a hitüket (önigazolásként leginkább a maguk számára).

2022. jan. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
94%

"Hát nem tűnik fel, hogy itt minden ateista válasz azt igazolja, hogy Isten vezetett titeket ehez a kérdéshez?"

Nem éppen. Az vezetett hozzá, hogy épp a friss kérdéseket böngésztem, és úgy gondoltam, releváns választ adhatok az általad feltett kérdésre. Ennyi.

2022. jan. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 A kérdező kommentje:
Akkor mától én is ateista leszek és szabadon bűnözök, mint régen. bekaphatja az egész mocskos világ a f@szomat!
2022. jan. 19. 11:58
 19/52 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, te most arra utaltál, hogy minden ateista bűnöző? Mert ha így van, örömmel küldök néhány statisztikát és cikket, ami bemutatja, hogy ez koránt sincs így.
2022. jan. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
94%
Attól, hogy valaki ateista, még nem következik, hogy bármi bűnt is elkövet. Csak épp nem kellett neki megmondania egy szent könyvnek hogy ne gyilkoljon, hanem magától is volt ennyi esze, hogy ne tegyen ilyesmit.
2022. jan. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!