Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem hiszel Istenben, akkor...

Ha nem hiszel Istenben, akkor hogyan lehet, hogy mégis ő vezet téged?

Figyelt kérdés
Ez olyan paradox helyzet. A legtöbb ember, aki nem hisz Isten létezésében úgy látom, hogy kevesebb szabad akarattal rendelkezik, mint egy hívő. Tehát azt mondják az ateista felfogásuak, hogy ők irányítják a saját akaratukat és teljességgel kizárják Isten létezését. Állításuk szerint Isten semilyen hatást sem gyakorolhat rájuk, mivel szerintük nem létezik. Ám, ha meglátják vagy meghallják az ,,Isten" szót, akkor mégis csak képtelenek ellenálni neki. Mintha ,,Isten" és ,,Jézus Krisztus" szavak átpcsolnának a fejükben egy kapcsolót és beindulnak. Én hívőként nem indulok be például ,,Krisna" vagy ,,Buddha" szavakra, hogy csak azért is megmutassam, hogy mennyire nem hiszek bennük. Képesek egy percet is elidőzni egy kérdésen, mire leesik nekik, hogy tényleg Isten irányítja őket. Vagy ha nem Isten, akkor a sátán vezeti meg őket? Vélemény?

2022. jan. 19. 09:35
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
92%

Én is ateista vagyok. Nem hiszek semmilyen istenekben, mert még nem láttam egyetlen meggyőző érvet sem létezésükre.


A keresztény Istenről pontosan lehet tudni, hogy csak kitalált lény. Az Isten szó egyáltalán nem indít be bennem semmit, esetleg sajnálatot, hogy még mindig olyan sokan vannak, akik többé-kevésbé ártalmas vallásokban hisznek.


Az ilyen mesebeli fantázialények közül 2 volt, amelyik valaha (az is jó régen volt) be tudott indítani: a Mikulás és a Télapó. Gyerekként nem tudtam elképzelni nemesebbet, mint ajándékokat vinni a gyerekeknek. Az általad hitt Isten a ti saját sztoritok szerint vízbe fojtotta az összes élő gyereket, egyetlen családnak kegyelmezve csak. Máskor medvékkel tépette szét őket. Szerintem ezek egyike sem tűnik előnyös opciónak a gyerekeknek számára.

2022. jan. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
94%

#18 Ha belőled a hit hiánya a bűnözésre vezetne vissza, még ateistaként sem szeretném ha elhagynád a vallásod!!!

A trágár beszéded megtarthatod, nem tudom melyik felekezetben kaptál rá erre az alpári stílusra, de emiatt ott úgy látszik nem keltesz feltűnést.

2022. jan. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
95%

"Akkor mától én is ateista leszek és szabadon bűnözök, mint régen. bekaphatja az egész mocskos világ a f@szomat!"

És ez mitől lenne olyan nagy keresztényi cselekedet? Vagy most mit is akarsz megmutatni és kinek?

Meg most miért jött ez a kirohanásod? Mert az ateisták nem hisznek Istenben? Vagy miért?

Egyre zavarosabb a kép, amit mutatsz magadról, kedves kérdező.

2022. jan. 19. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 A kérdező kommentje:
Azt, hogy semmi akadálya nincs ezentúl annak, hogy itt asszertívan elküldjek mindenkit melegebb éghajlatra. Sak Isten tartott vissza, de már nem kell benne hinnem.felszabadultam. ismnét a régi vagyok büdös kocsogok. Köszi, hogy helyretettetek.
2022. jan. 19. 12:22
 25/52 anonim ***** válasza:
95%

Ironikus mód, itt az ateisták válaszoltak udvariasan és higgadtan, míg kérdező, te kaptad fel a vizet, személy szerint nem értem, hogy miért. Mégis mi bajod van?


Teszem hozzá, ha a hited tart vissza abban, hogy erkölcsösen élj, akkor nem vagy jó ember, hiszen magadtól nem lennél az, ami elég elkeserítő.

2022. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

"Akkor mától én is ateista leszek és szabadon bűnözök, mint régen. bekaphatja az egész mocskos világ a f@szomat!"


Régen ateistaként bűnöztél???


Mostanában pedig téged nem a jó érzésed, a humánum és mások érdekeinek tiszteletben tartása, hanem az istenfélelem tart csak vissza bűnözéstől és az egoizmustól....


Hmmm, sokat elárultál a lelkivilágodról....

2022. jan. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 Darkmoon80 ***** válasza:
95%
Szánalmas vagy...
2022. jan. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, vallásos állapotban is büdös köcsög voltál a kérdésed alapján, csak ezt alattomos passzív agesszív módon tetted.


Hozzáteszem Jézus erkölcsének Isten nélkül is érvényesnek kell lennie, önmaga jogán.


#21

Hogy a francba lehetne pontosan tudni, hogy egy kitalált lény?

Hogy egy klasszikust ifdézzek: A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka.


Ezen kívül léteznek ateista valláskutatók által is kedvelt, és logikusnak vélt istenérvek, amik természetesen nem teszik bizonyossá isten létét, de lehetséges magyarázattá igen.

2022. jan. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
96%

28: a 21 voltam - "Hogy a francba lehetne pontosan tudni, hogy egy kitalált lény?"


Már a definíciója is önellentmondásos, a Bibliáról nem is beszélve.


"Hogy a francba lehetne pontosan tudni, hogy egy kitalált lény?"


Írj ki egy kérdést és szívesen részletesebben is elmagyarázom.


" A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka"


Ez így van. Nincs bizonyíték. Majd ha találsz valamit, amit nem cáfoltak szénné, azzal gyere elő. Egyetlen logikus és valid istenérv sem ismert, csak olyan, amit egy korlátozott filozófiai és fizikai tudású hívő örömmel elfogad.

2022. jan. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
Melyik definíciója ellentmondásos?
2022. jan. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!